The Best of the best of ROCK - עמוד 2 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

The Best of the best of ROCK

IG

Recommended Posts

• תגובות 64
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

Queen (אם לא הוספת כב):

Another One Bites The Dust

Bohemian Rhapsody

Brighton Rock

Death On Two Legs

Don't Stop Me Now

I Want To Break Free

Seven Seas Of Ryhe

Fat Bottomed Girls

I want it all

The show must go on

we will rock you (אפילו שחרוש)

We are the champions (כנ"ל)

Hammer to fall

radio ga ga

Killer queen

living on my own

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חלקם של אומנים שלא מופיעים ברשימה וחלק השלמות לכאלו שכן!

נתחיל מלהקת DIO, על שמו של סולן RAINBOW, רוני ג'ימס דיו

DIO - Rainbow In The Dark

DIO - Dream Evil

שני האהובים אלי, מומלץ לעבור על כל הדיסקוגרפיה של הלהקה!

להקה מצויינת

- DEEP PURPLE

Anthem

Lalena

Painter

April

- Dire Straits

Your Latest Trick

Down to the waterline

Telegraph Road

Water of Love

Six blade Knife

- Mark Knopfler

Sailing to Philiadelphia

el macho

whos your baby now

Alice Cooper - Poison

Erick Johnson - Desert Rose

- Pearl Jam

Black

Jeremy

Janis Joplin - White Rabbit

Santana - Black Magic Women

The Doors - Riders on the Storm

Uriah Heep - July Morning

Uriah Heep - Lady in Black

Marvin Gaye - Heard it through the grapevine

תהנה :xyxthumbs:

שמתי לב שהזנחתם את Jimi Hendrix

אז הנה כמה:

Jimi Hendrix - Blues - Hear My Train A Comin

Jimi Hendrix - Blues - Catfish Blues

Jimi Hendrix - Blues - Red House

Jimi Hendrix - Blues - Voodoo Chile

Jimi Henfrix - Purple Haze

Jimi Hendrix - Foxy Lady

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם כבר Eric Johnson אז יש לו את Cliffs of Dover שזה פשוט יצירה מדהימה.

אני גם הייתי מוסיף את:

Animals - The House of The Rising Sun

Eric Clapton - Tears In Heaven, Wonderful Tonight

Derek & The Dominos - Layla

Ozzy Osbourne - Hellraiser

ו Living on My Own זה של Freddy Mercury.

ומהשנים המאוחרות - לדעתי ל Muse יש שירים טובים (למשל הקאבר של can't take my eyes off of you).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה כולם נותנים את השירים הפופיים של queen?

חלקם נחמדים, אבל רובם מאוסים ודביקים למדי.

אם הולכים על רוק, אז כבר את השירים היותר נורמאליים שלהם - Hammer to fall, One Vision, Headlong...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא ציינתם פרוג-רוק בגלל שאתם לא אוהבים או בגלל שפשוט שכחתם שזה חלק חיוני בעמוד השדרה של הרוק? יש אפילו שאומרים שפרוג-רוק זה רוק כמו שהוא היה אמור להיות לפני שהפכו אותו לפורמט של שירי 3-4 דקות עם גיטרה/בס/תופים/אופציה לקלידים.

להקות פרוג-רוק שראוי לציין: ג'נסיס (בערך כל האלבומים מתקופת פיטר גבריאל - לדוגמא selling england by the pound, fixtrot), ג'טרו-ט'אל (thick as a brick, aqualung), יס (אני מכיר בעיקר את close to the edge, ואת 90125 שלא ממש מתאים לג'אנר אבל טוב בלי שום קשר). יש כמה שירים מעולים של פרוקול הארום (ידועים בזכות whiter shade of pale אבל יש להם עוד המון שירים מעולים). יש כמובן את rock bottom של רוברט וויאט (שדי שיקף את מצבו של היוצר לאחר שנפל מקומה שלישית ושותק מהמותן ומטה).

רשימה מאוד חלקית. אבל די עצוב שכמעט אף אחת מהלהקות או יוצרים אלו לא הוזכרו בדיון עד כה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רוק מומלץ:

Creedance clearwater revival/John Fogerty

הרבה מאוד שירים מכדי לפרט

America

הרבה מאוד שירים מכדי לפרט

Doobie brothers

Listen to the music

Boston:

Don't look back

More than a feeling

Free: All right now

Crossby Still Nash /and Young:

שירים של כולם יחד או לחוד - הכל הולך וקלאסי

The Band:

The night they drove old dixie down

The weight/Woodstock 69'

ZZ TOP:

כל מה שתמצא ובעיקר:

LEGS, GIMMIE ALL YOUR LOVIN

Snowy White: Bird of paradise - בלדת רוק נפלאה

Talk Talk:

Life is what you make it

It's my life

It's a shame

George Thoroughgood: Bad to the bone

Steely Dan

Alan Parsons - שבלעדיו פינק פלויד לא היו מה שהם! הפרוייקט שלו, אלבום רוק נהדר.

המלך סנטנה כבר הוזכר וראוי לציון השת"פ שלו עם ג'וני לי הוקר בכמה שירים שכל אחד מהם הוא יצירת מופת!

עריכה: שכחתי את FLEETWOOD ...ושיר רוק משובח של SIMPLE MINDS בשם DON'T YOU FORGET ABOUT ME

מצטער אם חזרתי על שיר או להקה שנכתבה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

fungiman- דבר ראשון, תשמע את האלבומים הראשונים של האבנים המתגלגלות, יארדבירדז וכל דבר אחר שנוצר ב65~68, ואז תחזור אלי בעניין ה"אמור להיות"...

דבר שני: תודה על ההמלצות- יבדק, אם כי לא ממש אהבתי את הסגנון של ג'נסיס...

callMeAl- יבדק.

אגב ג'ון לי הוקר ישתף פעולה אם סנטנה, והוציא ב1995 אלבום בשם Chill Out, מאד מומלץ לכל חובב בלוז/רוק!

:yelclap: :yelclap: :yelclap:

לא ידעתי... תודה![br]פורסם בתאריך: 10 אפריל 2008, 21:35:57

OK, עידכון:

הוספתי את קווין וכמה של לד זפלין (לא כל מה שכתבו כי לפי דעתי זה הייה קצת מוגזם....), שלחתי את הפרד להביא דברים שלא היו לי (מחר אני מקווה להתעורר אל משהו כמו 50 קבצים חדשים, כולל כמה אקסטרות שהזמנתי על הדרך ;)).

זה מה שהוספתי בינתיים לרשימה הקודמת... לפי ההתקדמות, אני רואה שאני אצתרך לחתוך כמה וכמה שירים מהרשימה הסופית... או להפוך את זה לרשימת ה400 הגדולים :)

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עכשו בדרך.... אגב, אם הוא כל כך טוב, אז למה הוא לא באוסף המשולש של הbest of...?

עידכון לגבי השאר:

פרל ג'ם לא אהבתי באופן כללי... זמר לא משו...

קלאש- Should I Stay Or Should I Go שיר נחמד מאוד, וכנראה יכנס לרשימה, אבל גם פה אפשר לשמוע שהסיגנון נוטה לפאנק- ופאנק אני לא אוהב, אז זה יהייה כנראה מהבודדים מאוד שלהם ברשימה...

Rage Against The Machine- גם די חרטא.... מה זה בכלל אמור להיות, טראש? בקיצור, Killing In The Name שיר מעצבן ונשמע כמו איזה היפ הופ או משהו כזה...

Steppenwolf- איך להגיד את זה....me like this! :)

כת הצדפה הכחולה- נחמד... לא רע בכלל...

The Smashing Pumpkins- נעע... קול מעצבן יש לזמר... to much punk...

הסוטים (the kinks)- לא רע, אבל זה לא זה... לפחות לא Ya Really Got Me Now... קטע די בינוני שחוזר על עצמו כמה פעמים וריפ לא יותר מחביב האמצע...

Lynyrd Skynyrd- נחמד, הזה עם אלבמה כנראה יכנס לרשימה, אבל הוא לא נשמע כמו מישהו שאני אשמע אותו יותר מידי...

System Of A Down- חביב, אבל גם לא משהו שאני אשמע... יש קטעים נחמדים מאוד, אבל יש קטעים שהזמר מתחיל לצרוח פתאום בלי קשר לעולם והורס את הכול... בערך כמו מטאליקה אבל פחות "מסודר" לפי דעתי

Marvin Gaye- נחמד מאוד

סקורפיונז- למרות שהם מוגדרים כלהקת רוק כבד, לקח לי זמן למצוא משהו שלהם בסגנון רוק כבד ולא איזה שירי אהבה דביקים ומעצבנים (לא סתם האוסף שלהם שהייה לי נועבר לתיקיית "זבל" אחרי שמיעה די קצרה...)... Rok you like a hurricane לא רע- משיג עכשו עוד כמה שלהם, נראה מה יהייה...

יש עוד כמה שהגיעו אלבום- אני אעבור על הכול ואעדכן בהמשך... אגב, אני חושב ששברתי איזה שיא... הלילה הגיעו במשלוח אקספרס עם הפרד 2.5 גיגה :silly:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

fungiman- דבר ראשון, תשמע את האלבומים הראשונים של האבנים המתגלגלות, יארדבירדז וכל דבר אחר שנוצר ב65~68, ואז תחזור אלי בעניין ה"אמור להיות"...

את עניין "האמור להיות" ציטטתי מדברי איזה מוזיקולוג. אני עצמי לא מתיימר להבין כל-כך במוזיקה.

ד"א, ההתחלה של רוק היא בכלל בשנות ה-50, עם הרבה השפעה (אז עדיין סמויה) של שחורה. הטענה של אותו גורם שמהלל את הפרוג-רוק היא שכהתפתחות מהמוזיקה השחורה הרוק למעשה יכול להיות משוחרר מהרבה מוסכמות (כמו ג'אז) והפרוג-רוק הוא פסגת ההשגים של הז'אנר כולו. בשנות ה-60 וה-70 הרוק על כל גווניו אכן הגיע לשיא, היוצרים לא התביישו לשאוב באופן חופשי מהמוזיקה השחורה וממוזיקה קלאסית, הרוק גם היה דרך ביטוי חברתית, משהו שהלך לאיבוד בהמשך הדרך.

למעשה הרוק המודרני בעיני (ובעיני אחרים) הרבה יותר כבול לפורמטים ולמוסכמות מאשר לדוגמא ג'אז או אפילו קלאסית (החל מתחילת המאה ה-19 לפחות). זה לא שלא עושים היום טובה, היא פשוט לא מגיעה אלינו כי אמצעי המדיה מעדיפים את הפורמט המוכר והלעוס של שירים קצרים יחסית (עד 6 דקות), זמר מוביל (מותג) ומבנה מוזיקלי שאינו מורכב מדי. למרבה הצער גם ההיפ-הופ לא הצליח להחליף את הרוק כדרך אמירה חדשה וכמחאה חברתית, המחאה בהיפ-הופ הפכה במהירות למקדם מכירות, יש מיתוג מסחרי חזק של היוצרים שלא קשור לאיכות או תוכן היצירה ובאופן כללי המוזיקה לרוב לא מושקעת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וואו איזה חפירה על הבוקר :smile1:

שמע, אם עדיין לא שמת לב, אני גם לא ממש אוהב רוק מהשנים האחרונות (לפחות לא ה-15 האחרונות...)

ממה שאני יודע, מפיסות מידע פה ושם, הרוק התחיל עוד על אנשים כמו בו דידלי ולי הוקר שניגנו בלוז מהיר יחסית למה שהייה, והשפיעו על צעירים כמו הסטונז, קלפטון הנדריקס ושות'...

לגבי פרוג רוק- לפי דעתי הוא יותר מידי משוחרר... מוסיקה דורשת סדר כלשהו, לפחות זה מה שאני חושב... חוסר סדר מוגזם פשוט גורם לי לכאב ראש.

אם כבר, אז עוד עידכון לגבי כמה דברים:

Don't let me be misunderstood (של האנימלז)- אהבתי יותר את הגירסה של סנטאנה...

הוספתי עוד כמה של הקינקז... להקה נחמדה מאוד...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...