2 מערכות הפעלה על 2/3 דיסקים ? - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

2 מערכות הפעלה על 2/3 דיסקים ?

aviboots

Recommended Posts

אני מעוניין להתקין על המחשב (שאקנה בקרוב) שתי מערכות הפעלה VISTA ו- עבור לינוקס את אקנה דיסק נפרד. השאלה היא עבור האם כדאי לרכוש 2 דיסקים אחד קטן יחסית למערכת ההפעלה ותוכנות שונות והשני גדול יותר למידע? (כלומר 3 דיסקים סך הכל) או לחלק דיסק גדול נניח 500GB לשתי מחיצות אחד למערכת ההפעלה ותוכנות שונות ואחד למידע? או שכדאי לייצר מחיצה עבור מערכת ההפעלה בלבד? איזו קומבינציה תיתן לי ביצועים טובים יותר? האם רצוי שמערכת ההפעלה תשב לבד בדיסק משלה? ואם כן אז אפשר לחלק דיסק לשלושה חלקים, , תוכנות ומידע. האם ביצועי המערכת יהיו חלשים יותר אם המידע ישב בדיסק ניפרד?

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכל פה עיניין של תקציב, עדיף לך שני דיסקים,

במידה ואתה רוצה 2 מערכות הפעלה אז זה ילך ככה,

דיסק 1 :ווינדוס במחיצה אחת בגודל של כ30% מגודלו של הדיסק והמחיצה השנייה בשארית הדיסק.

דיסק 2 :לינוקס עם אותה קומבינציה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא יודע עם כדאי לחלק את הדיסק השני עבור . אני עוד לא יודע איך הגרסאות העדכניות של עובדות עם הדיסק.

לגבי הווינדוס הבנתי שההמלצה היא להתקין אותה במחיצה ניפרדת, לבד ללא תוכנות כלשהם. אז התוכנות והמידע ישבו יחד ? לא עדיף שהמידע ישב במחיצה נפרדת או בדיסק נפרד מהתוכנות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא ,האמת היא שאם יש לך אופציה כזאת אז זה יהיה טוב,

אבל אז מה תעשה?

תתקין בדיסק אחד שתי מערכות הפעלה, ותחלק אותו לשניים כאשר חלק לכל מערכת?

זה לא מצליח להסתדר לי ממש ,אני חושב שמה שהצעתי זה הכי היגיוני, תחשוב על זה, ולגבי הלינוקס, אם לפתע תרצה להחליף אותו בחדש כי הוא לא יציב או עוד 123909012930129301 סיבות, תתחיל להשתגע עם המידע שיש לך שם? :-\

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי הלינוקס מה שאתה אומר הגיוני. אני כנראה אחלק את הדיסק המיועד ללינוקס לשני חלקים.

לגבי הווינדוס אפשר להתקין את כל התוכנות במחיצה אחרת כולל הווינדוס, בתנאי שלא ממלאים אותה עד הסוף. ואת המידע במחיצה השנייה. תוכנו ומערכת הפעלה באותה מחיצה לא אמורות ליצור בעיות, אולי בביצועים? ו/או תחזוקה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אישית שמתי את הWINDOWS והKUBUNTU על אותו דיסק והדיסק השני למידע. את הלינוקס שמתי במחיצת 10

ג"ב בלבד ואת הנתונים אני מאחסן במחיצות האחרות (של והמידע). התוכנות של הWINDOWS יושבות

באותה מחיצה (של הWINDOWS). יש לציין שהכונן עליו יושבים הWINDOWS והKUBUNTU הינו RAID קטן נפח

יחסית כך שהעדפתי לשים עליו מערכות הפעלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם כסף זה לא בעייה, תלך על כונן רק לVISTA למשל כמו סדרת הRAPTOR של (באזור של 700 ש"ח ל72 GB),

הכל אבל מסתכם בכמה קשה תעביד את המחשב, אם אתה רק תשחק עליו או תעבוד בOFFICE, אין סיבה לכמה כוננים רק לVISTA

אבל לעומת זאת אם אתה מתכוון להפעיל הרבה תוכנות במקביל (תוכנות די כבדות) אז כן תלך על הפתרון המפוצל, אבל אתה

צריך לחשוב טוב טוב אם זה שווה לך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המחשב הזה מיועד לפיתוח מול האינטרנט בעיקר (לא אתרים) והפיתוח יהיה תחת בשלב זה. תחת VISTA לא תיהיה פעילות מאסיבית, למרות שאני כן מפעיל כמה תוכנות במקביל (לא או משחקים), אני לא חושב שאני אשקיע בשלב זה 700 ש"ח בדיסק אחד כי בכל מקרה אני צריך לקנות 2 של 500 כניראה sata2 32mb וזה עולה בערך 900 ש"ח, אגב יש הבדל משמעותי בין דיסק 32MB ל- 16MB ?

הבנתי מכם שלינוקס בגירסאות החדשות יודע לקרוא מידע מדיסק של - קבצים עם סיומות סטנדרטיות. צריך לפרמט את הדיסק באופן מיוחד בשביל זה, לפני ההתקנות ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...