שער עצמי למדינה : הגרועים שבאוביינו - בבית-הנבחרים ! - עמוד 2 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שער עצמי למדינה : הגרועים שבאוביינו - בבית-הנבחרים !

hw_joe

Recommended Posts

funigman

לזרוק ביצים על חיילים זו גם עבירה פלילית, עד כמה שידוע לי.

מעניין שלא עושים שום דבר למי שעושה את זה.

עניין ה "יד השבורה" הוא התבטאות חריפה בשביל להביע את דעתי בנושא.

אין לי דרך לשבור ידיים של 100 איש בבת אחת (מספר המפגינים הקיצוניים הממוצע בהפגנות שמאל), ואני גם לא מתכוון לפתוח לעצמי תיק פלילי כלשהו.

בנוגע לאספקה לעזה-

אין שום סיבה שלא נעשה צעד כמו שעשינו- לעצור זמנית את אספקת הדלק לעזה בגלל פיגוע במסוף הדלקים, ורצח של שנים מהעובדים שם.

אתה רואה שאני לא אומר שצריך ברגע זה לנתק את כל קווי האספקה, כי את הפאשלה שלנו כבר עשינו- ועכשיו צריך להתמודד איתה

אבל באותה העת אי אפשר לחטוף בלי להגיב.

אם יפוצצו את צינור מקורות שמוביל מים לעזה, אתה היית טורח לתקן אותו על המקום?

אני יודע שאני לא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם כבר משהו כאן מזכיר את מה שהלך לפני גרמניה הנאצית - מפלגה פאשיסטית לאומנית (ישראל ביתנו\המפלגה הנאציונל סוציאליסטית) עם מנהיג פאשיסט (ליברמן\היטלר) שכל ציטוט שתשמע ממנו יהיה בהקשר לאותה הקבוצה בגלל השנאה הפתולוגית אליהם (יהודים\ערבים) ובכך מנסה לחזק את הלאומניות ואת האיחוד של 'העם' בשנאה אל אויב משותף.

ליברמן כל הזמן מדבר על 'מנהיג חזק' ש-'יודע מה הוא רוצה'. בקיצור - מילים יפות למנהיג פאשיסט.

אמת, תאימות טובה למדי בין הגדרת מושג הפאשיזם לבין אופן בו המושג הזה בא לביטוי בדברי ליברמן ושות'. אז מה ? אולי פאשיזם טוב לישראל? תשאל את ליברמן, הוא בטוח שחושב כך. מסתבר שיש מספיק אנשים בישראל שחושבים כך, כדי להצביע בעבורו. נכון שבסופו של דבר ההיסטוריה מלמדת כי אנשים כמו ליברמן (וחברו אלדד שהיה צריך לשבת בכלא ולא בכנסת) מביאים חורבן בכל מדינה בה זכו לרוב מספיק גדול, אבל מה זה חשוב, כאשר אפשר לקיים את האימרה על הפטריוטיות כמפלטו של הנבל.

אתה יודע בכלל מהו הכיבוש עליו אתה מדבר? לסיום הכיבוש אין שום קשר לביטול מדינה זו, טענה זו נטענת רק ע"י מוסלמים קיצונים שכבר לא ברור מה מטרתם מלבד הרס. הכיבוש = שישראל תחזיר את השטחים אותם כבשה , ותוציא משם את הצבא שמשמש כעצם תקועה בגרון של העם הפלשתיני - ואז יוכלו להתקיים פה 2 מדינות בלי דיכוי.

מענין ההסבר שלך למושג "כיבוש". כעת אני מבין למה מתכוונים נציגי העם הפלסטיני שנבחרו בפעם הראשונה שהיו אצלהם בחירות, כאשר הם מצדברים על האדמה הכבושה ברמלה ובחיפה, על זכויות הפלסטינים לשחרר את הכיבוש של אשדוד ועכו. היות ומדובר בקבוצה שנבחרה על ידי מרבית הפלסטינים ביהודה, שומרון ועזה בבחירות אשר על תקינותם היה גם פיקוח בין-לאומי, הרי שסביר להניח כי אכן זו דעה של רוב הבוחרים הללו. היות ואותם נבחרים נבחרו על ידי רוב הבוחרים על בסיס דברים ותעמולה ועמדות שהיו ללא ספק וחד משמעיים, הרי שניתן לומר בסבירות גבוהה כי הם מבטאים את עמדות כלל או לפחות רוב הפלסטינים. מסכים מאד שסביר כי יש כמה כאלו באיזה כפר מרוחק שלא ירצו בהרג פיזי של כל היאהוד בישראל והשמדתה. נו אז מה? גם בישראל יש מכל סוג וטיב ודעה, מה שקובע בסופו של דבר זה העמדה המשותפת הבאה לביטוי בהנהגה המייצגת. מה מייצגת ההנהגה המייצגת של הפלסטינים הבנו היטב כאשר רוב הפלסטינים בחרו בחמאס על בסיס הצהרת ראשי החמאס והבטחתם לביטול כל הסכמים שנעשו בעבר עם ושחרור מעול הכיבוש בלוד, יפו וטבריה.

מה שאני לא מבין זה לאיזה כיבוש בדיוק הכוונה היתה בשנת 1920, בשנת 1929, בשנת 1933 וגם בשנת 1938 (פרעות מאורגנות בהנהגת מנהיגות מקובלת ומוסכמת של ועל מרבית הערבים המכונים "פלסטינים" שחיו כאן באיזור הזה, מסעות הרג שנערכו תחת הסיסמא "אטבח אל יאהוד" ולא "שחרור מהכיבוש"). גם לא ברור לי בדיוק על איזה כיבוש דובר בשנת 1938 כאשר המנהיג המייצג של ערביי ארץ (פלסטינה דאז) שהיה מקובל על רוב רובם ולמעשה היה הביטוי הגשמי של רצונותיהם ואמונתם, נפגש עם האדון הנכבד שהגיע מברלין כדי לתאם עמדות בענין ה"יאהוד", אחד שאולי שמעת שמו בעבר, קראו לא אדולף אייכמן. כנראה גם שזה היה הכיבוש הישראלי המדכא שהביא את המנהיג הפלסטיני דאז, המופתי הירושלמי שהיה האורים ותומים של ערביי הארץ והמבטא האמין של רגשותיהם, לנסוע לברלין ולשהות בבונקר הפרטי תחת חסותו של אחד, אולי שמעת את שמו פעם, קראו לו אדולף היטלר. (עד 1944 כאשר הבין מה עתיד השותפות הזו וברח מהר מהר לפלסטינה, לחיות תחת הכיבוש הציוני המדכא שהיה כאן אז, שהרי אחרת אין להסביר את ההתבטאויות שלו והנהגתו את הערבים במלחמה נגד היהודים). דרך אגב, מסתבר כי עיקר הדיונים והתוכניות שערך אותו מנהיג נאמן של העם הפלסטיני (המצאה שבאה לעולם על ידי הימין הישראלי ובזכותו) היו על הדרך הנכונה לפתור את הבעיה היהודית בפלסטין כדוגמת ההישגים הגדולים שהשיגו הגרמנים בענין זה באירופה.

גם לא הבנתי עדיין לאיזה כיבוש הכוונה כאשר בכל מהלך השנים עד 1967 עשו אלו הנקראים היום פלסטינים כל שאפשר כדי שלכנע את כל העולם כי כוונתם באמת רק להשתחרר מעול הכיבוש שטרם בא לעולם, כאשר נציג אירגונם המייצג הגיע לכאן בשנת 1966 עם חבילת רעל כדי להשפיע על טיב מי המוביל הארצי (ולא היה זה המחבל הראשון שהניח מטען על פסי הרכבת במטרה להרוג אזרחים כביטוי להתקוממות נגד הכיבוש).

הדבר שהכי מדאיג את ההנהגה הפלסטינית, ונמתוך כך את העם הפלסטיני, הוא שתהיה להם מדינה ויצטרכו לדאוג לביוב ולתשתיות במקום להרג, לבנות בתי חולים במקום לנסות לפוצץ אותם בישראל. זו אחת הסיבות בעטיין יעשו הכל כדי לפוצץ (תרתי משמע) כל הסכם וכל אפשרות לאיזה חיים סבירים. עד היום קיבלו הפלסטינים מהאיחוד האירופי מאז חתימת הסכמי אוסלו סיוע כספי אזרחי יותר מאשר קיבלה בכל שנותיה מהאמריקאים. הוכח בעבר כי חלק מכספים אלו שנועדו לבתי חולים ופיתוח מקומי שימשו לרכישת הנשק בספינה קארין A. סדרי עדיפויות אלו אומרים הכל. ואם מדברים כבר על כספים שנתרמו בזמנו לפיתוח תשתיות מקומיות כמו ייצור חשמל (וישראל לא רק שלא התנגדה אלא אף הציעה סיוע) אז מה שלום סוהא ערפאת? הסיוע הזה עזר לתשתיות שלה?

והכי מענין זה הטיעון על המחסומים. אכן, מחסומים זו צרה ורעה שהלוואי שלא היתה באה לעולם, גם החיילים שעומדים ושומרים במחסומים יאמרו זאת. אבל לפני שהפלסטינים בוכים על הסבל במחסומים - ואכן יש ויש סבל כזה - הייתי שואל שאלה אחרת: איזה מחסומים היו לפני הפיגועים ולפני האינטיפאדות? איזה מחסומים היו כאשר לא תמכו בכאלו שמתפוצצים בשווקים באוטובוסים? איזה מחסומים היו כאשר הם - המחסומים - כלל לא היו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הדיון הזה שלכם הוא כל כך יהודי דמוקרטי שרק ערבי יכול לראות את זה .

ולכול אלו שצריכים תרגום בגוף הסרט : הערבים לא חושבים במושגים האלו , אתם אנשים שאולי יכולים לחשוב מחוץ לקופסה תנסו לחשוב כמו ערבי ותראו שמה שאצלנו ניתפס כנדיבות ( נניח הפינוי/ גרוש/התנתקות ) אצלהם זה נתפס כחולשה מה שבישבילנו זה שלום בשבילם זה מילחמה ( יש כל כך הרבה וזה יורד לפסים של מדדים שונים כגון : לערבי חשוב יותר כבוד ליהודי כסף - כל אחד שעבד עם ערבים יודע את זה ) , ממש מצחיק הדיון הזה תפתחו את העיניים - אנחנו במזרח התיכון מתעסקים עם ערבים שהתרבות והמנטליות שלהם שונה משלנו ועד שלא נבין את זה הויכוח ימשך ( גם ביננו לבין עצמנו וגם איתם ) . כל הזמן היהודים מתווכחים בינם לבין עצמם מה היא הדרך הטובה להיתנהג עם הערבים מבלי אפילו לנתח מהו ומיהו ערבי מה מניע אותו מהם הקודים והנוסחאות לפעול מולו ואיזה תוצאות תניב התנהגות כזו או אחרת , היהודים כל כך שבויים ביכולת השיכלית שלהם שהם חושבים שכולם כך ואני חושב שמה שעשה את האומה היהודית ( היכולת המחשבתית ) גם יכשיל אותה מה ? אתם לא מבינים שאנחנו במילחמה איתם ? מלחמת העצמאות עדיין לא נגמרה , עובדה אנשים עדיין מתים - זה שקוראים לזה אינתיפדה או מוקאמה או חומת מגן וכו' זה רק אומר לי שזו אותה גברת ( שעכשיו היא קוראת לעצמה מחבלת ) בשינוי אדרת ( אנחנו יושבים להיתדיין איך להתנהג עם הערבי בזמן שהוא פועל ללא הרף ובכל החזיתות נגדנו ) ממש כמו חכמי חלם וכך גם המדינה שלנו ניראת מכמה זויות .כן , גם אני רוצה שלום עם הערבים אבל גם לגבי זה יש הבדלים בתפיסה של המושג שלום . כולנו בני אדם ומגיע לנו את אותן זכויות אבל זה לא אומר שאנחנו בהכרח דומים . וכן , לא תיתכן היתנהגות חתרנית שכזו בכנסת וכו' הערבי עושה את זה בגלל שאין לו כבוד ליהודי ובשביל ערבי אם אין לבן אדם כבוד אין לו כלום ( גם לא זכות למדינה ואפילו לא זכות לחיים) והערבי לא מכבד אותנו מכיוון שאנחנו לא מכבדים את עצמנו בין היתר הסיבות על עצם העובדה שאנחנו מאפשרים לו להיתבטא בצורה שכזו מעל דוכן הכנסת , ממש כמו מעגל קסמים / קאסמים .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

reality check

או במילים אחרות, תתבגרו כבר.

אני חושב שיום הזיכרון הוא מועד מצוין להזכר שקורבנות מלחמות ועימותי העבר הם מגש הכסף שעליו ניתנה לנו מדינה יהודית-דמוקרטית

אנחנו, להבדיל מהחמאס, לא ארגון של חיות אדם פראיות. לא יכולה לתת ידה לאסון הומניטרי בעזה ולכן אנחנו חייבים לנשוך את השפה ולדחוף להם דלק, ותרופות אל תוך הגרון (ובמקביל להשיב ירי אל מקורות האש). באם נהיה במלחמה כוללת עם עזה, המצב ישתנה, אבל אנחנו לא.

במדינה דמוקרטית מותר לצעוק ולהפגין. אתה יכול לתבוע מישהו שקורה לך "רוצח" על הוצאת דיבה אבל ניתן לעצור אותו רק אם מדובר בהסתה או בהפרעה לסדר הציבורי, אבל בעצם הקריאה עצמה אין עבירה פלילית. לעומת זאת, לשבור למישהו יד זאת היא עברה פלילית.

נכון. אנחנו לא החמס ואנחנו צריכים לעזור (עד כמה שאפשר*) לאנשים בצרה.

הבעייה במקרה הזה שהאנשים שבצרה הביאו את הצרה על עצמם (חמס נבחרו באופן דמוקראטי וזוכים לתמיכה של איזה 70% מתושבי עזה). בנוסף, לרשות יש מספיק משאבים כדי לצאת מה"אסון ההומניטארי" הזה בעצמם, אבל הם בוחרים להשקיע את המשאבים האלה בהרס של כל מה שאפשר ולא בבנייה וחיזוק תשתיות.

ובקשר ל"עד כמה שאפשר"- אתה לא תסייע למישהו כשזה פוגע בך. כמו שלא נשלח סיוע בעלות של 20 מליארד למיאנמר, ככה אנחנו לא צריכים לסכן חיים של אזרחים שלנו כדי לסייע לאוייב.

לא הומאני?!

תלוי איך אתה מגדיר הומאניות... אם חיים של אחמד (שהייה פשוט מאושר לראות ותך מת) שווים יותר מחיים של דני (שמשלם מיסים כמוך, עושה מילואים ותורם לחברה), אז מבחינתי זו צביעות, בגידה וסיוע לרצח.

לגבי "להשיב אש..."- האש שלהם יוצאת מאזורים מאוכלסים ב"תמימים". תבדוק אחורה איזה רעש עושים על כל פגיעה ב"תמימים" כאלה... (דוגמאות: הילד והאבא שהיו באמצע קרב והילד נהרג, המטען בחוף עזה, המטען שהרג את המשפחה לפני שבועיים בערך...)

אם היינו משיבים אש לעבר מקורות הירי, יחס האוכלוסייה למשאבים שלהם הייה מתאזן יופי ולא הייה חסר להם שום דבר... אתה באמת חושב שמישהו יעשה דבר כזה?

לגבי לשבור ידיים- אישית, אם שמאלני בא ומתחיל לצעוק עלי כשאני במדים, ומקרה יש עלי - הוא מקבל קת לראש. אני באמת לא יודע איך מגבניקים לא שוברים את הידים והרגליים לזו**ת ווטש שמסתובבות להם בין הרגליים במחסומים...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה ייתרון שיש ל-M16 הארוך על התבור (הייתי הרגע בתערוכה והחזקתי את שניהם) - הכת, שבמקור יכלה לשמש משוט במימי המקונג בווייטנאם, של ה-M16 הרבה יותר מסיבית, ומתאימה להאבקות. מצד שני, הכת של התבור ושל הקלצ'ניקוב נוחה יותר לכתף...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חכלס ליברמן צודק: החכ"ים הערבים הם נציגי הטרור ומסוכנים יותר מנסראללה.

אחמד טיבי היה היעוץ של רב המרצחים יאסר ערפת לפני שהיה ח"כ בחסות בג"צ. בכל מדינה נורמלית הוא היה יושב בכלא עד יום מותו.

אבל ליברמן רק מדבר. בפועל הוא החזיק את ממשלת אולמרט ולא עשה כלום.

שימו לב גם לפרשיית השחיתות שלו, בפועל הוא לא פחות גרוע מאולמרט.

ולמי שקורא להם "בוגדים": הם לא בוגדים הם אויבים. בדיוק כמו שהפת"ח, החמאס והג'יאהד לא בוגדים, אלא אויבים.

אפילו המתונים שבהם לא בדיוק מכירים את המדינה שהם מייצגים:

מג'אדלה: לא מכיר בצפירת יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל

http://news.msn.co.il/news/Internal/CultureEducation/200805/20080513165030.htm

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...