מבקש חוות דעת על מפרט - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מבקש חוות דעת על מפרט

PsyGhost

Recommended Posts

שלום,

לאחר מספר שנים עם ה- xp הישן והטוב הגעתי למסקנה שהגיע הזמן להחליף את המחשב הזקן. הרכבתי לעצמי איזשהו מפרט מחנות קרובה לבית. המחשב לא ממש מיועד למשחקים אלא בעיקר לעבודה מאומצת עם פוטושופ, ולכן מרבית ההשקעה הלכה על המעבד ולא על כרטיס המסך. אני מתאר לעצמי שהמחשב הזה יעבור שדרוגים נוספים בעתיד הרחוק ולכן לא השקעתי המון כסף ברכיבים שיהיה קל להחליף, כמו כרטיס המסך והדיסק הקשיח.

המפרט הוא:

צורב ללא תוכנה LG GSA-GH20NS (B) SATA DVD WRITER BLACK OEM 2Y

מארז MIDI ATX HS-8526BKS 500W 20/24PIN+SATA USB2.0+AUDIO BLACK

ספק כח למחשב EZ COOL PS-800 ATX 450W 20/24PIN MODULARIZED CABLES RETAIL 3Y

דיסק WD CAVIAR SE 160GB SATA2 7200RPM 8MB BUFFER WD1600AAJS 3Y

כ.מסך GAINWARD BLISS GF 7200GS 256MB UP TO 512MB TC PCI-E DVI+TV-OUT 3Y

זיכרון DDR2 KINGSTON 1GB 667MHZ NON-ECC CL5 - שניים כאלו

לוח INTEL BLKDG31PR PEARLCREEK P-D/Core 2 Duo/QUAD G31 1333Mhz DUAL DDR2 m-ATX 3Y

מעבד INTEL 2 Quad Q6600 2.40GHZ 8Mb SHARED CACHE BOX 3Y

וזה יוצא בסך הכל מחיר יבש של קצת מעל 3200, ועוד קצת הנחה שאקבל במקום ממנו אני קונה.

מערכות ההפעלה שמתוכננות לפעול עליו הן XP ו-Gentoo בגירסאות ה-64-ביט שלהן. למיטב ידעתי שתי המערכות מסוגלות להתמודד עם ארבעת הליבות. אין לי כוונה להרעיל מחשב כזה עם מערכת הפעלה כמו vista.

אני אשמח לקבל תשובה על כמה שאלות:

1. האם כל הרכיבים מתאימים אחד לשני

2. האם XP ידע להתמודד עם ארבע ליבות

3. האם כדאי להשקיע כסף בספק כוח יקר יותר, ואם כן אז מדוע

4. האם נדרשת תמיכה מיוחדת מצד לוח האם כדי להפעיל את טכנולוגית ה- VT ואם כן, האם הלוח שבחרתי תומך בכך.

כמובן שכל הערה אחרת תתקבל בברכה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מעבד:

Intel Core 2 Quad Q6600 G0 95W 2.40Ghz 8MB OEM

כמות: 1 - מחיר: ¤1370

קירור למעבד:

Arctic Cooling Freezer 7 Pro

כמות: 1 - מחיר: ¤122

לוח אם:

Gigabyte GA-P31-DS3L

כמות: 1 - מחיר: ¤422

מארז:

Compucase HEC 6A21 400TRT Black/Blue

כמות: 1 - מחיר: ¤414

זיכרון:

Kingston Original 1GB DDR2-667Mhz

כמות: 2 - מחיר: ¤123

קשיח למחשב שולחני:

Western Digital 320Gb 16MB AAKS

כמות: 1 - מחיר: ¤417

כרטיס מסך:

Sparkle Geforce 7300GT 256MB Retail

כמות: 1 - מחיר: ¤248

כונן אופטי:

LG H66NK DVD-RW Dual Layer Sata Black

כמות: 1 - מחיר: ¤179

סה"כ: ¤3418

מפרט זה הורכב ב - www.TMS.co.il

http://tms.co.il/preview/spec/rsbkmajc

קירור יותר טוב למעבד , דיסק קשיח יותר גדול (160 לא משתלם) , מארז וספק לא גינרים ! , לוח יותר טוב , כ.מסך יותר טוב ...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המחשב מיועד בעיקר לעבודה מאומצת עם , ולכן מרבית ההשקעה הלכה על המעבד ולא על כרטיס המסך. אני מתאר לעצמי שהמחשב הזה יעבור שדרוגים נוספים בעתיד הרחוק ולכן לא השקעתי המון כסף ברכיבים שיהיה קל להחליף, כמו כרטיס המסך והדיסק הקשיח.

מערכות ההפעלה שמתוכננות לפעול על המחשב הן Windows XP ו-Gentoo GNU/Linux בגירסאות ה-64bit שלהן. למיטב ידעתי שתי המערכות מסוגלות להתמודד עם ארבעת הליבות. אין לי כוונה להרעיל מחשב כזה עם מערכת הפעלה כמו .

אני אשמח לקבל תשובה על כמה שאלות:

1. האם כל הרכיבים מתאימים אחד לשני

2. האם ידע להתמודד עם ארבע ליבות

3. האם כדאי להשקיע כסף בספק כוח יקר יותר, ואם כן אז מדוע

4. האם נדרשת תמיכה מיוחדת מצד לוח האם כדי להפעיל את טכנולוגית ה- VT ואם כן, האם הלוח שבחרתי תומך בכך.

5. האם יש סיבה להשקיע בקירור נפרד עבור מחשב שלא מיועד לאוברקלוקינג ?

כמובן שכל הערה אחרת תתקבל בברכה.

1. נראה שכן.

2. לא בהכרח.

3. מומלץ מאד להשקיע קצת יותר במארז איכותי (נאה ועמיד יותר), ובספק-כוח איכותי - ליציבות משופרת בכלל ובזמני-עומס בפרט, ולהגנה משופרת על רכיבי-המחשב מפגעי רשת-החשמל. ולא חייבים להשקיע המון - שילוב מארז/ספק-כוח איכותיים אשר יתאימו למפרט שבניתה מחירו כ-390ש"ח (למשל : CompuCase 6A19B + HEC 400TR-TF 400W). למידע נוסף, ר' כאן : http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=179687.msg1546544#msg1546544

4. כן - אך כמדומני התמיכה בהרחבת ה-VT הנה חלק בלתי-נפרד מהתמיכה במעבד-הראשי אשר בו קיימת הרחבה זו.

5. בהחלט כן. ופתרון- כזה לא חייב להיות יקר, ישנם גם מאד זולים, כגון ה-GlacialTech Igloo 5600 w/ PWM Fan (כ-70ש"ח).

נ.ב. : נראה שהמפרט המקורי הגיע מ-"למיר" - חנות מומלצת ביותר :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין תקציב בכותרת לא רשום יעודים, איך ציפית שנעזור לך (אם לא תתקן הכותרת בהתאם לחוקים עלולים לנעול את הנושא)

תערוך את הכותרת של הנושא ואז יהיה אפשר לעזור לך.

1. המעבד שבחרת חזק.

2. רצוי לקחת ספק טוב יותר ועמיד יותר.

3. לפי הבנתי אתה כן תרצה לשחק קצת במשחקים לכן רצוי לקחת 2400PRO/8400GS במחיר של כ300-400.

4. המפרט שביאו לך פה סבבה לגמרי, אתה לא זקוק לקירור הזה אם אתה לוקח מעבד BOX ולא OEM כמו שהיבאו לך

(OEM מגיע ללא קופסא וללא מאוורר. בוקס מגיע עם קופסא מסודרת, הכוללת את כל הפרטים+מאורר שיספיק לך מאינטל,

צריך לדעתי, להכחיד את הOEM)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין תקציב בכותרת לא רשום יעודים, איך ציפית שנעזור לך (אם לא תתקן הכותרת בהתאם לחוקים עלולים לנעול את הנושא)

תערוך את הכותרת של הנושא ואז יהיה אפשר לעזור לך.

1. המעבד שבחרת חזק.

2. רצוי לקחת ספק טוב יותר ועמיד יותר.

3. לפי הבנתי אתה כן תרצה לשחק קצת במשחקים לכן רצוי לקחת 2400PRO/8400GS במחיר של כ300-400.

4. המפרט שביאו לך פה סבבה לגמרי, אתה לא זקוק לקירור הזה אם אתה לוקח מעבד BOX ולא OEM כמו שהיבאו לך

(OEM מגיע ללא קופסא וללא מאוורר. בוקס מגיע עם קופסא מסודרת, הכוללת את כל הפרטים+מאורר שיספיק לך מאינטל,

צריך לדעתי, להכחיד את הOEM)

טפשות להגיד כזה דבר , לא כל אחד רוצה לקנות STOCK וזה חוסך בעלויות ...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...