חכם, מה הוא שואל? (המשמעות של פסח) - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

חכם, מה הוא שואל? (המשמעות של פסח)

erez20

Recommended Posts

1. מדוע היו כל כך הרבה מכות? מדוע פרעה לא הסכים לשחרר את בני אחרי המכות הראשונות?

תשובה: הוא היה מסכים, אבל יהוה מנע זאת ממנו, שנאמר: " ואני אחזק את לבו ולא ישלח את העם" (שמות ד': 21).

2. מדוע מנע יהוה מפרעה לשחרר אותם?

תשובה: כדי שיוכל להשית על מצרים את כל המכות שרצה, כך יידעו כולם מי הוא, שנאמר: "אני שולח את כל מגפותיי... בעמך בעבור תדע כי אין כמוני בכל הארץ" (ט': 14). "כי אני הכבדתי את לבו ואת לב עבדיו למען שיתי אותותי אלה בקרבו ולמען תספר באזני בנך ובן בנך את אשר התעללתי במצרים... וידעתם כי אני יהוה" (י':21).

3. בגלל זה מנע יהוה מפרעה לשחרר את בני לפני מכת בכורות?

תשובה: כן, שנאמר: "ויחזק יהוה את לב פרעה ולא אבה לשלחם" (י':27).

4.מי נהרג במכת בכורות?

תשובה: כל בן בכור בבני אדם, כולל עבדים ושפחות אחרים ואסירים, ובבעלי חיים, שנאמר: "ועברתי בארץ מצרים בלילב הזה והיכתי כל בכור בארץ מצרים מאדם ועד בהמה" (י"ב:12). "עד בכור השבי היושב בבית הבור" (י"ב:27).

5. כמה בני אדם בכורים נהרגו?

תשובה: בני היוצאים ממצרים מנו "כשש מאות אלף רגלי הגברים, לבד מטף" (י"ב:37) כלומר בני 20 ומעלה (רש"י). זאת אומרת, כמליון וחצי זכרים כולל ילדים, וכשלושה מליון בני אדם משני המינים וכל הגילאים. אוכלוסיית מצרים שהחזיקה במליוני העבדים הללו ואחרים, מנתה בוודאי לא פחות מ5-6 מליון בני אדם. באוכלוסיה כזאת יש למעלה ממליון בתי אב. ומאחר וכתוב "אין בית אשר אין שם מת"(י"ב:30), נהרגו לפחות מליון בנים בכורים, כולל נערים, ילדים ותינוקות.

6. אתה רוצה להגיד לי שיהוה הרג מליון ילדים כדי להראות ש"אין כמוהו בכל הארץ", למרות שפרעה היה משחרר אותם לפני כן, לולא מנע זאת ממנו?

תשובה: כן.

7. ואנחנו חוגגים כל שנה את טבח מליון הילדים?

תשובה: תאכל מצות ותשתוק כבר!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל גם אני חשבתי על משהו

שהוא הציף את כול העולם כדי להרוג את כול האנשים הרעים והשאיר רק את נוח וזוג מיכל סוג של חיה

והיטלר רצה להרוג את היהודים ביגלל שהם היו "רעים" בעינו \

מה אתם חושבים ?<

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...