האם אפשר לחבר רמקולים רגילים כדי שיפעלו כמו אחוריים? (נערך, יש עוד שאלות) - אודיו וקולנוע ביתי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם אפשר לחבר רמקולים רגילים כדי שיפעלו כמו אחוריים? (נערך, יש עוד שאלות)

yot

Recommended Posts

שלום,

ברשותי מערכת ATP3, שהיא מערכת 2.1 ערוצים (אני בטוח שאתם יודעים את זה :P). יש בירשותי גם של קריאטיב שהם לא בשימוש, ורציתי לדעת אם אני יכול לחבר אותם שהם ייפעלו בתור אחוררים ותיווצר לי מערכת 4.1 ערוצים?

אם כן, מה צריך לעשות?

אם לא, אז...באסה ;D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה הכוונה למגבר, כשהם מחוהרים בתור סט רגיל של לא צריך מגבר, וכשמחברים אותם בתור אחרים הם צריכים מגבר?

איזה מגבר?

צירפתי תמונה שמראה שאני יכול לחבר אחוריים משום שיש לי אפשרות כזו בדרייברים של הכרטיס קול.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין שום בעייה לעשות זאת , אבל כשאתה משנה את הווליום דרך הרמקולים - צריך לעשות זאת פעמיים וגם להגיע לאיזון כל פעם , זה הכל, אבל בתכלס , אם אתה משחק הרבה - זה אפילו מומלץ שתעשה כך ועדיך על להשאר רק עם שניים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני שמח להודיע לכם שזה הצליח, אני הולך לראות את מטריקס ולבדוק אם יש הבדל.

מה זה מעגל השהייה, ואיפה אני יכול למצוא אחד כזה?

עריכה: עפ"י החוברת של הכרטיס קול, בשביל לחבר רמקולים רגילים בשביל שיפעלו כאחוריים אין צורך בחומרה נוספת, משום שיש איזושהי עריכת קול שהכרטיס קול עושה לרמקולים שמחוברים ליציאת הרמקולים האחוריים וכך כל שאני אחבר לשם יתפקד כאחורי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

:lol: :lol: :lol:

איזה בולשיט :)

אין לרמקול אחורי משהו שעושה אותו מיוחד או שונה מקדמי - זה רמקול כמו כל רמקול , בד"כ רמקול אחורי הוא ברמה יותר נמוכה כי הוא תאורטית "פחות חשוב" בהקלטות של 5 ערוצים , אבל זה לא חוק או משהו , ובמערכות סטלטים כולם אותו הדבר. פשוט לכל רמקול יוצא מכרטיס הקול שונה , לאחוריים יוצא הסאונד של "אחורה" ולקדמיים הסאונד של "קדימה" , זה הכל , אתה יכול לחבר ליציאה של האחוריים בכרטיס קול גם אזניות וגם מערכת HIFI של 20000 שקל, ההבדל הוא ביציאה ולא ברמקול , ומבחינה פיזית - היציאה האחורית היא אפילו בדיוק כמו הקידמית - ההבדל הוא בתוכן שמועבר בהן...

אז..

- שלא יעבדו עליכם !! ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז יענו מנסים להרשים אותי באיכול של המוצר, אבל בעצם זה לא משנה...איזה ראש יש להם..

טוף, עוד שאלות:

1. נתקלטי בבעיות עם האיזון של הרמקולים, ורציתי לדעת אם קיים איזשהו בורר שאני אוכל לחבר אליו את 2 המערכות וכך ליצור בורר עוצמה אחד לכל המערכת במקום להחליש את 2 המערכות בנפרד? (ניסיתי דרך הבורר של , אבל זה לא נוח באמצע משחק או סרט..).

2) האם קיים חוט מעריך לכבל של הרמקולים שבצד אחד יהייה חיבור זכר ובצד השני יהייה חיבור נקבה?

3) מדוע בשירים אני לא שומע את הרמקולים ה"אחוריים" עובדים אלה רק הקידמיים?

תודה לעוזרים ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

:lol: :lol: :lol:

איזה בולשיט :)

אין לרמקול אחורי משהו שעושה אותו מיוחד או שונה מקדמי - זה רמקול כמו כל רמקול , בד"כ רמקול אחורי הוא ברמה יותר נמוכה כי הוא תאורטית "פחות חשוב" בהקלטות של 5 ערוצים , אבל זה לא חוק או משהו , ובמערכות סטלטים כולם אותו הדבר. פשוט לכל רמקול יוצא מכרטיס הקול שונה , לאחוריים יוצא הסאונד של "אחורה" ולקדמיים הסאונד של "קדימה" , זה הכל , אתה יכול לחבר ליציאה של האחוריים בכרטיס קול גם אזניות וגם מערכת HIFI של 20000 שקל, ההבדל הוא ביציאה ולא ברמקול , ומבחינה פיזית - היציאה האחורית היא אפילו בדיוק כמו הקידמית - ההבדל הוא בתוכן שמועבר בהן...

אז..

- שלא יעבדו עליכם !! ;)

אף אחד לא טען אחרת, פשוט אמרתי שאם אין לו יציאה לרמקולים אחוריים בכרטיס קול הוא צריך מעגל השהייה כדי

לייצור אפקט טוב יותר של צליל היקפי, אבל בגלל שיש לו יציאה אז באמת כל זוג יעשה את העבודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוף, עוד שאלות:

1. נתקלטי בבעיות עם האיזון של הרמקולים, ורציתי לדעת אם קיים איזשהו בורר שאני אוכל לחבר אליו את 2 המערכות וכך ליצור בורר עוצמה אחד לכל המערכת במקום להחליש את 2 המערכות בנפרד? (ניסיתי דרך הבורר של , אבל זה לא נוח באמצע משחק או סרט..).

2) האם קיים חוט מעריך לכבל של הרמקולים שבצד אחד יהייה חיבור זכר ובצד השני יהייה חיבור נקבה?

3) מדוע בשירים אני לא שומע את הרמקולים ה"אחוריים" עובדים אלה רק הקידמיים?

תודה לעוזרים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. בעיקרון כן אבל צריך לבנות/לקנות מעגל

2. כן יש לי כאלה של 4 מטר

3.שאלה טובה, מתי אתה כן שומע באחוריים?

סרטים ומשחקים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל מה שעובר דרך האחוריים - זה כבר תלוי בכרטיס קול . כיוון שמוזיקה מוקלטת בשני ערוצים בלבד , אז אין ממש להשמיע מאחורה , אלא אם כן הכרטיס משמיע את המוזיקה גם דרך האחוריים (הכפלה פשוטה של המוזיקה) או עושה איזה אפקט. בכרטיס שלי , אם אני לא טועה, כשאין ספציפי שמיועד לאחוריים (כמו במשחקים או בסרטי DVD) אז הוא משמיע דרכם את הסאונד של הקידמיים. תחפש בכרטיס קול שלך , בטוח יש כל מיני הגדרות.

(ARIK G - לא התייחסתי בכלל אליך ;) , התגובה היתה לאחר המשפט על "המנגנון המיוחד של הכרטיס שלו שעושה עיבוד מיוחד וגורם לכל להיות אחורי".... YOT פשוט היה צריך את ההסבר הזה , ואני בטוח שעכשיו יש לו תמונה הרבה יותר טובה על העניין).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...