הופעת בכורה טלווזיונית לאייפוד החדש בTECH TV - עמוד 2 - אודיו וקולנוע ביתי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הופעת בכורה טלווזיונית לאייפוד החדש בTECH TV

ice2k

Recommended Posts

אמממ....אל תתבאס אבל זה מגיע לכבלים גם אחר כך..אז כאילו זה לא (יס בלבד)

תשמע , אני ממש מבואס שזה מגיע לכבלים.... (אני ממש , אבל ממש לא איש של טלווזיה , ורשמתי "יס בלבד" כדי לא לקבל מבול של שאלות "מה זה?" מכל אנשי הכבלים ....) 8)

לגבי העיברית - צריך להתחיל לעשות הרבה ילדים ואז אולי יש סיכוי לתקווה :saint:, והאייפוד לא מוגבל כמו שמשתמע מדבריך על הארכוס - יש לו תמיכה בלא מעט שפות משונות ומוזרות - כבר מהיום הראשון שהוא יצא מהמפעל ללא כל עידכונים פרוצים של אנשים פרטיים (ואת זה אני יודע עוד מהיום הראשון לאחר שבטעות העברתי לניב סיני מוזר וכל התפריטים הפכו לציורים סינים :) ), אבל על ה"עם הקדוש" הם לא שמים , שזה באמת חבל , למרות שלי אישית זה לעולם לא הפריע , אפילו לא הזיז יותר מדי (ממש לא מפריע לי RITA במקום ריטה) אבל אני מניח שלמי שיש המון אלבומים בעיברית והקבצים שלו כבר עם שמות עיבריים , זה יכול להיות קצת מאכזב ובעייתי.

אבל אסור לשכוח , גם לווקמן , גם לדיסקמן , גם למינידיסק ועוד אין תמיכה בעיברית , אז זה לא ממש חסרון מול מה שאנו רגילים אלא יותר חוסר באופצייה שיכולה להיות שימושית לאנשי ארצנו החביבה....

בכל מקרה (וביחוד עכשיו שאני יודע שהמוזיקה שלי עומדת על בערך 8 גיגה) , אם היתי עומד מול החלטה (שכבר היתה לי העבר) בין ארקוס לאייפוד חדש (מכנים אותו ברשת דור 3) של 10 גיגה ב 1850 ש"ח , בלי לחשוב הרבה (גם על מחיר) ברור לי מה היתי לוקח :smoke:

חוץ מהעובדה שכל יום מגלים דברים חדשים על האייפוד החדש - עכשיו התגלה שהוא גם מקליט - כן, כן - מקליט... כל יום הפתעות חדשות...

gen2_ipod_record.jpg

וחוץ מיזה , איך בכלל אפשר על הגודל הקומפקטי שלו והמראה הנהדר :) (או במילים אחרות - חדשות....)

ipod2cds%2Ejpg

2ipods%2Ejpg

ipod%2Dpele%2Ejpg

ipod-light.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כסף... כסף... כסף... כסף... כסף... כסף... כסף... כסף...

במחיר של iPod 10GB אני קונה Jukebox Recorder FM 20GB, מקבל נפח כפול, טיונר לרדיו, אפשרות הקלטה (יש לאיי-פוד החדש אפשרות הקלטה?), ועוד נשארים לך איזה 50 דולר לזוג טובות...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב , אז לגבי הקלטה - כנראה לא קראת עד הסוף , כי הוא מקליט...

לגבי FM - זה יכול להיות יתרון ,אבל אם זה באמת כלכך חשוב ומהותי,אז לקנות מקלט FM קטן וזול, ולצרף לו אייפוד חדש - עדיין שניהם יתפסו פחות מקום וישקלו פחות מארקוס - וזו נקודה חשובה , ודי מורידה את ה"בעייה" הזאת.

ועכשיו תענה בכנות : אם אוסף המוזיקה שלי, זה שאני באמת אוהב, תופס 8 גיגה (ומדובר במעל ל120 דיסקים) - אני אפילו לא ממלא עוד 2 גיגה שיש לי - וזה לא שאני שונא , אז אני באמת יפיק יתרון מ 20 גיגה ? או אפילו מ 15 ? , אצל אנשי מחשבים דיסק של 20 לעומת דיסק של 10 או 4 מגהפיקסל לעומת 2 מגהפיקסל ישר הופך את העסק לפי 2 יותר טוב.... אבל זה לא ממש נכון.... , לדוגמה אם היתי קונה אייפוד של 20 גיגה רק כי זה "יותר" היתי מפסיד....

אז את המעט יתרונות שיש לו.. קל להבין עד כמה הם גבוליים.... (חוץ מהאופצייה לשים תוכנה עם תמיכה בעיברית - שזה לאנשים מסויימים יתרון אדיר...). אבל יתרונות שימושיים של המכשיר החדש לעומת הארקוס - כאן כבר אפשר לתת מגילה... ,

טוב אז אם היתה ברשותי חברה עם 20 עובדים שכל עובד צריך נגן דיגיטלי בשביל העבודה ובשביל להכניס לחברה שלי כסף - אז באמת אולי היתי קונה ארכוס משיקולים כלכליים הגיוניים , אבל ככה , אפילו אם זה עולה קצת יותר - זה שווה את הכסף לרוב האנשים - זה לא שמדובר על עולה פי שתיים יותר מהארקוס או משהו כזה (וזה גם לא שהארכוס הכי זול זה מכשיר זול... שאפשר להגיד שהם מליגה אחרת מבחינת מחירים).

מה שכן , מבחינה כלכלית הארקוס כדאי למי שבקושי מגרד את הסכום שלו ויש לו עוד כל מיני צרכים מנגן כמו רדיו והקלטה... או למי שצריך בערך 20 גיגה ומבחינה כספית תקציבו לא משהו לעניין.

ועוד שאלה בכנות - האם אתה באמת מקליט מחוץ לבית בצורה של יותר מ"להתלהב כי זה עושה את זה" (כמו בימים שלאחר שקיבלתי את המצלמה הדיגיטלית הראשונה - וואי וואי איזה שטויות הצדקתי :) ) ?? (כי אני בכל שנותיי - גם עם המינידיסק לעולם לא הקלטתי מחוץ לבית או בצורה ניידת , בעיני זו לא אופצייה שהיא כזאת קונצנזוס שבכלל אפשר לתת לה חשיבות רבה על כף המאזניים....) , אבל כל עוד יש וזה לא תופס מקום וכסף - זה מבורך :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נו, the thing is שאתה מקבל יותר בפחות כסף, אז זה שווה גם אם כרגע אתה לא צריך את ה-10GB הנוספים...

בקשר להקלטות, כבר 3 שנים שאני משתמש במינידיסק, ואני מוכרח לציין שיצא לי להקליט איתו לא מעט בתקופת בית-הספר המשעשעת...

אל תבין לא נכון, אני מסכים איתך שבכל הנוגע למראה שלו (וזה כולל מראה חיצוני, גודל, משקל, וכו') הוא מספר אחד.

אני גם מסכים איתך שיש לו יתרונות רבים שאנשים לא ממש חושבים עליהם, כמו למשל שהוא מגיע עם ספק כוח שעובד גם ב-220V, אוזניות ששווה להשאיר, ולא צריך ישר לזרוק לפח ולהוציא עוד כמה עשרות דולרים על אוזניות נורמליות, ועוד..

שלושת החסרונות הבולטים ביותר שלו, לדעתי, הם:

1. מחיר

2. ממשק לא נוח (ה- בנוי לפי סיפריות ותת-סיפריות, בדיוק כמו שמאגר ה-MP3 שלי בנוי בהרדיסק.. ה- סתם מסבך הכל עם החלוקה הטיפשית שלו לפי הפרטים ב-ID3...)

3. חוסר התמיכה בעברית

אם שלושת הבעיות האלה יטופלו, אני לא חושב שיהיה נגן HD- שיוכל לנצח אותו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למעשה היתרונות של הפוד החדש מול הארקוס הם רבים , אבל אני חושב שאי אפשר להשוות אותם בכלל בצורה הזאת , הרי יש שני לוחות אם זהים עם תגי מחיר שונים לגמריי - למרות מאפיינים כללים זהים, ועדיין לא מעט קונים את היקרים - ונכון שמבחינת החשיבה שלך כל אלה (ויש רבים כאלו בפורום) קצת "לא יעילים" , אבל בתכלס זה לא ממש נכון כי , מה לעשות - לא קונים כמו בול עץ , נהנים ממה שקונים, ואם נעשה סקר מה אנשים יותר ירצו או ממה אנשים יותר יהנו או מה אנשים יותר ינצלו - רוב התוצאות יצביעו על האייפוד החדש. לא קונים ומשווים רק לפי מאפיינים , בייחוד לא גאדג'טים, ורק להוכחה - קח את המינידיסקים - לכולם בדיוק אותו נפח - אז מדוע יש הבדלי מחיר כאלו אדירים - לפי מה שאתה אומר - כבר כדאי לקנות את הכי זול כי זה אותו נפח ועושה פחות או יותר את אותו דבר , ופחות או יותר אותו גודל ומשקל - וההבדל במחיר הוא פי 4, ותסכים איתי שלא זה בדיוק העניין , ודוגרי - בוא נהיה כנים - אם אני יציע לך מינידיסק פשוט של סוני/איווה ו 300 דיסקים ריקים או מינידיסק יוקרתי של סוני ו 150 דיסקים ריקים - אתה תלך על האופצייה השניה -ואני מוכן לחתום על זה.. ואם גם הגודל של המיניסק הפשוט יהיה פי 3 משל היוקרתי והמשקל פי שתיים - אז גם בעינים עצומות היתי חותם..

עכשיו - לגבי הממשק , ככה , אתה טועה - זה לא הממשק - אלא "דרך סידור השירים" שהיא כביכול פחות נוחה , והוא לא עושה שימוש בטאגים כפי שטענת (זאת אמנם אופצייה - ודיי חמודה, בעיקר אם האוסף שלך זה אלבומים חוקיים) אלא שימוש בפלייליסטים. מבחינת האחסון - זה אכן לדעתי חסרון שאין תמיכה של רשימות בתוך רשימות , וגם רשמתי את זה בביקורת שרן מהאתר עשה על האייפוד (תוספות ותיקונים שעשיתי לביקורת הגרנדיוזית הזאת לפני שהועלתה..), אבל מה אני יגיד , המכשיר הזה כלכך נוח לשימוש שאני לא מרגיש את החסרון הזה - אבל עדיין זה ממש הרגיש אותי ועדיין מרגיז, ואני יגלה לך סוד קטן - כמעט לא קניתי את האייפוד רק בגלל זה - זה נראה לי מאוד חשוב ונוראי כי אני רגיל לסידור של מחשב ,אבל יש כלכך הרבה דברים אחרים שבסוף שיכנעו אותי ללכת עליו - ולאחר הקנייה ולאחר שימוש לא ארוך - הבנתי שזה נראה נורא רק כשחושבים על זה , אבל בתכלס - זה לא ממש מפריע והרבה פחות נורא ממה שחושבים מהצד, ובגלל הדרך הכל כך נוחה של הגלילה בעזרת הגלגלת באייפוד (שרגישה למהירות - זו גלגת "חכמה") זה אפילו לא ממש מזיז - מוצאים בקלות ובמהירות מה שרוצים - לכן היתי בערך היחיד שהתלונן על זה בהתחלה בפורומים של הפוד - והיתי היחיד שחשב כך בביקורת שנעשתה לאתר.

לגבי הממשק עצמו (הדרך שבה אתה מתקשר עם המכשיר) כאן העליונות היא של האייפוד מול כל מכשיר אחר שקיים , פשוט קשה לתאר עד כמה הדבר נוח ושימושי ועד כמה בקלות אפשר לעיין בפלייליסטים ורשימות השירים , ועד כמה במהירות מגיעים לכל דבר , ועד כמה זה ברור ומפורט - תאמת,חוץ מהגודל והמשקל המדהימים , זה אחד מהדברים היותר חזקים של האייפוד שמשכנעים כל בן אדם שקצת מנסה , אבל משום מה הרבה אנשים בכלל לא משווים את הקטע הזה כי כל מה שהם מסתכלים זה הגודל של הנפח , הזמן של הבטרייה והגודל של המכשיר - כולם שוכחים שלמכשיר השימושיות ונוחות ההפעלה זה אחד הדברים היותר חשובים.

העיברית - כבר הזכרתי , זה חסרון ברור - אבל זה טיעון קצת מתנדנד כי הוא נוגע רק לחלק מהאנשים , אם עד עכשיו לעולם לא ראינו שמות בעיברית בנגן - זה לא אומר שבגלל זה נעדיף משהו הרבה יותר גדול וכבד בשביל משהו שאמור להיות כמה שיותר קטן נוח וPORTABLE... , אבל כמו שאמרתי למי שזה חשוב או למי שיש המון קבצים עם שמות בעברית - הנגן כנראה לא יתאים לו ועד כמה שידוע לי לא נשארו לו הרבה ברירות חוץ מהארקוס (זה הנגן היחיד שתומך בעיברית לא ?).

עכשיו לגבי המחיר - בבקשה אל תביא לנו מחיר בארה"ב , זה לא חכמה ולא נכון לעשות כך , רוב רובם של האנשים קונים בארץ, ויש לא מעט שיעדיפו לקנות בארץ מאשר בחול אפילו אם תציע להם את זה מול הפנים. ולא לכולם בכלל יש אפשרות לקנות בחו"ל , זה לא מקובל , ולכן השוואת המחיר שעשית נוגעת רק למגזר מסוים וקטן. אנא תן את המחיר בארץ , אין כלכך מה להשוות כאן את ה 250 דולר שנתת כש 85 אחוז מהפורום בכלל אם יקנו מכשיר כל שהו - יקנו בארץ.

וסתם כי אין לי מושג עשיתי חיפש למחיר הארקוס 20 בארץ ולא מצאתי הרבה , רק קצת יותר מ 2300 ש"ח , זה לא ממש כמו ה 1850 שחשבתי בהתחלה (אמרת שזה כמו המחיר של ה 10 גיגה אייפוד החדש) , ולמעשה האייפוד 15 גיגה שאמור לעלות בערך 2450 , במחירים של שני מכשירים אלו - איפלו מבחינת הנפח לא ממש עדיף את הארקוס. אבל ראיתי שאתה אוהב את הארקוס הזה ובטח אתה יודע מה באמת המחיר הכי זול שאפשר להשיג אותו בארץ , לכן אגיד כאן שמה שאמרתי זה רק בהנחה שהמחיר כאן הוא אכן קצת מעל 2300 ש"ח, אני מאמין שאנקודר יודע גם על מחירים יותר טובים כאן - סה"כ מבחינה תחרותיית המחיר כאן צריך להיות יותר נמוך לדעתי....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי המחיר, עדיין לא יצא לי לראות את ה-Recorder FM בארץ, כך שאני חייב לתת את המחיר שלו בחו"ל.. בכל זאת, אני עדיין משווה אותו למחיר של ה- בחו"ל (וכאן יש נקודה טובה לידע, שמביאים אותו באותו מחיר, כמו שזה אמור להיות בכל מדינה מתוקנת.. רק חבל שהם בקושי מביאים אותו..).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אי אפשר לקנות אותו בארץ זה קצת מבאס.... (חוץ ממי שרוצה אותו, גם הקטע של התחרות - למרות שלAPPLE יש מדיניות מחירים קבועה...). בכל מקרה אם אתה משווה את הדולרים כ250 מול 300 - אז תצתרך להוריד את העיברית מההשוואה - כי הארקוס הזה לא הכי נגיש למי שזה יכול להועיל לו (או לפחות לא נגיש במחיר הנ"ל , חוץ מאחוזים בודדים שנוסעים ממש לארה"ב ומוצאים אותו במחיר הזה).

אבל בכל מקרה ברור שזה מכשיר נחמד ומתעלה על לא מעט דברים שיש בשוק , אני אישית חושב שאין כלכך מה להשוות אותו לאייפוד 1 ל 1לפחות בעיני אוהבי הגאדגטים (שלא יקנו בחיים, מבחינת הגודל, את המינידיסקים הגדולים שהיו פעם לעומת מינידיסק קטן בן ימינו אפילו אם הפרש המחירים יהיה פי 2), ורק המחיר או האופצייה לעיברית ישכנעו אנשים ללכת עליו , ואכן , שלא יהיה מובן לא נכון , אייפוד תמיד יהיה יותר יקר ויוקרתי , או לחלופין המתחרים יהיו תמיד יותר זולים וינסו לפתות יותר - אלא אם כן הם ידעו שהם מציעים משהו שבאמת משתווה או עדיף ללקוחות על האייפוד , והפרש המחיר יעיד עד כמה הם "חוששים" מהמתחרה ... (ארקוס באמת הורידו בטירוף מחירים והעלימו את כל הדגמים שיש להם פחות מ 20 גיגה כי פשוט לא משתלם להם למכור כאלה במחיר נמוך יותר ממה שהם מוכרים את ה20).

מה שאמרת לגבי ידע גם אני שמתי לב ותאמת הרגשתי מרוצה מהעובדה הזאת (שהמחיר זהה למחיר בחול, ולא יקר יותר כמו כל דבר אחר בארץ..) אבל ראיתי את זה יותר כמדיניות של מאשר הגינות של ידע. אבל המוצרים של הם עדיין יקרים , לפחות יש לנו את הברירה לא לשלם יותר על מה שעולה הרבה גם ככה , וזה באמת קצת נחמה בארצנו... (אפשר לקחת לדוגמה את ישפאר שמפציצים בארץ מחירים על , כדי להבין עד כמה זה "כיף" לראות חברה בארץ שהמחיר בה זה בדיוק המחיר שיש בארה"ב וחו"ל...).

בקשר למלאי - יכולה להווצר בידע תקופה מסויימת בלי מלאי , בדיוק כמו שיש תקופה עם מלאי :) , אני למשל חיכיתי בדיוק שלושה ימים מאז שהתקשרתי לעד שקיבלתי את הפוד , והשלושה ימים האלה היו חג :) , מי שבירר קצת אחרי נאלץ לחכות איזה שבועיים כי המלאי אכן נגמר. בכל מקרה עוד חיסרון - הם (ידע) תקועים בחור , לכן אין את הכיף של לרדת למטה לחנות ולקנות איפוד 8) , למרות שהרבה אנשים פשוט משלמים על שליח... , אחח... עוד מעט נקנה לחם וחלב דרך האינטרנט בלי לצאת מהבית.....

ובצער רב , אני חוזר ואומר - עד שלא נראה מתחרים ראויים לשמם לא נראה אייפודים קצת יותר זולים , או פתרונות מAPPLE לשוק הנמוך יותר :'( , איפה כל החברות הסיניות והטיוואניות כשצריך אותן.... (מממ... הכל עניין של זמן....)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בשביל לחסוך קצת עבודה לבעלי ה- וגם בגלל שהיה לי משעמם (מאוד) בניתי תוכנה קטנה שהופכת את שמות הקבצים בספרייה מסוימת מעברית לאנגלית... HAVE FUN

לא מושלם אבל בטוח עדיף מאשר להפוך ידנית מאות שירים...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פששש.... כל הכבוד על היוזמה , זה באמת מועיל , ויכול לעזור באמת להרבה אנשים עם עברית ואייפוד..

כמובן יש מקום לשפר ולהרחיב ;) , אבל בתור סתם משהו מתוך שיעמום וכוונה טובה - זה ממש אחלה.

נראה שהבעייה העיקרית היא עם ניקוד וקצת אותיות ניקוד (כמו "ו" שיכולה להיות גם O ו גם U) , אבל זה באמת אחלה... כל הכבוד !!

(וד"א , אם יש טאג - האייפוד מתייחס למה שיש בתאג).

ובהקשר לנושא המקורי - מצאתי את העמוד של התוכנית TECHLIVE עם הידיעה....

http://www.techtv.com/news/news/jump/0,24196,3426434,00.html

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...