מוד קטן להוספת מאוורר ל7600GT עם קירור פסיבי - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מוד קטן להוספת מאוורר ל7600GT עם קירור פסיבי

Czar_salad

Recommended Posts

טוב, הלימודים הורידו מהלך (צריך להשלים רק קורס אחד מהשביתה) ועדיין לא התכלתי בעבודה. זה הזמן לעשות כמה מודים.

המוד הראשון שסיימתי הוא מוד קליל לכרטיס מסך שלי שבא עם קירור פסיבי ונוטה להתחמם תחת .

נתחיל עם החלקים:

silent_pipe_fan_mod04.jpg

בקבוק "מי עדן" (אני חושב), מאוורר 80 מ"מ, וכרטיס מסך 7600GT של עם פסיבי Silent Pipe II.

דבר הבא, לבדוק שהבקבוק לא פג תוקף :smile1:

silent_pipe_fan_mod06.jpg

בשל, יופי! :xyxthumbs:

שלב הבא, נחתוך את הבקבוק ונבדוק התאמה

silent_pipe_fan_mod09.jpg

silent_pipe_fan_mod08.jpg

אתה הבקבוק חתכתי קודם בחתך רוחב שיוצא עגול, אבל במעיכה שהבקבוק מקבל ע"מ שיתאים זה לא נוח, לכן מעכתי בעדינות את הלמעלה של הבקבוק ע"מ שתצא צורה "דו-מימדית". מה שמתקבל מחתך רגיל בצורה הזאת זה צורה U, כשחותכים את הבקבוק "ישר" ופותחים אותו חזרה מהמעיכה מתקבל U הפוך כמו בתמונה.

יותר אסטטי ויותר קל "להלביש" אותו.

שלב הבא זה לחתוך את התחתית של הצורה שלנו שתהיה בגובה הנכון ונחתוך את חלקי הפסטיק שאליהם יחובר המאוורר:

silent_pipe_fan_mod11.jpg

את הבקבוק חתכתי עד לסוף ה"עיגולים" ואז חתכתי ממנו עוד 3 "עיגולים" - בערך 2.5 ס"מ.

נסמן את המיקום של הברגים ונדביק את החלקים. השתמשתי בדבק מהיר לצורך העניין, כמובן שיש לשייף את מקום ההדבקה ע"מ שלא יתנתק

silent_pipe_fan_mod13.jpg

החלקים שאליהם יוברג המאוורר הם בעורך של 3 ס"מ, ע"מ לכופף אותם בלי לשבור את ההדבקה יש לחתוך בערך ס"מ פנימה מכל צד.

אחרי שהדבקנו שניים, נסמן את המקומות לעשות בהם חורים

silent_pipe_fan_mod14.jpg

לאחר מכן נחורר רק "רגל" אחת, נבריג את המאוורר ונסמן את החוק השני. אחרי שעשינו את החור השני נוכן לסמן את מיקום ההדבקה של שני הרגליים האחרות, נדביק ונחורר. כשסיימנו עם כל הארבע, נבריג את כולן ונחתוך את העודף:

silent_pipe_fan_mod16.jpg

silent_pipe_fan_mod17.jpg

בגלל ההגיון ובגלל שקראתי שהקירור הפסיבי עובד ע"י תחת לחץ במארז התקנתי את המאוורר ככה שימשוך אויר לתוך המארז.

נשים את המתקן על הכרטיס

silent_pipe_fan_mod18.jpg

המתקן עצמו "תופס" את הפתח אוורור מספיק חזק ע"מ לתמוך את כל המשקל, אבל בכל זאת נדאג לו לתמיכה מהכרטיס עצמו.

silent_pipe_fan_mod19.jpg

אני חושב שזה אפשרי לחמם את פלסטיק ככה שהוא ממש יצמד לפתח אוורור, אבל אני לא אקרב מקום חום שכזה לכרטיס. ::)

וזהו! במנוחה תחת לא רצינית מגיע לסביבות ה40-42 מעלות ותחת מאמץ לסביבות ה45 מעלות, ירידה של 5 מעלות בערך.

mod.jpg

לצערי אין לו קירור לזכרונות, לכן אני הולך להמשיך עם המוד על הכרטיס ולשים עליו היטסינקים שאני אחתוך מקירור של ישנים שיש לי.

חוצמזה אני מתכנן לשנות את מערך המאווררים במארז ולבנות פאן בס פשוט:

fan_bus.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בכך שהוא שם את הבקבוק הוא מנתב נטו את כל האוויר שהמאוורר יכול לספק ישירות על הצלעות . וככה בעצם הוא מקבל אפקטיבי יותר מאשר אם הוא סתם היה מוצא דרך לקמבן את המאוורר עליו...

זאת לפחות ההשארה שלי אלא אם יש פה משו להוסיף/לשנות/לחדש.. חחח

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^ זה בדיוק העניין :)

הקירור מבוסס על החלק שם שזה כונס האוויר, לשים את המאוורר עליו מוציא את המקסימום מהקירור הקיים.

הבקבוק זה סתם להראות את הרכיבים שהשתמשתי בהם 8)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...