דתי/ חילוני / מסורתי / לא מאמין - עמוד 60 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דתי/ חילוני / מסורתי / לא מאמין

Os.Master

דתי/ חילוני / מסורתי / לא מאמין?  

2439 הצבעות

1. 1. דתי/ חילוני / מסורתי / לא מאמין?

• דתי (שומר שבת , מניח תפילין וכוד')
    • מסורתי ( מניח תפילין , מנסה לשמור כמה שיותר בשבת )
    • חילוני ( לא שומר כלום אך מאמין בבורא עולם)
    • לא מאמין כלל בבורא עולם .

Recommended Posts

טוב, אני אישית לא יודע אם יש אלוהים או לא. אבל מה שבטוח, אם הייתה לי הזדמנות להפגש איתו למספר דקות, הייתי משתדל להביא איתי מחבט בייסבול. העולם מלא בכל כך הרבה רוע ואכזריות שפשוט לא מגיע לדיקטטור הזה יחס אוהד. והכוונה היא ציות לרשימת החוקים שהוא, אותו אבא מכה, החליט שיהיו הכי טובים בשבילנו.

יש רק דבר מסודר אחד בעולם

וזה האטום

לפי מכניקת הקוונטים גם זה לא נכון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 896
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

טוב, אני אישית לא יודע אם יש אלוהים או לא. אבל מה שבטוח, אם הייתה לי הזדמנות להפגש איתו למספר דקות, הייתי משתדל להביא איתי מחבט בייסבול. העולם מלא בכל כך הרבה רוע ואכזריות שפשוט לא מגיע לדיקטטור הזה יחס אוהד. והכוונה היא ציות לרשימת החוקים שהוא, אותו אבא מכה, החליט שיהיו הכי טובים בשבילנו.

צודק 100 אחוז אני רק במקומך לא הייתי מרביץ לו כי אין אחד כזה ככה שאני לא מתעצבן

והדתיים חושבים שכל זה זה בכדי לבחון אותם חח

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ובכן, לאחר שהמתנתי בסבלנות וראיתי בורות שנשפכת מן ההדיוטות התחתונות ביותר, אצטרך לבסוף להגיב. לא?

ובכן בואו נתחיל:

וזאת למודעי: אמנם לקחתי על עצמי להתפלש ברפש זה כדי לנתוץ כל זיופי הרשעים, אך הריני מוסר בזאת מודעה, אחים יקרים, שלא רק שאיני "גדול בתורה" אלא שאיני מתיימר גם להיות המתאים לכתוב בנושאים אלה, הן מחמת שאיני מומחה כראוי, לדאבוני, בתורה, וודאי שלא במדע, ועיסוקי הוא ללמוד סוגיות ישיבתיות, וכמעט לא עסקתי בעניינים אלה הנידונים, אלא שכל מה שעניתי הם דברים פשוטים לאחר עיון בסוגיא הנדונה וחיפוש בספרים, וודאי שמי שמומחה בנושאים אלה היה עונה תשובות הרבה יותר ברורות ומעמיקות ממני. דא עקא, ששום מומחה שאליו פניתי לא ראה צורך לבזבז זמנו על זייפנים שכוונתם ידועה להרע. ואילו אני כתבתי פעם מכתב פרטי לבחור עם ספקות באמונה ופירסמוהו וראיתי שחיזק כמה, על כן העזתי גם עתה, במקום שאין איש, לגשת אל המלאכה לחשוף נוכלות הנוכלים, ומאידך את אור האמת של תורתנו הקדושה. וכמה פעמים שדיברתי עם מומחים על איזה נושא נידון, כגון בענין חשבונות הלוח העברי , נדהמתי לראות גודל בקיאותם ועמקותם של הרבה ת"ח בנושאים אלה, והיה קשה לי לרדת לסוף דבריהם. ב"ה לא אלמן ישראל, ואם לא תדעו למי לפנות, צלצלו אלי לטלפון שצירפתי כבר, או שלחו לי מכתב, ואוכל בעז"ה להפנות אותך לת"ח או המומחה המתאים, כדי שתראה ביתר שאת את שפעת תורתנו הקדושה. ועוד אבקש מכל קורא שיראה שיש מה להוסיף על דברי או לשנות בדברי, בעובדות או בהבנת איזה דבר או מבחינה סגנונית, נא יכתוב או יצלצל אלי לאלתר כדי שאוכל לתקן הדברים, כי הרבה דברים נכתבו ללא עיון כל הצורך מחוסר זמן, לרגל המלאכה אשר עמי, וודאי יש מה לשפר בכל מכלול העניינים הנידונים. ויהי רצון לפני אדון כל שלא תצא שום תקלה על ידי ח"ו, ואזכה לקדש שמו ית' ככל היותר.

בכל מקרה, היות ורמת הפורום כה נמוכה, ורדודה...ארשה לעצמי לתת תגובה:

אני לא יודע מה לקחתם או מי לימד אותכם

העולם לא מסודר

וגוף האדם במיוחד לא

רק שילד תיכון לא יכול לדעת את זה כי הידע שלו מהבצפר לא מכסה כלום בור ועם הארץ שבטיפשים. וכי אתה התחלת לשנות את המציאות? אולי גם אביך הוא בעצם דומם שמדבר? ואין בו שום דבר כמו רגש?

הרי אם אין סדר ביקום אין מקום כלל למדע ולכל עובדה ותיאוריה מדעית!

התכונה הבולטת ביותר בעולם הפיסי הוא הסדר שבעולם הזה. מסקנה של כל מדע בעולם. ללא הנחה זאת שיש סדר בעולם, לא היה מקום למדע כלל. העובדה שאנו הולכים ברחוב ולא חוששים שכוח המשיכה ישתנה לפתע ואז נרחף בחלל, ללא יכולת שליטה וניווט עצמית, בנויה על הנחה שיש סדר בעולם. דברים חוזרים על עצמם. חוקי הטבע שפועלים היום הם בגלל סיבות שגרמו לכך, ואותן סיבות עדיין קיימות באותה מידה, משמע שיש כאן חוקיות. יש סדר.

אם אין סדר בעולם, אין טעם ליטול תרופות גם היא תרופה בדוקה ומנוסה נגד מחלות. מדוע? פשוט...היות ואם אין סדר בעולם, יתכן והמרכיבים של אותה תרופה יפעלו אחרת היום מאשר אתמול. אם אין טבע סדיר אזי זה דבר טבעי, אך אנו יודעים שאין זה כך. לו היו חוקי הטבע צירוף מקרים, לא היו הם פועלים באותו אופן פעם אחר פעם, בעקביות, בסדר.

אם נראה שברי זכוכית מסודרים בצורה של מגן דוד סימטרי ומדוייק להפליא על הרצפה, האם נאמין כי הדבר נוצר כתוצאה מהשלכה סתמית של כוס ופיזור מקרי של רסיסים? ודאי שלא. מציאות של שום מקרה כזה של שבירת כוס מקרית לא תגרום ליצירת מגן דוד משברי זכוכית בצורה סימטרית.

לסיכום קטע זה, יש לנו שתי סיבות טובות לקבוע שהעולם מסודר:

א. הסדר והתזמון המדוייק המאפיין כל תופעה בטבע – תופעות בטבע מתרחשות בדיוק בזמן שאנו צריכים אותם.

ב. העובדה שחוקי הטבע הם קבועים ואינם משתנים.

אם הגוף כל כך מסודר?

מדוע אתה נהיה חולה?

מדוע אתה כל כך רגיש לכאב?

מדוע אני יכול לחתוך אותך כל כך בקלות

להרוג אותך בקלות

אתה מציג את גוף האדם כדבר מושלם ומסודר

וזה האטום מדובר על סדר של האיברים והמורכבות שבו. אתה מדבר על זיהומים המתרחשים דרך חוץ לגוף.

בכל מקרה, גם אם נאמר שאין סדר (לפעמים) הרי אי סדר לא מעיד על חוסר מסדר כפי שהסברתי לעיל אך סדר מעיד על מסדר ובמקום הקטן שאנו רואים סדר מיד נסיק על מסדר. לכן חשוב שוב.

מילא זה, אם גוף האדם מסודר - תסביר לי מדוע יש לנו תוספתן. ידידי הבור, מה הקשר בין כך ובין כך?

יש תוספתן והוא מורכב מאלפי אטומים ותאים מדהימים בחכמתם ובמורכבותם שעולים מעל כל מחשב.

התוספתן (appendix) הוא שלוחה עיוורת של המעי הגס שאורכה הממוצע כ 8-10 ס"מ. הרירית שלו מכילה תאים רבים הקשורים למערכת החיסון, אשר גדלים ומתנפחים בתגובה לזיהום ויראלי או חיידקי. התוספתן גדול במידה ניכרת אצל אחדים, כמו החולדה והארנבת, אשר בהם הוא משמש לעיכול. "מדעני האבולוציה" מאמינים כי גם לאדם היה פעם תוספתן כזה, אלא שמזמן שנשתנו הרגלי האכילה שלו ושוב הוא אינו מוצא בו שימוש. כיום אנו יודעים שהתוספתן הוא איבר פעיל ועוזר לגוף, בין היתר, להתגונן מפני מחלות:

"The mucosa and submucosa of the appendix are dominated by lymphoid nodules, and its primary function is as an organ of the lymphatic system"

"Today, the appendix is recognized as a highly specialized organ with a rich blood supply"

Frederic H. Martini, Ph.D., Fundamentals of Anatomy and Physiology, p. 916, Prentice Hall, Englewood Cliffs, New Jersey, 1995.

התוספתן משמש אצל לאכול "תאית". לכן גם אם לא היינו מוצאים לתוספתן שימוש, היינו יכולים להצביע על כך שאלוקים ציווה בתורה על האדם בגן עדן לאכול רק ירק, ולכן אפשר לפרש מכאן שעד זמני נח היה שימוש בתוספתן. אחרי המבול, אלוקים שינה את הגוף האנושי (כפי שאנו רואים בתורה, שבאותם זמנים אנשים חיו מאות שנים). אולי כך התוספתן התנוון, מכיוון שהאדם החל לאכול גם בשר. כיום איננו זקוקים להסבר זה, כי אנו יודעים את השימוש של התוספתן.

וזה האטום

לפי מכניקת הקוונטים גם זה לא נכון.

ובכן ידידי, אפשרי ולא אפשרי.

ורת הקוואנטים מוכיחה שמצב הספין (הסיבוב) של כל אלקטרון ואלקטרון בעולם, נקבעים באופן לא דטרמיניסטי. כמו כן, גם הוכח שלא קיימים "פרמטרים לא ידועים" שקובעים את מצב האלקטרון. מכך נובע, שמצב האלקטרון אינו נקבע על סמך שום כח טבעי. מצבם של האלקטרונים המרכיבים את עולמנו נקבע על פי כוח שאינו כפוף לחוקי הטבע, או במילים אחרות, מסתבר לנו שהבורא יתברך, הוא שמחליט על מצבו של כל אלקטרון ואלקטרון בבריאה, בכל רגע ורגע.

מדהים, לא כן?

וראו מי מדבר, אדם שנושם בעזרת כוח שנותן לו לנשום, ובו בזמן אומר שאותו כוח הוא אכזרי...

וכי לא נגמרו הטיפשים?

צודק 100 אחוז אני רק במקומך לא הייתי מרביץ לו כי אין אחד כזה ככה שאני לא מתעצבן

והדתיים חושבים שכל זה זה בכדי לבחון אותם חח

כן, עוד אדיוט לרשימה...

חפש חברים ידידי. אני חושב שאתה זקוק לכך יותר מכולם.

בברכה, הנרי...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא יודע מה יש לך נגד הבורא. הרי מי עושה את כל הרוע? בני האדם לעצמם.

אין לנו שום דבר נגדו

אנחנו פשוט לא מאמינים בשטות הזאת

מתי תבין ? ?? ?? ? ?

שיש אנשים שונים ממך וממי שמאמין מתי?

ברגע שתבינו גם לא תכפו עלינו דברים

קרציות

הנרו תרגע עם השחצנות הזאת

אתה יורד על כלום פה שאתם טיפשים ואפסים

אתה האפס היחיד פה רד מהעץ

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני רגוע ידידי. אך אנשים עם דעות כמו שלו לא ראויים לחוות אותן במדינה דמוקרטית.

ולא העולם הוא לא מסודר. חורה לי שאינך קורא דברים וקופץ בראש.

הרי אם אין סדר ביקום אין מקום כלל למדע ולכל עובדה ותיאוריה מדעית!

התכונה הבולטת ביותר בעולם הפיסי הוא הסדר שבעולם הזה. מסקנה של כל בעולם. ללא הנחה זאת שיש סדר בעולם, לא היה מקום למדע כלל. העובדה שאנו הולכים ברחוב ולא חוששים שכוח המשיכה ישתנה לפתע ואז נרחף בחלל, ללא יכולת שליטה וניווט עצמית, בנויה על הנחה שיש סדר בעולם. דברים חוזרים על עצמם. חוקי הטבע שפועלים היום הם בגלל סיבות שגרמו לכך, ואותן סיבות עדיין קיימות באותה מידה, משמע שיש כאן חוקיות. יש סדר.

אם אין סדר בעולם, אין טעם ליטול תרופות גם היא תרופה בדוקה ומנוסה נגד מחלות. מדוע? פשוט...היות ואם אין סדר בעולם, יתכן והמרכיבים של אותה תרופה יפעלו אחרת היום מאשר אתמול. אם אין טבע סדיר אזי זה דבר טבעי, אך אנו יודעים שאין זה כך. לו היו חוקי הטבע צירוף מקרים, לא היו הם פועלים באותו אופן פעם אחר פעם, בעקביות, בסדר.

אם נראה שברי זכוכית מסודרים בצורה של מגן דוד סימטרי ומדוייק להפליא על הרצפה, האם נאמין כי הדבר נוצר כתוצאה מהשלכה סתמית של כוס ופיזור מקרי של רסיסים? ודאי שלא. מציאות של שום מקרה כזה של שבירת כוס מקרית לא תגרום ליצירת מגן דוד משברי זכוכית בצורה סימטרית.

לסיכום קטע זה, יש לנו שתי סיבות טובות לקבוע שהעולם מסודר:

א. הסדר והתזמון המדוייק המאפיין כל תופעה בטבע תופעות בטבע מתרחשות בדיוק בזמן שאנו צריכים אותם.

ב. העובדה שחוקי הטבע הם קבועים ואינם משתנים.

לעולם יש חוקיות אבלף העולם הוא הסתברותי ואקראי. מספיק ללמוד פיזיקה בסיסית כדי ללמוד את זה. אתה מבין מה אתה אומר? לעולם יש חוקיות אבל הוא אקראי? זה כמו להגיד העולם הוא בצבע שחור אך לבן. הרי אם יש חוקיות זה שולל אקראיות כי הרי חוקיות וסדר לא נוצרים באקראי.

מספיק ללמוד פיזיקה בסיסית בשביל ללמוד את זה (משפט די מוזר לכשעצמו שכתבת)...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חשוב לציין שאנשים בעלי דעות אנטישמיות כמו אלו של אדולף חדד או רועי היטלר, לא ראויות להתייחסות מצד יהודי כמוני.

וכן לאמור.

תודה לך אדלוף על הצקותיך.

השוואות להיטלר\נאצים - לא אצלינו.

נוספה לך נכון לעכשיו אזהרה, באזהרה השלישית תורחק\תושתק מהפורום.

אני חושב שהתראד הזה מיצה את עצמו מזמן למען האמת, עד לפעם הבאה - ננעל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...