מחשב עם 4GB RAM: האם לקנות Vista 64bit או להשאר אם XP ולחכות ל-Win 7? - Windows - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחשב עם 4GB RAM: האם לקנות Vista 64bit או להשאר אם XP ולחכות ל-Win 7?

-Blood Hunter-

Recommended Posts

^

השאלה בכותרת.

1.קניתי מחשב עם 4GB זיכרון, והכוונה שלי הייתה לקנות מערכת הפעלה 64bit כדי לנצל אותו.

עכשיו חסרון משמעותי ששקלטתי מההסטיקי:

תחת 64 ביט כל התוכנות צורכות יותר זכרון, בערך 20-40 אחוז יותר. זאת בגלל שעכשיו הכתובת של כל מקום בזכרון הוא גדול בצורה משמעותית. 64 ביט במקום 32 ביט. זה אומר שכל מערכך זכרון יכול לתפוס ערכים עד 2 טרה בייט במקום 4 גיגה בייט שהיה פעם. המשמעות של זה היא שאם יש לכם פחות מ4 ג'יגה זכרון אז אתם מפסיקים כמות ניכרת של זכרון עם המעבר לויסטה. למשל אם ויסטה תופסת לכם 700 מגה ברגיל עם 32 ביט היא תתפוס כמעט ג'יגה עם 64 ביט. זה עוד יותר בעיה בגלל שתוכנות שלא תומכות 64 ביט לא יוכלו לנצל את מלוא הזכרון שלכם גם ככה, הן עדיין תהיינה מוגבלות על ידי 32 ביט למרות שהן מותקנות על 64 ביט. במקרה הזה פוטושופ לא תוכל להשתמש ביותר מ3 ג'יגה אבל באותו זמן היא תתפוס יותר זכרון ממה שהיא תפסה על מערכת 32 ביט. (זה שיקול חשוב אם יש לכם רק 3 ג'יגה זכרון או פחות!)

ממה שהבנתי שלא רק שהויסטה תתפוס יותר זיכרון אלא גם כל תוכנה אחרת וזה רע מאוד. האם ב-4GB וה-64bit אני אוכל למשל לשחק קרייסיס על high, להריץ אנטי וירוס, פיירפוקס ועוד 2 תוכנות קלות ברקע ולא להרגיש איטיות?

אם כן אז איזה ווינדוס מומלץ: 64bit או XP 64bit.

2. לאור הדיבורים על windows 7 שהיא מחליפה את ה- שהיא בעצם רק מערכת ביניים בינונית, האם עדיף לא להשקיע בה את הכסף ולקנות XP?

האם ה- תשרת אותי היטב למשך ה-שנתיים וחצי/3 הקרובות לפני שמשהו ראוי יחליף אותה?

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. בעיקרון כן, אבל המעבד כרטיס מסך כנירא יגבילו אותך..

2. ויסטה תשרת אותך מעולה בשנתיים 3 הקרובות (לעומת זאת XP המיושנת כבר לא), 7 תצא לדעתי לפחות ב2010.

1. מבין המעבדים/כרטיסי מסך שיש היום: מה השילוב המינימלי שלהם שאני אוכל להרגיש "זרימה" במשחק/עבודה במחשב ולא איטיות משמעותית?

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ויסטה עובדת נהדר על כל מחשב C2D עם 2GB וכרטיס מסך מודרני (החל מX1XXX/7XXX).

הביצועים יהיו אותם ביצועים כמו בXP אולי רק 2-3% פחות.

בשביל CRYSIS בהגדרות גבוהות גם בXP וגם בויסטה מומלץ לפחות 8800GT/9600GT/HD3870.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ויסטה עובדת נהדר על כל מחשב C2D עם 2GB וכרטיס מסך מודרני (החל מX1XXX/7XXX).

הביצועים יהיו אותם ביצועים כמו בXP אולי רק 2-3% פחות.

בשביל CRYSIS בהגדרות גבוהות גם בXP וגם בויסטה מומלץ לפחות 8800GT/9600GT/HD3870.

אם כך במצבי כדאי להשקיע בויסטה: הזמנתי 4GB Q9450 , 9800GTX

בהתחשב במה שאמרת לי ומניסיונך עם , גם בעבודה עם 4-5 תוכנות כבדות ארגיש עבודה "זורמת", הלא כך? (במילים אחרות: כמה ישאר לי?)

אם כן אז מחר אני קונה ultimate 64 bit באנגלית, שלפי מה שהבנתי אפשר בגרסה זו גם לשנות את שפת הממשק כולה.

תודה על תגובתך. :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עם מערכת כזאת היא תזרום ועוד איך תזרום עם הרבה תוכנות.

על ההמחשב שלי שהרבה יותר חלש וישן משלך ויסטה זורמת נהדר, עם הרבה חלונות נגן מוזיקה ועוד..

המערכת תקח לך לבד בגרסאת 64BIT בערך 800-950MB, וכל תוכנה תקח בערך כמו שהיא לוקחת לך בXP, אולי קצת יותר ב10% נגיד.

וכן תוכל להריד MUI שישנה את כל שפת הממשק בחינם ובאופן חוקי מWINDOWS UPDATE.

מה גם שאם אני לא טועה באריזת RETAIL של אולטימייט מגיע גם דיסק 32BIT וגם דיסק 64BIT.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עם מערכת כזאת היא תזרום ועוד איך תזרום עם הרבה תוכנות.

על ההמחשב שלי שהרבה יותר חלש וישן משלך ויסטה זורמת נהדר, עם הרבה חלונות נגן ועוד..

המערכת תקח לך לבד בגרסאת 64BIT בערך 800-950MB, וכל תוכנה תקח בערך כמו שהיא לוקחת לך בXP, אולי קצת יותר ב10% נגיד.

וכן תוכל להריד MUI שישנה את כל שפת החינם בחינם ובאופן חוקי מWINDOWS UPDTAE.

מה גם שאם אני לא טועה באריזת RETAIL של אולטימייט מגיע גם דיסק 32BIT וגם דיסק 64BIT.

שמח לדעת! תודה על העזרה. :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^

השאלה בכותרת.

1.קניתי מחשב עם 4GB זיכרון, והכוונה שלי הייתה לקנות מערכת הפעלה 64bit כדי לנצל אותו.

עכשיו חסרון משמעותי ששקלטתי מההסטיקי:

ממה שהבנתי שלא רק שהויסטה תתפוס יותר זיכרון אלא גם כל תוכנה אחרת וזה רע מאוד. האם ב-4GB וה-64bit אני אוכל למשל לשחק קרייסיס על high, להריץ אנטי וירוס, פיירפוקס ועוד 2 תוכנות קלות ברקע ולא להרגיש איטיות?

אם כן אז איזה ווינדוס מומלץ: 64bit או XP 64bit.

2. לאור הדיבורים על windows 7 שהיא מחליפה את ה- שהיא בעצם רק מערכת ביניים בינונית, האם עדיף לא להשקיע בה את הכסף ולקנות XP?

האם ה- תשרת אותי היטב למשך ה-שנתיים וחצי/3 הקרובות לפני שמשהו ראוי יחליף אותה?

תודה.

השאלה שלך היא שאלה קשה. הסיבה לכך היא ש4GB זכרון יכולים להוות יתרון גם ב32bit וגם ב64bit.

למעשה, אם הייתי אתה, הייתי מתקין xp 32bit. הסיבה לכך היא שזאת מערכת בוגרת יותר ועם יציאת הSP3 היא תהיה יותר יציבה ותתן ביצועים יותר טובים.

במידה ואתה רוצה לשחק משחקים, הייתי ממליץ לך להישאר עם XP 32bit ולהשתמש בטריק (שבמידה ואתה מעוניין, אחפש באינטרנט ואפרס) שבעזרתו ניתן למצות את כל ה4GB זכרון תחת XP רגיל.

במידה ואתה עדיין מעוניין במערכת 64bit, גם הxp וגם הvista הם מענה טוב. בסה"כ הXP יתן כ10% יותר ביצועים ברוב המשחקים,

אך ויסטה יותר נוחה. חשווב לציין שלא נתת לנו מפרט מלא כך שלא ניתן להעריך במדויק איזה מערכת עדיפה.

בכל מקרה, במידה ואתה קונה את מערכת ההפעלה בצורה חוקית (טוב שכך!),שלא כמו שאר עם ישראל,

תקנה Home Premium, במחשבה עתידית.

במידה ואתה קונה גרסאת Retail אתה יכול לבקש דיסקים של 64bit או 32bit ללא תוספת תשלום.

במידה ואתה קונה גרסאת OEM, לא תוכל לעשות זאת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הוא רשם שהוא הזמין Q9450, שני 9800GTX ו4GB זיכרון.

למפרט כזה ממש לא שווה לקנות , ויסטה כבר בסדר גמור, ואין סיבה בשבילו לקנות אותה בשביל 3 השנים הקרובות, כשSP3 זה הSP האחרון וכבר לא צפויים יותר עידכונים משמעותיים, רק עדכוני ותיקוני באגים.

לעומת שכבר ניפטרה ממחלות הילדות שהיו לה, וכעת עובדת נהדר וצפויים לצאת לא עדכונים שישפרו אותה עוד ועוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Vista+SP1=Pure win

הכל זורם חלק.

גם על הנייד שלי (מפרט בצד) בזמן שאני משחק COD 4 ויש כמה דברים רצים ברקע (אפילו חלון המרת וידאו!) אני לא מרגיש איטיות.

למעשה, ויסטה מנצלת Multithreading הרבה יותר טוב מ . שים כל Thread של משהו כבד על אחרת, והכל יטוס. עם 4 ג'יגה, בוודאי ובוודאי שאין לך מה לדאוג לגבי הזיכרון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במידה ואתה קונה גרסאת Retail אתה יכול לבקש דיסקים של 64bit או 32bit ללא תוספת תשלום.

במידה ואתה קונה גרסאת OEM, לא תוכל לעשות זאת.

נכון מאוד, אני קונה גרסת OEM ולכן הבחירה בין 64bit ל-32bit קריטית כי אין חרטות.

אם הבנתי נכון, ככל הנראה Win 7 ייצא לכל הפחות ב-2010 כך שהבחירה בויסטה כדאית יותר.

תודה לכל מי שמגיב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...