צריך עזרה בבחירת מגמה שלנה הבאה. - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

צריך עזרה בבחירת מגמה שלנה הבאה.

yot

Recommended Posts

שלום,

אני בכיתה ט', ואני צריך להרשם למגמה לשנה הבאה. יש לי כבר 4 יח"ל מתמט' ו5 יח"ל אנגלית. עכשיו למגמות:

פיזיקה (5יח"ל) + מכטרוניקה (5 יח"ל) + מחשבים (1 יח"ל מוגבר) = 11 יח"ל.

כימיה (5 יח"ל) + ביולוגיה(5 יח"ל מוגבר) + מחשבים (1 יח"ל) = 11 יח"ל.

מה אתם חושבים שיעבור לי בהמשך החיים (יענטו אני לא הולך ללמוד את זה באוניברסיטה או משהו, פשוט מה חשוב יותר ע"י מוסדות לחינוך גבוה ו/או מקום עבודה טוב)?

אני רוצה להיות טייס ( :smoke:) ואני יודע שפיזיקה ייתן לי יתרון, אבל הייטק זה מכטקוניקה וכל זה..מקום עבודה טוב יותר?

תתקנו אותי אם אני טועה בכל מיני דברים...אני פשוט כל כך מבולבל בזמן האחרון..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 30
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אני לא יודע מה זה המקצוע השני בתרכובת הזו, אבל מגמה א' נשמעת לי איכותית ביותר.

פרט קצת יותר לגבי המקצוע השני בא אבל זה נשמע לי משהו עם מכניקה. זה כמובן תלוי גם בהעדפה האישית שלך, אני הרחבתי יזיקה ומחשבים (במסלול טכ"מ), אם היה לי עוד משהו עם מכניקה (כמו רובוטיקה) הייתי מרחיב אבל אצלי בתיכון אין :-\

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם אני עומד בפני אותה סוגייה

אני עולה לכיתה י"א ואין לי מושג מה אני אמור לבחור (אני צריך לבחור מחר)

הבחירה שלי זה ביולוגיה 5 יח"ל + תקשורת 5 יח"ל

הבעיה שלי זה עם ביולוגיה כי שמעתי שיש עבודת ביוטופ ואין לי מושג איך אני הולך לעשות אותה...

מישהו ניסה ביולוגיה 5?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבעיה שלי זה עם ביולוגיה כי שמעתי שיש עבודת ביוטופ ואין לי מושג איך אני הולך לעשות אותה...

מישהו ניסה ביולוגיה 5?

אני

וגם אני התחלתי ביוטופ

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מכטרוניקה זה כל העסק של הרובוטים, אבל משולב במחשבים. יעני נבנה שיבצע פעולות שיקבל ע"י תוכנת מחשב.

נשמע חזק,איך אתה לומד כבר את כל הדברים האלה בכיתה ט'?!? אני הייתי הולך על זה בכל מקרה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נשמע חזק,איך אתה לומד כבר את כל הדברים האלה בכיתה ט'?!? אני הייתי הולך על זה בכל מקרה

הוא יתחיל את זה בכיתה י'. ככה זה מגמות, להבדיל מ"סתם" הרחבות.

אוקיי, מי שפתח את התראד אתה שומע - אתה הולך ולוקח את המגמה הזו, למען כל הטכ"מיסטים שלא היה להם משהו יותר טוב לבחור! ;)

אבל ברצינות, נשמע לי אחלה של דבר (נשמע לי כמו רובוטיקה) אם זה חופשי קצת כמו בתיכונים פה שיש להם את זה אז זה גם מקור טוב לציוד אלקטרוניקה... if ya know what i mean וגם מאוד מעניין אם אתה מתעניין באלקטרוניקה, תכנות עצמים (לא OBJECTS אלא צ'יפים וכאלה) וכו'. ופיזיקה לדעתי היא ההרחבה המדעית הטובה ביותר, אבל זה כבר (מה כבר, כל הקטע של בחירת מגמה) עניין של טעם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תשמע לי אחי אל תעשה שטויות! כל היחידות האלה לא יעזרו לך כ"כ, העיקר שהציונים טובים ואתה לא לומד חקלאות או משהו דומה!

כל בן אדם נורמלי יודע שלוקחים הרחבה אחת נורמלית (מחשבים, פיזיקה ומשהו דומה) ואחת מועדון (פסיכולוגיה, תקשורת). אתה לא רוצה שיהיו לך 50 שעות שבועיות, תאמין לי...

אני למשל הייתי מחשבים ביולוגיה והתחרטתי, יותר מדי לימודים. ישר עזבתי את ביולוגיה לטובת שמה זה שכונה :jump:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין משמעות למקצועות שבתוך הבגרות- תלמד מה שאתה אוהב ונראה לך

חוץ מפיזיקה שהכרחית לטכניון אין שום הגבלה על השאר

לא נכון, בשכלול של הציונים באוניברסיטה (האמת היא שכחתי את כל המושגים עכשיו והכל) אז יש בונוסים למקצועות ריאליים, לא רק בטכניון (בטכניון גם יש ושם לפיזיקה יש הכי הרבה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו שאמרתי, הבונוס האקדמאי לא ממש חשוב. כל עוד יש לך ציונים טובים יקבלו אותך לכל מקום (כמעט). חוץ מזה שמי רוצה כל הזמן ללמוד? תיכון זה התקופה היחידה כמעט בחיים שאפשר להנות בה :P

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לטכניון יש בחינת כניסה בפיזיקה אלא אם יש לך יותר מ70 ממבגרות בפיזיקה

שאר הבונוסים של המקצועות לא כאלה משפיעים וחשוב יותר לקבל ציון טוב מלסמוך

על הבונוס- אחרת בסוף מקבלים ציון נמוך שלא יזכה אותך בבונוס (מתחתל70/65 הבונוס לא נכלל)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי תיקח את מה שאתה אוהב! לי היה השיקול בין פיזיקה לכימיה והחלטתי שפיזיקה אולי "נחשב" יותר אבל אני פשוט אוהב כימיה!

אם תיקח את מה שאתה אוהב אתה גם תהנה בלימודים (קשה להאמין אבל זה עובד!) ברור שזה לא לונה-פארק אבל עדיף ממשהו שישעמם אותך ולא תמצא בו שום עניין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי תיקח את מה שאתה אוהב! לי היה השיקול בין פיזיקה לכימיה והחלטתי שפיזיקה אולי "נחשב" יותר אבל אני פשוט אוהב כימיה!

אם תיקח את מה שאתה אוהב אתה גם תהנה בלימודים (קשה להאמין אבל זה עובד!) ברור שזה לא לונה-פארק אבל עדיף ממשהו שישעמם אותך ולא תמצא בו שום עניין.

what he said ^^^^^^^^

;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...