על קירור גז וסיפוק עצמי (או: האם ניתן לקמבן קירור גז לבד בתיאוריה?) - עמוד 2 - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

על קירור גז וסיפוק עצמי (או: האם ניתן לקמבן קירור גז לבד בתיאוריה?)

Ewingum

Recommended Posts

אוי פעם היו ימים .

אבל לנושא ,להערכתי כן ניתן לעשות את זה ואפילו לא ביוקר.

מערכת של מקפיא (מקרר) תעשה עבודה מעולה ואפשר להגיע עד 20- מעלות בקלות.

היא לא רועשת ואמינה מאד.

איפה הבעיה ?

בלוק ,בלוק מים לא יהיה טוב צריך משהו אחר .

וכמובן חייבים לאטום את הסוקט שלא יהיה עיבוי על הלוח !.

האמת שעכשיו אני חושב בלוק סוף הדרך לקירור גז יהיה של ה אקויריוס של TT .

waterBlock.jpg

מדוע הוא אופטימלי לקירור גז?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 32
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

לדעתי יש רעיון ביניים שהוא לא גז אלא מים "מתוגבר" - המטרה היא לקרר את המים ל 0 מעלות בדיוק (לא קיפאון מוחלט)

שלומר לקחת מערכת מים סבירה ולהסב אותה בצורה שהרדיטור יהיה בסביבה קרה - בבית אפשר לשים למשל במקרר - למי שיש

מחשב במטבח ;D , או בעצם לבנות מערכת מסביבו בעזרת מדחס יחסית חלש וצנרת. כמובן שיהי צורך לאטום את איזור המעבד אבל

לדעתי גם גוף חימום קטן אמור לבטל את הבעיה (כמו בערכות המקצועיות).

בתקווה שמשהו יתפוס את הרעיון לימצל אותו ::)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

waterBlock.jpg

מדוע הוא אופטימלי לקירור גז?

בגלל הגודל הפיזי שלו .

הזג צריך ךהכנס ולצאת מהר מאד בכדי לשמור על טמפ הבלוק ,עם בלוק גדול זה לא ילך.

לגבי מדריך :

אני מתכנן לבנת כזה דבר וכבר יש שרטוטים ראשוניים ,אני מקווה לקראת הקיץ שיהיה לי זמן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי יש רעיון ביניים שהוא לא גז אלא מים "מתוגבר" - המטרה היא לקרר את המים ל 0 מעלות בדיוק (לא קיפאון מוחלט)

שלומר לקחת מערכת מים סבירה ולהסב אותה בצורה שהרדיטור יהיה בסביבה קרה - בבית אפשר לשים למשל במקרר - למי שיש

מחשב במטבח ;D , או בעצם לבנות מערכת מסביבו בעזרת מדחס יחסית חלש וצנרת. כמובן שיהי צורך לאטום את איזור המעבד אבל

בתקווה שמשהו יתפוס את הרעיון לימצל אותו ::)

לי יש מקרר שחשבתי לעשות איתו דבר דומה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חח,

אפשר גם לקחת מי ים ולקרר אותם ל0. זה גם יתן מרווח ביטחון.(מי ים קופאים ב-2-)

(וגם צבע מאגניב בצינורות)

אם כבר מדברים על ראיונות מצחיקים לקרור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מי עם קופאים בטמפ' כזו בגלל כמות החומרים המומסים בהם - תקבלו אותו אפקט של כלומר קפיאה ב 2- מעלות אם תקחו

מים מהברז למשל. רק מים מזוקקים קופאים ב 0 מעלות. ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ממממ.... אם נשתמש במי ים נקבל בסופו של דבר מצב כמו של הבחור שניקה את הצינורות שלו עם קולה (אבל לפני הקולה - הצינורות היום חומים) מה גם שאני מאמין שהמלח היה הורס את הרדיאטור והבלוק .

(LoL למערכות מים כאלה צריך לעשות פרסומות "אני מפעיל את המחשב רק עם סילית!")

לגבי הVortex Cooling... הרעיון הוא שקט, עדיין... אבל מעניין, שילוב של וורטקס קולינג עם פלטייר נשמע קטלני בתיאוריה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא אמרתי אחרת, סתם הצחיק אותי הרעיון.

ואני לא חושב שמי ברז קופאים ב2-, אין בהם כול-כך הרבה חומרים מומסים.

ובקשר לוורטקס קולינג, אם כבר מדברים על רעיונות מצחיקים,

אפשר להשתמש בו אפילו בלי היטסינק, או עם היטסינק פשוט.

אני זוכר שראיתי מערכות וורטקס מיוחדות שמשמשות להקירור הלחמות וכו' שבנויות בצורה שמונעת לחות מהפיה. אפשר להציב אחת כזאת מעל למעבד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תרמודינמיקה למתחילים ומערכות מבוססות שינוי-צבירה.

מה שאתה מתכוון זה לא מערכת -גז, אין דבר כזה, למען האמת. למה שאתה מתכוון קוראים מערכת בשינוי צבירה (phase-shifting) והיא פועלת על שינוי מצב הצבירה של הגז לנוזל וחזרה לפי עקרון הדחיסה והעיבוי כלומר התיאוריה היא - גז דחוס משנה מצב צבירה בטמפ יותר גבוהה מאשר גז חופשי, לכן אתה דוחס את הגז (במדחס), מזרים את הגז הדחוס למעבה (condenser) - מה שנראה כמו רדיאטור/גריל עם מאוורר - שמה בעזרת אוויר, הגז משנה את מצב הצבירה שלו לנוזל, ואז זורם הגז למאייד (evaporator) שמה הנוזל הופך חזרה לגז, תוך כדי איבוד חום ניכר לסביבה. ככה פועלים מזגנים ומקררים למשל.

לכן - "כל" מה שאתה צריך זה מדחס (לוקח ה-מ-ו-ן חשמל ומרעיש), כמובן שהמדחס צריך לשבת בקופסה מחוץ למארז מכיוון שהוא פולט חום רב (כשגז נדחס הוא מתחמם), צנרת בקטרים שונים (הצנרת שמזרימה את הגז הדחוס לנוזל תריכה להיות מאוד דקה כדי לא לאפשר התפשטות של הגז לפני שהוא מגיע לגוף הקירור, וכדי ליצור "מחסום" בין האזור החם והקר של המערכת), מעבה - כלומר גריל, וגוף קירור - כלומר עוד רדיאטור/גריל שיאפשר התפשטות מהירה של הנוזל וחזרה למצב גז. כלומר בשביל בלוק הקירור על המעבד אתה לא יכול להשתמש בשום בלוק מוכר (אלא אם כן יש לך מערכת קירור כזו כבר), אלא אתה צריך בלוק שיהיה בנוי בצורת רדיאטור, אותו דבר אתה צריך למעבה שלך - גריל של צינורות, ומאוורר די חזק בשבי ללקרר את הגז הדחוס למצב נוזלי (שוב, צריכת חשמל גבוהה ורעש). די לא מעשי, די מסוכן, למרות שקיימות מערכות קירור כאלה למחשבים, הם כמעו ולא בשימוש - רק תחשוב שאתה צריך גם לבודד את כל המערכת נגד עיבוי לחות, וגם צריך לבודד את כל המחשב מכניסת אוויר חיצוני שמכיל לחות בתוכו - כלומר, בנוסף אתה תצטרך גם לקרר את פנים המארז בצורה יעילה, מה שקצת קשה לעשות בלי מאווררים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תראו תא הקפאה זה באמת הראיון החי טוב 1 המקררים לא מרעשים 2 תא הקפה יכול בקלות להגיע ל-10 אם המעבד מחמם את זה ל40 מעלות ותאי הקפאם קטנים לא כל כך יקרים זה הפתרון הטוב ביותר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...