האם כמות מאוררים במארז משנה מבחינת יכולות הקירור? - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם כמות מאוררים במארז משנה מבחינת יכולות הקירור?

EAD

Recommended Posts

מקווה שזה שייך לפורום קירור, יכול להיות גם בפורום .

אוקיי אני לא סתם שואל, יש בשוק שיש להם גם 9 ויותר מאוררי 120 מ"מ !!

ולעומתם יש שנחשבים "חכמים" יותר בעיצוב ועשוים אלומניום וכו' ויש להם פחות מאוררים.

השאלה היא, מה יותר קריר ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה משנה כי אתה יכול לתקוע 20 מאווררים במארז וזה לא יקרר כי אין סירקולציה וכל מאוורר "דופק" את המאוורר האחר

או שאתה יכול לשים 4 מאווררים ששניים יכניסו אוויר ו2 יוציאו ככה יש סירקולציה טובה וזה מקרר יותר טוב

הכול קשור בסירקולציה וגם באיכות של המארז אם הפח שממנו עשוי המארז מתחמם מהר ולא מתקרר טוב אז זה כמובן משפיע על הטמפרטורה

ואיכות הבנייה של המארז אם המארז גדול ובנוי ככה שיש מקומות טובים לשים את המאווררים אז המארז יהיה יותר טוב ממארז קטן שתוקעים מקום רק לכמה מאווררים בלי קשר לסירקוליצה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כול תודה על התשובה.

דברי שני - לגבי סוג החומר ממנו עשוי המארז ואיכותו, כמה משמועת יש לו על הקירור?

והאם למבנה המארז (לא מיקום המאוררים) יש השפעה גם כן?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא נראה לי שיש משהו ממש מיוחד במבנה חוץ מהגודל קח לדוגמא את המארז שלי זה מארז די סטנדרתי הרכיבים נמצאים אחד ליד השני

החום שהארד דיסק פולט וכרטיס מסך משפיעים אחד על השני במארזים גדולים הארד דיסק נמצא די רחוק מהלוח אם ומהכרטיס מסך ובגלל גודל המארז וסידור המאווררים הסירקולציה טובה ומוציאה די מהר את האוויר החם

לגבי החומר אני לא יודע כמה זה משפיע אבל תחכה שמישהו שמבין יתן לך את התשובה לשאלה הזאת

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הגורם המכריע בסופו של דבר באיוורור המארז הוא הסירקולציה.

השיטה הנפוצה ביותר היא - מאוורר קידמי שנמצא בתחתית המארז (קור יורד ולכן המאוורר יקח וויר קר יותר) שזורק אוויר אל תוך המארז.

מאוורר אחורי שממוקם בחלק העליון (חום עולה ולכן המאוורר יוציא את המאוויר החם מתוך המארז) של המארז.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כול תודה על התשובה.

דברי שני - לגבי סוג החומר ממנו עשוי המארז ואיכותו, כמה משמועת יש לו על הקירור?

והאם למבנה המארז (לא מיקום המאוררים) יש השפעה גם כן?

בקשר למבנה המארז אני דווקא חושב שיכולה להיות השפעה מכיוון שיש שעשוים ממתכות X ויש כאלה ממתכות Y וכל אחת היא שונה ,למשל אלומיניום תופס פחות חום.

בקשר למאווררים יש חשיבות לכיוון שהם מוציאים או מכניסים כפי שאמרIMMORTALITY

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אלומיניום הוא חומר מוליך טרמי טוב יותר מפח אבל החסרון הוא במארז 'רך' וגמיש יחסית לפח.

מבנה המארז משפיע על הסירקולציה, כמו כן סידור הכבלים, מיקום המאוררים וכמותם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...