דיון על ההשוואה - מסכי 22 אינץ' - המחירים צונחים, והאיכות? - עמוד 3 - מסכי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דיון על ההשוואה - מסכי 22 אינץ' - המחירים צונחים, והאיכות?

Bagheera

Recommended Posts

ועד כמה כבר המדיניות שם יכולה להיות גרועה?

אתה לא רוצה לדעת....

עדיף להוסיף עוד טיפה ולקנות 22" יותר איכותי, גם אני חשבתי עליו וכמעט קניתי את הוויוסוניק בסוף קניתי את הדל ואני לא מתחרט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 39
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

@daniel89

אין לי שום דבר אישי נגד ה 226BW ובטח שלא נגד סאמסונג, בפירוש ניתן לקרוא ולראות שהתצוגה שלו לא טובה.

רוב האתרים בחו"ל קיבלו לבדיקה את גירסת ה S הלא פופלרית ואילו האתר BeHardware שאכן סיקר את אחת הגירסאות

המקבילות ציין כמה גרועה איכות התצוגה שלה בהשוואה למסך בעל הפאנל של סאמסונג, אנו ציינו שככל הנראה קיבלנו לבדיקה פאנל A

יכול להיות שאם תקנה מחר בלמיר תקבל פאנל S אבל אף אחד לא מבטיח לך זאת ולא תהיה לך שום דרך לברר איזה פאנל קיבלת

ולכן הטלנו איסור על דיון בנושא בפורום שכן הוא אינו מוביל לשום מקום.

קראתי את הביקורת באתר behardware שמשווה בין סוגי הפאנלים של הסמסונג והמסקנה הייתה היא שגם עם הפאנל הפחות איכותי, זה עדיין מסך מעולה ועם קצת כיול של הצבעים מגיעים לתוצאות טובות.

ציטוט מהעמוד האחרון של הסקירה:

Should we regret having bought an A version and would another screen have been better? No. The 226BW, whether its an A or S, is still above the rest.

כמובן שהסקירה שם מדברת על מסכים אחרים מאלו שנמצאים בביקורת פה באתר (אבל יש שם את הדל והוויוסוניק מהסקירה באתר)

הסקירה

החולשה הכי רצינית של המסך הזה היא המחיר שלו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה ל-Bagheera על הביקורת המקצועית והמקיפה.

לעניין הדיון שלא מוכן למות לגבי פאנל S ופאנל A של סמסונג - המסקנה שאני מגיע אליה מכל הדיונים והביקורות, היא שההבדל העיקרי ביניהם הוא בכיול הראשוני, כש-A מגיע עם נטייה חזקה הרבה יותר מידי לכחול, בעוד שה-S מגיע פשוט מכויל יותר טוב.

זה עשוי להסביר מצד אחד את התוצאות הזוועתיות שהציג המסך בביקורת של Bagheera וכן את הביקורות שממש עשו השוואה והראו שבהחלט ניתן להשיג ב-A תוצאות דומות למדי ל-S עם התאמה פשוטה של ערכי . בד"כ ניתן לעשות זאת פשוט לפי העין ללא שום מכייל חומרתי.

עקב כך, זה לא לחלוטין הוגן להציג את ה-226BW בביקורת באור שלילי כל-כך. למעשה כל הקטילה (היחסית) שלו בביקורת מסתכמת בכך שדיוק הצבעים הוא לקוי, והרי ידוע שזה משתנה מגרסת פאנל אחת לאחרת, וגם, מה שיותר חשוב, ניתן לפתרון עם כיול מינימלי.

אמנם רבים האנשים שלא יעשו כלום ופשוט ישאירו את המסך כמו שהוא הגיע מהקופסה, אבל אנשים שקוראים ביקורות מקצועיות על מסכים לא עושים את זה רק כדי לקבל עצה לגבי איזה מסך לקנות, אלא גם כדי ללמוד באמת על ההבדלים ועל ההגדרות המומלצות לכל מסך. לפיכך לדעתי היה מתאים לעשות כיול ראשוני לפחות לפי העין כדי להעיף את ההטיה לכחול ולמדוד DELTA-E במצב הזה (או לפחות לציין). הרי בנוגע למסכים אחרים (כגון ה-ASUS) צוין שהתאמה פשוטה (מעבר מ-NORMAL ל-RGB) משפר את התוצאות.

אם ממשיכים את זה, אז בדיון הדביק והנעול שמבטל את כל הדיונים לגבי פאנל A ו-S (ואגב אני מאוד תומך, כי כבר נמאס לי מהם) יש מקום להכניס הסבר או קישור לגבי ערכי ה- המומלצים לפאנל A לעומת פאנל S. זה ייתן משקל רב יותר לטענה שת'כלס אין שום הבדל ביניהם. קל מאוד לראות הבדל משמעותי בין מסך מכויל טוב לבין מסך עם נטיה חזקה לאחד מצבעי הבסיס, אפילו אם שניהם זה TN ושניהם זבל.

דבר אחרון ולא קשור, שקצת צרם לי בביקורת. ההתייחסות לרזולוציות רחבות לעומת רזולוציות "מרובעות". כבר העליתי את זה בעבר בפורום (ולא רק אני) - המונח רזולוציה "מרובעת" או מסך "מרובע" בהקשר של מסך 4:3 או 5:4 הוא ממש לא מקצועי ודי מטעה. מסך רחב הוא לא מרובע? אז מה אם המונח המפגר הזה איכשהו נכנס לשפת היום-יום? זה לא אומר שמבקרים מקצועיים צריכים לאמץ את ההרגל. גם אם לא רוצים להשתמש במונחים "רגיל" או "סטנדרטי" (שכן הם יחסייים), יש מילים אחרות שאפשר להשתמש בהן, למשל "צר", "לא רחב" או פשוט להגיד 4:3 או 5:4 כשזה מתאים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה ל-Bagheera על הביקורת המקצועית והמקיפה.

לעניין הדיון שלא מוכן למות לגבי פאנל S ופאנל A של סמסונג - המסקנה שאני מגיע אליה מכל הדיונים והביקורות, היא שההבדל העיקרי ביניהם הוא בכיול הראשוני, כש-A מגיע עם נטייה חזקה הרבה יותר מידי לכחול, בעוד שה-S מגיע פשוט מכויל יותר טוב.

זה עשוי להסביר מצד אחד את התוצאות הזוועתיות שהציג המסך בביקורת של Bagheera וכן את הביקורות שממש עשו השוואה והראו שבהחלט ניתן להשיג ב-A תוצאות דומות למדי ל-S עם התאמה פשוטה של ערכי RGB. בד"כ ניתן לעשות זאת פשוט לפי העין ללא שום מכייל חומרתי.

עקב כך, זה לא לחלוטין הוגן להציג את ה-226BW בביקורת באור שלילי כל-כך. למעשה כל הקטילה (היחסית) שלו בביקורת מסתכמת בכך שדיוק הצבעים הוא לקוי, והרי ידוע שזה משתנה מגרסת פאנל אחת לאחרת, וגם, מה שיותר חשוב, ניתן לפתרון עם כיול מינימלי.

אמנם רבים האנשים שלא יעשו כלום ופשוט ישאירו את המסך כמו שהוא הגיע מהקופסה, אבל אנשים שקוראים ביקורות מקצועיות על מסכים לא עושים את זה רק כדי לקבל עצה לגבי איזה מסך לקנות, אלא גם כדי ללמוד באמת על ההבדלים ועל ההגדרות המומלצות לכל מסך. לפיכך לדעתי היה מתאים לעשות כיול ראשוני לפחות לפי העין כדי להעיף את ההטיה לכחול ולמדוד DELTA-E במצב הזה (או לפחות לציין). הרי בנוגע למסכים אחרים (כגון ה-ASUS) צוין שהתאמה פשוטה (מעבר מ-NORMAL ל-RGB) משפר את התוצאות.

אם ממשיכים את זה, אז בדיון הדביק והנעול שמבטל את כל הדיונים לגבי פאנל A ו-S (ואגב אני מאוד תומך, כי כבר נמאס לי מהם) יש מקום להכניס הסבר או קישור לגבי ערכי ה-RGB המומלצים לפאנל A לעומת פאנל S. זה ייתן משקל רב יותר לטענה שת'כלס אין שום הבדל ביניהם. קל מאוד לראות הבדל משמעותי בין מסך מכויל טוב לבין מסך עם נטיה חזקה לאחד מצבעי הבסיס, אפילו אם שניהם זה TN ושניהם זבל.

אתה מתעלם מהעובדה שקיים פנל שלישי בחבורה והוא החבר C, שנכון לימים אלה כנראה הוא זה שמשווק בארץ (כששאלתי את המוכר באופיס דיפו על סוג הפנל ב-226BW הוא ענה "C" ישר ובלי למצמץ) והוא ע"פ כל הסקירות שקראתי הפנל הנחות משמעותית בין השלושה. כך שאם אתה רוכש את המסך הזה אתה משלם במיטב כספך על משהו שהוא פחות מהמיטב, ולא בטוח כמה כיול יכול לשפר את איכות המסך ובוודאי שהוא לא יכול לשפר את ההרגשה שיצאת פראייר.

http://www.behardware.com/articles/673-1/samsung-syncmaster-226bw-c.html

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה לא רוצה לדעת....

עדיף להוסיף עוד טיפה ולקנות 22" יותר איכותי, גם אני חשבתי עליו וכמעט קניתי את הוויוסוניק בסוף קניתי את הדל ואני לא מתחרט.

עם כל הכבוד, זה פשוט לא נכון.

אני קניתי שם מסך LCD לא מזמן (של צ'יי מיי). המסך הגיע עם פיקסל שרוף. חזרתי לשם- והוא הוחלף במקום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלום

רציתי לשאול שאלה כללית לפני שאני בכלל מתחיל להתעניין במסך.

ניסיתי להתרשם מזה בביקורת אבל דיי קשה להבין מה הולך למרות שמצורפת תמונה - העניין של זוויות צפייה

כעקרון המחשב משמש אותי לסרטים ומשחקים וסרטים אני רואה מהמיטה

צילמתי תמונה כאשר מיקמתי את הפלאפון מאיפה שהראש שלי נמצא במיטה באופן טיפה זוויתי למסך הנוכחי

מקווה שאפשר להתרשם מזה, בנוסף כנראה שיהיה LCD אז הוא יישב בריבוע האדום פשוט ה-CRT שמן מדי

אבל תתייחסו לזווית רק כזווית הגובה(כלומר הפרש הגבהים בין הראש למסך- אפשר להגיד המיקום של ה-CRT הנוכחי)

בכל אופן עד כמה שאפשר להתרשם מהתמונה- לדעתכם יהיה אפשר לצפות בסרטים וסדרות באופן טוב ללא עיוותים של התמונה והצבע ?

אם יש לכם רעיון לאיך עוד אני יכול לצלם או לתת נתונים של החדר תגידו

http://img403.imageshack.us/img403/6452/dsc00778zb2.jpg

תודה מראש, לירן

מישהו ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האמת מההשוואה ומהמחיר של KSP המסך הזה נראה הכי משתלם... פחות מ-1200 שקל (מה שעולה היום מסך 19") למסך 22"... ועד כמה כבר המדיניות שם יכולה להיות גרועה?

שים לב למלאי של ה-221D ב-KSP לעומת ה-228D החדש יותר.. הוא כבר עשה את שלו, הם הורידו לו את המחיר כדי להיפטר משאריות. סביר להניח שלא נראה אותם חוזרים למלאי שלהם, וחבל, כי לפי Bagheera ה-228D פחות איכותי מה-221D לפי הנתונים שלו.

בכל מקרה האחריות שלהם לא כזו רעה, בשבוע הראשון מחליפים על פיקסל בודד. לאחר מכן זה בטח 4-5 פיקסלים, אבל זה יותר טוב ממה שחיון אפילו מציעים על הסמסונג ה"מפוקפק".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...