האם פירמוט הורס את ההארד דיסק? - עמוד 2 - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם פירמוט הורס את ההארד דיסק?

ruler

Recommended Posts

ממש קשה לי להאמין שיש בכלל המלצות על דבר כזה

במה שונה פורמט מכתיבה רגילה על הדיסק?

אני לא מאמין שהדיסק יכול להבחין אם מפרמטים אותו או שסתם כותבים עליו

מבחינתו הוא פעולות שיגרתיות של כתיבה ומחיקה באזורים שונים.

מה כבר פורמט עושה לדיסק ?

בסך הכל יש כתיבה לקטע מאוד מאוד זעיר ובדיקה סדרתית לכל סקטור על הפלטות.

אז לוקח לו רבע שעה, ביג דיל, אחרי הכל היצרנים מתחייבים לממוצע של מיליון שעות בין תקלה לתקלה..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ממממ... אז ההארדיסק שלי לא במצב טוב. כשקניתי את המחשב והוא עשה ריסטים פיתאומיים כל הזמן האשמתי את התוכנות (בסוף זה היה הזכרון) ופירמטתי בחודש לפחות 15 פעמים את ההארדיסק. מאז אני עושה פעם בכמה חודשים.

ואני חייב להודות שאני נקי מפורמט כבר

10 Weeks 1 Day 13 Hours 54 Minutes 49 Seconds

זה קטע שחוזר על עצמו באופן קבוע

ריסטים אקראיים זה ב 99% (אני נזהר) בעיה של זיכרון

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עכשיו קל לדבר, אז הייתי מפרמט את המחשב, הוא היה נתקע באמצע התקנה של ווינזאוז ואחרי שאני לא מתקדם שוב הייתי מפרמט. בכל מקרה עכשיו זה לא קורה יותר ואני אתן לסיגייט שלי מנוחה והבראה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא פוגע בכלום

אז אני יכול פשוט לעשות כל שניה ריסט מהכפתור ולא יגרם שום נזק לחלקי המחשב?לא נשמע לי הגיוני . בשביל אז עשו אפשרות של

איתחול מהוידוס?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי האתחול קיבלת מספיק תגובות ובטח גם יצאת מבולבל מהדעות החלוקות.

לגבי הכיבוי מכפתור ה-Power, זה בהחלט עשוי לגרום נזק. יש להשתמש בו רק כשאין דרך אחרת לכבות את המחשב (תקוע) והדיסק הקשיח לא בפעולה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז אני יכול פשוט לעשות כל שניה ריסט מהכפתור ולא יגרם שום נזק לחלקי המחשב?לא נשמע לי הגיוני . בשביל אז עשו אפשרות של

איתחול מהוידוס?

אפשרות הכיבוי מ נועדה כדי שהמידע שנמצא בזיכרון יכתב לדיסק הקשיח ולא יעלם כמו שקורה כשהמחשב ניתקע וכשעושים ריסט ואח"כ SCANDISK מוצאת קבצים "לא ידועים"

איחוי מאמץ את הדיסק מאוד מאוד אבל מצד שני אחרי שעובדים תקופה מסויימת עם הקבצים מאוד מפוצלים והדיסק עובד בלי הפסקה אז עדיף לאחות (והבעיה מחמירה ככל שגודל ה CLUSTER יורד)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כפתור הפאואר הוא תוכנה ולא חומרה

הוא מחובר דרך הלוח אם ונשלט דרך הביוס

בדרך כלל הדיפולט של הביוס זה כיבוי לאחר לחיצה רצופה של יותר מ 4 שניות

תעשה נסיון ותבדוק

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פקודת פורמט לא פוגעת בדיסק יותר מסתם עבודה רגילה איתו,אולי ההפך. תחשוב, מה מפריע יותר לראשי הדיסק - לרוץ על פני שטחו באופן רציף ואחיד מפנים המעגל והחוצה (פירמוט) או לרוץ בטרוף ימינה ושמאלה בין סקטורים, כדי לקרוא/לכתוב דטה?

התשובה ברורה,לא? (זה לא אומר שאתה צריך רק לפרמט כל הזמן..)

לשאלתך השניה, RESET או הפסקה באספקת מתח, יכולה לפגוע בדיסק ויכולה שלא. תלוי בסוג הדיסק ואיכותו. דיסקים ברמה גבוהה (לשרתים למשל) לא ייפגעו, דיסקים של עלובי החיים כמונו (WD בעיקר) ייפגעו באבוהה. לא מומלץ לבדוק. תן לאחרים להתנסות "בחוויה" ובהוצאות הנלוות..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מישהו יכול להסביר לי אחת ולתמיד למה נפילת מתח יכולה להרוס את הארד-דיסק ?!?!! היו לי בשלושה חודשים האחרונים למעלה מ-2 נפילות מתח ביום (דוד דפוק) ואף לא בעיה אחת הקשורה לנפילה. אני מבין למה אתחול (כיבוי והדלקה) וקפיצת מתח פוגעים, אבל למה נפילה?!??!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...