ASUS BLITZ FORMULA SE - מנסה לייצב אוברקלוק ללא הצלחה - התייעצ&# - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ASUS BLITZ FORMULA SE - מנסה לייצב אוברקלוק ללא הצלחה - התייעצ&#

pelo911

Recommended Posts

צילום של הלוח:

dscf0012lz6.th.jpg

זה המפרט שלי:

מאוורר silverstone fm123 שמגיע ל 110cfm בשיא.

עם thermalright ultra 120.

Intel Q6600 Retail - G0 Stepping SLACR

ASUS blitz formula

Corsair DHX XMS2 Dominator Dual 2048MB PC8500 1066Mhz Memory Dominator Airflow Fan

(בדקתי את הגרסה שקיבלתי ומדובר בצ'יפים של מיקרון D9 D9GMH)

SilverStone ST60F Strider 600W Modular Power Supply Certified ATX

Seagate Barracuda SATA 250GB 16MB ST3250410AS

Evga8800GT

Thermaltake Tsunami window

Arctic Cooling MX-2

זאת תמונה לאן המעבד הגיע בשיא (לא יציב כמובן):

3333au2.th.jpg

הבעיה מתחילה שאני מנסה לייצב את האוברקלוק בתוכנות שבודקות עומס (orthos , occt , prime95 , s&m)

אני רגיל לעבוד עם לוחות שמגיעים עם ביוס של AWARD כמו וכו'

ובלוח החדש אני לא מבין כלום , במיוחד בגלל שמדובר בלוח מן השורה הראשונה עם אינספור אפשרויות.

צילמתי את כל האפשרויות שיש בביוס כדי שאנשים יוכלו לכוון אותי איך להגדיר את המחשב בצורה הקיצונית ביותר ביחד עם יציבות בטון

אלו התמונות:

1

dscf0005da9.th.jpg

2

dscf0010yo7.th.jpg

3

dscf0016sk2.th.jpg

4

dscf0017rd5.th.jpg

5

dscf0018ik3.th.jpg

6

dscf0019av1.th.jpg

7

dscf0020np6.th.jpg

8

dscf0021vm7.th.jpg

9

dscf0022xe3.th.jpg

10

dscf0023aq6.th.jpg

11

dscf0024wx8.th.jpg

12

dscf0025lw9.th.jpg

13

dscf0026te8.th.jpg

14

dscf0027ij6.th.jpg

15

dscf0028is6.th.jpg

16

dscf0029lv9.th.jpg

17

dscf0030rf3.th.jpg

18

dscf0031iu5.th.jpg

19

dscf0032fq3.th.jpg

20

dscf0033pa8.th.jpg

21

dscf0034fk6.th.jpg

22

dscf0035xk1.th.jpg

23

dscf0036pu5.th.jpg

24

dscf0037xm6.th.jpg

25

dscf0038xv1.th.jpg

השקעתי הרבה כסף כדי לקבל מקסימום ביצועים

ואני ממש מאוכזב שאני לא מצליח לנצל את המחשב כמו שצריך

אשמח מאוד אם מישהו יעזור לי.

תודה רבה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. הצעה ראשונה שיש לי אליך היא לסובב את גוף הקרור ב 90 מעלות בצורה שהמאוורר עליו ידחוף אויר לכיוון המאוורר האחורי.

כפי שהוא מורכב כעת, האויר החם מהמעבד נזרק על הגשר הצפוני במקום לצאת החוצה.

2. האם מותקן מאוורר קדמי שמכניס אוויר ?

3. תגיד תודה שלא נשרף לך כל העסק ב OC מעל 4 GHZ כשכל ההגדרות ב AUTO .

4. אני אקרא קצת בחוברת לוח האם שלך ונדבר...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. הצעה ראשונה שיש לי אליך היא לסובב את גוף הקרור ב 90 מעלות בצורה שהמאוורר עליו ידחוף אויר לכיוון המאוורר האחורי.

כפי שהוא מורכב כעת, האויר החם מהמעבד נזרק על הגשר הצפוני במקום לצאת החוצה.

2. האם מותקן מאוורר קדמי שמכניס אוויר ?

3. תגיד תודה שלא נשרף לך כל העסק ב OC מעל 4 GHZ כשכל ההגדרות ב AUTO .

4. אני אקרא קצת בחוברת לוח האם שלך ונדבר...

1. עשיתי מה שאמרת (צירפתי תמונה) וגם הוספתי מאוורר שינשוף אוויר לכיוון ה NB

2. מותקן מאוורר 120MM בחזית

3. ב-4GHZ העלתי את המתחים

4. תודה רבה לך , אם יצא לך , תעלה תמונה של הלוח שלך עם הסידורים שעשית למאווררים.

dscf0003li4.th.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חוברת הלוח אם שלך לא ממש עוזרת :screwy: ובחיפוש זריז בפורום מצאתי את ההודעה הזו :

http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=312054.msg2721018#msg2721018

עם עזרתו האדיבה של Nimrodim לגבי ההגדרות הידניות בלוח שלך , תעיין בזה קצת.... תראה אם עוזר לך ותחזור עם שאלות.

עריכה:

כשאתה כותב: ".....שאנשים יוכלו לכוון אותי איך להגדיר את המחשב בצורה הקיצונית ביותר ביחד עם יציבות בטון", למה אתה מתכוון ?

אני לא חושב שמישהו ימליץ לך לעבוד באופן קבוע על 4.2 GHZ , גם אם זה יעבור מבחני יציבות.

בסופו של תהליך ולאורך זמן זה יגבה את המחיר מהרכיבים המומהרים וחבל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חוברת הלוח אם שלך לא ממש עוזרת :screwy: ובחיפוש זריז בפורום מצאתי את ההודעה הזו :

http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=312054.msg2721018#msg2721018

עם עזרתו האדיבה של Nimrodim לגבי ההגדרות הידניות בלוח שלך , תעיין בזה קצת.... תראה אם עוזר לך ותחזור עם שאלות.

עריכה:

כשאתה כותב: ".....שאנשים יוכלו לכוון אותי איך להגדיר את המחשב בצורה הקיצונית ביותר ביחד עם יציבות בטון", למה אתה מתכוון ?

אני לא חושב שמישהו ימליץ לך לעבוד באופן קבוע על 4.2 GHZ , גם אם זה יעבור מבחני יציבות.

בסופו של תהליך ולאורך זמן זה יגבה את המחיר מהרכיבים המומהרים וחבל.

אנשים שעושים בדרך כלל אוהבים למתוח את הגבולות עד הסוף , תחושת סיפוק תקרא לזה

כשראיתי שהגעת לתוצאה מטורפת והכי חשוב גם עברת prime95 זה נתן לי תמריץ לנסות שוב.

ברור לי שבמצב יומיומי אני ארצה לקבל טמפרטורות הגיוניות ולכן אני ארד לאיזור 3600MHZ.

איך אתה הגעת לשיא שלך?

אולי אני אוכל ללמוד מהנסיון שלך

איך קיררת את המחשב?

איזה מתחים הגדרת?

וכו'.............

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אנשים שעושים בדרך כלל אוהבים למתוח את הגבולות עד הסוף , תחושת סיפוק תקרא לזה

כשראיתי שהגעת לתוצאה מטורפת והכי חשוב גם עברת prime95 זה נתן לי תמריץ לנסות שוב.

ברור לי שבמצב יומיומי אני ארצה לקבל טמפרטורות הגיוניות ולכן אני ארד לאיזור 3600MHZ.

איך אתה הגעת לשיא שלך?

אולי אני אוכל ללמוד מהנסיון שלך

איך קיררת את המחשב?

איזה מתחים הגדרת?

וכו'.............

אם כוונתך היא רק להשתתף במשחק "של מי [oc] יותר גדול" :cool2:, אז סבבה ולך על זה ....

צר לי לאכזב אותך, אך הדרך שבה היגעתי לשיא שלי לא תעזור לך הרבה גם אם היו לך אותם רכיבי חומרה בדיוק.

כל מעבד שונה ביכולות ה OC גם אם שניהם לצורך הדוגמא Q6600 G0 ויכול להיות שהמעבד שלך יעבור את ה 475 כפול 9 שהצלחתי להגיע.

לכן יותר חשוב שתקרא חומר, תשאל, תלמד ותנסה עם המע' שלך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לרוב Q6600 עושה עד 3.9GHZ יציב לעבודה יומיומית, רובם עושים הרבה פחות (מדובר על מים ואויר).

כשאתה מנסה להגיע לשיאים - לא לבצע בדיקות PRIME...ניתן להגיע ל 4200 ואפילו יותר (CHICIPICI לדוגמא :yelclap: ).

אישית אני לא רואה ממש צורך לעבור את ה 3.6GHZ לעבודה יומיומית - וגם אני משתמש ב 3.6GHZ למרות שהצלחתי לייצב את המעבד על יותר - פשוט מבחינת כמות המתח והחום המופק אני מעדיף להשאר בגבולות הבטוחים יותר.

ע"מ להשיג את המקסימום תצטרך להתעסק בעיקר עם הבאים:

NORTHBRIDGE VOLTAGE, PLL , ו FSB TERMINATION VOLTAGE אשר יחייבו משחק עדין.

ע"מ להוריד עומס מהגשר הצפוני בעת OC לשבירת שיאים אני מציע לשחרר את תיזמוני הזכרונות ולהוריד את מהירותם ולדאוג ל PERFORMANCE LVL גבוה - אשר יאפשר OC גבוה יותר.

ע"מ לבדוק את ה PERFORMANCE LVL בו משתמש הלוח שלך תוכל להשתמש בתוכנה MEMSET.

http://www.tweakers.fr/download/MemSet35beta.exe

PERFORMANCE LVL מייצג את ה TRD בו משתמש הלוח שלך והוא מושפע ממהירות הזכרונות, TRANSACTION BOOSTER, DRAM STATIC READ CONTROL, ו FSB STRAP TO NORTHBRIDGE.

ישנו קשר הדוק בין ה PERFORMANCE LVL לבין המתח הנדרש ל גשר הצפוני.

ערך מספרי יותר נמוך ב PERFORMANCE LVL נותן ביצועים יותר טובים (ואף משפיע הרבה יותר יחסית לתיזמוני הזכרונות) אך מקטין כמובן את ה OC המירבי אליו תוכל להגיע.

חומר קריאה נוסף בנושא מאוד מרוכב זה:

http://www.xbitlabs.com/articles/mainboards/display/asus-p5k-deluxe-overclock_4.html#sect0

(ראה בכתבה זאת גם עמוד לפני וגם עמוד אחרי)

Transaction Booster: A setting of 1 with "Enabled" selects the default tRD level for the NB strap and memory divider combination. Each digit increase to the Transaction Booster with the "Enabled" setting will subtract 1 from Performance Level, providing us with higher memory bandwidth and lower access latency. The "Disabled" function increases tRD (tRD +1) and/or tRD phases with each additional digit over 1, meaning an upward scale increase or boost is less aggressive with Transaction Booster set to "Disabled".

DRAM Static Read Control and DRAM Dynamic Write Control: Both these functions are best set to 'Disabled' for overclocking.

הקשר בין תיזמוני הזכרונות, COMMAND RATE ו TRD מוסבר כאן:

http://www.anandtech.com/mb/showdoc.aspx?i=3208&p=8

הנושא מאוד מאוד מורכב!

בהצלחה! ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...