חדש כאן|צריך עזרה בבנית מארז - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

חדש כאן|צריך עזרה בבנית מארז

DavidM

Recommended Posts

שלום כולםםםם

אני חדש כאן בפורום :jump:

ובתור פרויקט ראשון שלי אני רוצה לבנות מארז שקוף

כי המארז של המחשב שלי הוא ישן טילים

[משהו כמו בתמונה הזאת:http://www.scpcug.com/images2003/change2.jpg]

עכשיו חשבתי על מארז כזה.:.

105wj.jpg

***יש לי ידעה בסיסי באלקטרוניקה ככה שאת הלדים,קתודות וכו' אני יכול להוסיף לבד,גם לבנות אלמנט תאורה כמו של Sunbeam

עכשיו לשאלות:

אמרו לי שהחומר שממנו עשוי המארז השקוף הוא פרספקס.

כמה יעלה לי לקנות את החומר הזה כדי שיספיק לבניית המארז הנ"ל?

ואיזה עובי אני יצטרך?

2]קראתי כתבה בYNET ששמה מישהו הגיב שאם שמים חלון צד מהחומר הנ"ל אז הקרינה האלקטרומגנטית שפולט המעבד יכולה "להשתחרר" מהמארז

ציטוט:

הרכיבים האלקטרוניים (ובעיקר המעבד) מייצרים קרינה אלקטרומגנטית.

מארז המתכת יוצר "כלוב פאראדיי" שמונע מקרינה לחדור ל/לצאת מהמארז. זו קרינה בתדר העבודה של המעבד! כלומר באיזור של קרני מיקרו! קופסאת המתכת היא אמצעי בטיחות.

השאלה שלי:האם זה נכון????

זהו לעכשיו

תודה לכולם

[אם פירסמתי במקום הלא נכון אז סליחה,ולהעביר]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלום דויד.

ראשית- ברוך הבא לפורום.

אז ככה, פרספקס הוא פלסטיק שקוף בעיקרון, למארז אתה תצטרך חתיכות של לפחות 5 מ"מ כדי שהכל יחזיק ולא יקרוס.

אגב אני כמעט בטוח שהיה פה לפני זמן מה מדריך מעולה (בפורום הזה הכוונה, לא במדור המדריכים) על בניית מארז מפרספקס, ממליץ לך לחפש.

לגבי מה שקראת ב-Ynet, זה נכון, סתם הם לא יכתבו, אבל קח בחשבון שרוב המארזים בשוק היום מגיעים עם ואלמנטים של פרספקס או למיניהם, ככה שלא יודע ממש עד כמה זה משמעותי.

גלישה מהנה בפורום ובהצלחה,

Aviko

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מצחיק להדגיש שמשהו פולט קרינה אלקטרומגנטית, כל דבר פולט קרינה כזאת. אור זו קרינה אלקטרו מגנטית. אתה פולט אינפרא-אדום - זאת קרינה אלקטרומגנטית.

לא קראתי את הכתבה, אבל זה שהמעבד עובד ב1-3Ghz לא אומר שהוא פולט קרינה בתדר הזה, אלו פשוט מספר הפעולות שהוא בשניה.

הקרינה שהמעבד שלך פולט היא גם אינפרא-אדום - זה החום של המעבד. וגם אם הוא היה פולט קרינת מיקרו זה זאת הייתה כמות כ"כ מזערית שזה זניח.

בעיה "יותר רצינית" זה שהמארז לא חוסם קרינה שבאה מחוצה לו, אבל זה באמת משפיע רק אם תשים מיקרוגל בצמוד למחשב או משהו בסדר הגודל הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין לך מה לדאוג בכלל, היום נמכרים שקופים וכל המחשבים עובדים בתוך כאלה ללא שום בעיה.

לגבי העובי אז כמו שאמרו כדאי להשתמש בלפחות 5 מ"מ כדי לקבל מארז כמה שיותר חזק.

וכמה תצטרך? תתכנן את המידות של המארז שלך ואז תדע כמה את צריך :kopfpatsch:

בהצלחה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...