המלצה לשדרוג ה - מעבד - לוח אם - זכרון - מארז עד 4000 ש"ח. - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

המלצה לשדרוג ה - מעבד - לוח אם - זכרון - מארז עד 4000 ש"ח.

עמוס ז

Recommended Posts

שלום.

חשבתי לשדרג את המערכת ועל אף שאני מכיר פה ושם את הרכיבים, אני מוצא עצמי די

מבולבל ממגוון לוחות האם וסוגי הזכרונות שקיימים בשוק.

אז ככה, שימושי העיקרי במחשב הוא למשחקים. אני משחק על רזולוציות גבוהות (1680X1050)

גם ובעיקר במשחקים כבדים. (לא. לא BF2 Cheesy)

הייתי רוצה להחליף את המעבד- והזכרונות.

עד כה, הבנתי שהמעבד הכדאי ביותר הוא ה - Q6600 . השאלה היא איזה דגם בדיוק.

לוח-אם. - אני מבולבל לגמרי. אני צריך לוח טוב עם תמיכה ברכיבים עתידיים עד כמה שאפשר.

זכרונות - 800? 1066? 2G או 4G? מה הכוונה ב CL ?

מארז - שיהיה עם טוב אם כי לא הסטרי, אני לא מתכנן OC. חשוב שיהיה גדול ומרווח.

ספק - יש לי ספק של HEC 420W. נסו להכניס לתקציב אם יש צורך.

תודה רבה. אם תהיו זריזים, יש מצב שעוד היום אני אתחדש ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תראה לגבי המעבד יש היום וויכוח אם לקחת E8400 או Q6600.

מכיוון שמשחקים כיום ובחצי שנה-שנה הקרובה לא מנצלים/ינצלו טוב 4 ליבות,לטווח הקרוב לE8400 בעל התדר הגבוה (וכמו כן המחיר הזול יותר והעובדה שהוא בנוי בטכנולוגיית 45 ננומטר) יש יתרון.לעומת זאת,כאשר חושבים קדימה יותר,סביר מאוד להניח שיותר ויותר משחקים יתמכו ב4 ליבות ולכן הQ6600 מומלץ יותר לטווח הרחוק.עוד לא יצא משחק שתוכנן מתחילתו לתמוך ב4 ליבות ולכם קשה להגיד את ההבדלים שיהיו בביצועים בין מעבד דו ליבתי לארבע ליבתי.

בכל מקרה אני הייתי ממליץ על הQ6600 אבל אם אתה יכול לחכות איזה חודש-חודשיים אז עדיף לחכות ולקנות כבר את המעבדים החדשים,כלומר משהו כמו הQ9450.

לגבי - כדי לנצל 4GB ומעלה צריך של 64 ביט.יש לך כזאת?בכיף,קח 4GB.אם יש לך 32 ביט,המערכת תתמוך עד ל3.2GB ולכן במקרה הזה עדיף לקחת 3GB(למרות שגם 2GB מספיקים בהחלט כיום).

CL זה התזמונים של הזיכרון,וזה בעצם אומר כמה זמן לוקח לזיכרון לעשות פעולות,כמו לנקות תא בזיכרון,לכתוב אליו,לקרוא מהתא,משהו כזה.קראתי פעם הסבר בwikipedia לא זוכר בדיוק חח.בכל מקרה מה שחשוב לדעת שככל המספר נמוך יותר ככה טוב יותר(CL4 יותר טוב מCL5) אבל ההבדל בין השניים(הם הכי נפוצים) לא משמעותי במיוחד.

אם אתה לא מתכנן OC תדר של 667 מספיק אבל 800 כל כך זול היום אז לוקחים 800 וזה יאפשר לך גם מרווח לOC אם תרצה לעשות בעתיד.1066 לא נחוץ וזה רק למי שעושה OC רציני.

בקשר למארז - כמה חשוב לך השקט של המארז?יש איזה מאפיין חיצוני שאתה רוצה,כמו חלון לדוגמה?יש לך מאוורר למארז או שצריך?

ד"א - נתת תקציב מאוד גדול יחסית למה שביקשת.

מפרט דוגמה למה שביקשת:

מעבד: Intel 2 Quad Q6600 G0 95W 2.40Ghz 8MB + Evercool Buffalo

כמות: 1

מחיר: ¤1298

מארז: Apollo Black No PSU

מחיר: ¤414

קירור למארז: Zalman F3 120MM Case Fan

מחיר: ¤42

ספק כוח: 450W 33A @ 12V CMPSU-450VXEU

מחיר: ¤455

זיכרון: Geil 4GB (2x2GB) KIT Dragon -800 CL5

מחיר: ¤452

סה"כ: ¤2661

המפרט הורכב ב www.TMS.co.il

הערות:

מעבד - שמתי לך Q6600 אבל אם אתה יכול לחכות חודש וחצי לחדשים באמת שעדיף.

מארז - שמתי לך את המארז שלי,שאני סה"כ מאוד מרוצה ממנו וגם מאוד אוהב את הצורה החיצונית שלו.

אם אתה לא אוהב את הסגנון הזה תמיד אפשר ללכת על מארז סולידי יותר אבל מצויין לא פחות(ואולי אף יותר) - CoolerMaster CM690 שיש בו מקום עד ל7 מאווררים אני זוכר נכון למקסימום יכולת אוורור של המארז.

אם אתה מחפש שקט כמה שיותר עם פחות התחשבות במחיר אז לך על p182.

שמתי לך מאוורר למארז,לא יודע אם יש לך כבר כמה אבל אחד טוב כמו זה ב40 שקל לא יזיק :)

זיכרון אין הרבה מה להגיד,אם ממש חשוב לך CL4 אז אתה יכול ללכת על זה G.Skill 4GB -800 DualKit (2x2GB) CL4-4-4-12 4GBPK - 590 ש"ח שזה גם מחברה קצת יותר טובה אבל ממש מיותר לפי דעתי.

ספק - אני לא יודע הרבה על הספק שלך אני אני מאמין שהוא יחזיק את המערכת במיוחד כאשר אתה לא מתכוון לעשות OC,אבל התקציב שלך מאפשר אז שמתי לך ספק באמת איכותי שיחזיק הרבה יותר אם תרצה לעשות שדרוגים בעתיד ולהרבה זמן.

אממ...זהו בערך.את שאר הכסף תשמור ותשדרג את הכרטיס מסך עוד שנה ככה:)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...