בניית מערך רייד על מערכת קיימת - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בניית מערך רייד על מערכת קיימת

avidan28

Recommended Posts

שלום פורום חלונות

יש לי דיסק קשיח רפטור 36 עם מערכת ההפעלה עליו והוא מחולק ל 3 מחיצות.קניתי עכשיו עוד אחד זהה ואני עומד לקבל אותו עוד כמה ימים.

כיצד אני בונה פה מערך רייד ללא פורמט?

האם צריך מחיצה אחת בכל כונן פיזי??

האם צריך פירמוט מחדש של שניהם ובהגדרה ראשונית ללחוץ F8 שעולה המסך הכחול הראשוני של ההתקנה לפני הממשק הגרפי של (כמו ב 2000)

ניסיתי לעשות משהו עם רפטור 74 שניקרא JBOD אבל לא הצליח כל כך.כרגע הוא בתור כונן מהיר ולא יותר.

אשמח לקבל עזרה פה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מערך רייד משפר את ביצועי המערכת.אם מדובר על שני דיסקים מהירים למערכת ההפעלה אז גם יכולת השחזור תיהיה יותר טובה.

אני יחסית חדש בתחום כי רק עכשיו התחלתי לקרוא על זה.ואני רוצה לממש את זה על המחשב שלי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דבר ראשון אתה חייב לפרמט את המערכת, אין לך ברירה ואתה גם צריך למחוק את המחיצות הקיימות. ככה שאתה צריך גם לגבות את המידע שיש לך כרגע על ההרדיסק אם הוא חשוב.

אם אתה רוצה ביצועים אז כמובן שאתה מתכוון לרייד 0.

בקצרה שתבין מה זה רייד 0 ואיך זה עובד אז ככה:

דבר ראשון זה מאחד לך את המקום של שני ההרדיסקים, זה אומר שאם יש לך שני רפטורים של 36 אז יהיה לך כאילו הרדיסק אחד של72

איך הרייד משפר לך את הביצועים זה פשוט מאוד, הוא מחלק את הכתיבה חצי חצי בין 2 הכוננים. למשל אתה מעתיק קובץ של 3 מגה אז 1.5 ילך להרדיס הראשון ו1.5 ילך להרדיסק השני.

לכן יוצא שכל הרדיסק עושה חצי עבודה ולכן זה יותר מהיר. החסרון המשמעותי בזה שאם הולך לך הרדיסק אחד הלך לך כל המידע.

בשביל להפעיל את הרייד אתה צריך דבר ראשון לחבר את 2ההרדסקים (מן הסתם ::)) ובביוס תפעיל את הבקר של הרייד (בכל לוח זה שונה אז אני לא יכול להגיד לך איפה זה נמצא בדיוק אצלך) אחרי שאתה תאפשר את האופציה הזאת אתה תראה שהמחשב עולה יהיה לך אופציה ללחוץ על מקש כלשהוא כדי להיכנס למסך של הבקר ולהגדיר את הרייד (כמו שאמרתי כל לוח זה שונה את אתה צריך לראות איזה מקש הוא רוצה יכול להיות F10 ,CTR+F תלוי בלוח)

אחרי שהגדרתה את זה אתה יכול בעצם להתקין רגיל.

זה בערך זה לא מסובך יותר מידי. אם משו לא ברור תשאל :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קראתי מדריך ברשת וניראה לי שאני ארכיב מערך של רייד 10.

בדקתי בביוס של הלוח שלי (A8N דלוקס) והבקר שם נותן 0 1 2 ו 10

מהתעמקות שלי הבנתי ש 10 משלב כמה יכולות של 1 ו 0.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואל תשכח להוריד מראש את הדרייברים לרייד שצריכים להיות מותקנים עם התקנת המערכת בXP. קוראים להם דרייבר F6 כי אתה צריך ללחוץ F6 כאשר ההתקנה של מתחילה. ואז בהמשך תנתן לך אפשרות להכניס דיסקט פלופי עם הדרייברים כדי שהמערכת תטען אותו לתוך תהליך ההתקנה. בויסטה זה יותר קל אתה פשוט צריך לבקש לטעון מנהלי התקן בזמן שתהיה רשימת הזיהוי של של הדיסקים הקשיחים שלך על המסך והדרייבר יכול להיטען גם מסתם דיסק און קיי דרך הUSB. אבל שים לב שאתה מוריד את הדרייבר האחרון ביותר שמתאים דווקא למערכת ההפעלה הספציפית שתתקין ובגרסה המתאימה (64 או 32). כמובן שהכל אחרי שהגדרת בביוס את הבקר לעבוד במצב רייד. ושנכנסת לתפריט הרייד וזיהית את הדיסקים שישותפו בו ובאיזו תצורה. בהצלחה.

[br]פורסם בתאריך: 4.02.2008 בשעה 09:13:31

אה ושכחתי להזכיר שאם אין לך עוד מחשב מחובר לאינטרנט לא יזיק להוריד מראש את כל הדרייברים המעודכנים ללוח שלך שיתיאמו למערכת ההפעלה שתתקין במיוחד של כרטיס הרשת כדי שתוכל להיתחבר לאחר ההתקנה ולהשלים מה שחסר .(ועוד דבר קטן אם אין לך פלופי ואתה מתקין אז תוכל להישתמש בתוכנה קטנה וחינמית שנקראת NLITE שיודעת לשלב את דרייבר הF6 (ועוד הרבה דברים) לתוך דיסק ההתקנה של אבל תחפש מדריכים שיסבירו לך איך לעשות את זה)
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המון המון תודה קודם כל.

אין לי כונן דיסקטים כבר שנים...אבל יש לי קורא זכרונות וגיגה אחד בתור נייד.

התקנתי את התוכנה והיא מחפשת את ספריית ההתקנה של (שלא העתקתי..) אני אלמד מה לעשות איתה ואעדכן בהמשך.

שוב תודה.עשיתי את מה שאמרת וזו תוכנה מצויינת.יצרתי ספריה יחד עם ה I386 והכנסתי את הדרייבר של הבקר רייד.עכשיו רק צריך לצרוב את זה ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...