שאלה| לגבי כל מיני רכיבים של אלקטרוניקה - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה| לגבי כל מיני רכיבים של אלקטרוניקה

MightYaad

Recommended Posts

אני בתכנון לבנות איזה מעץ, זה קצת יתעכב אבל בעיקרון אני יעשה לו קצת איכותי!

אז ככה:

1) אני רוצה לשים לד בתוך הCD-ROM אבל שיעבוד רק כשהCD-ROM פתוח אז חשבתי לקחת כפתור שבמצב הרגיל הוא סוגר מעגל ואז כשלוחצים עליו הוא פותח את המעגל. ואז הלחץן יהיה במקום בתוך הCD-ROM שכאשר הוא סגור הכפתור ילחץ ולא יהיה אור וכשהוא יפתח יסגר המעגל כי הכפתור לא יהיה לחוץ ויהי אור! השאלה היא אם יש לחצן כזה...?

2)יש לי הרבה מאווררים שעובדים על 12 וולט ו-0.18-0.14 אמפר עכשיו אני רוצה לקנות פוטנציומטר בשביל לשלוט עליהם...אני חישבתי שצריך נגד של 65 אום או 75 אום תלוי אם המאוורר הוא 0.18 אמפר או 0.16 אמפר...עכשיו השאלה היא אם החישוב שלי נכון...

3)ראיתי במדריכים שיש משהו שנקרא קבל והוא אוגר מתח...השאלה היא אם הוא אוגר מתח אני יכול לשחרר אותו בפעם אחת או משהו כזה לשימושים שלי....? או שהוא עושה משהו אחר...תסבירו בבקשה...

בטח יש עוד שאלות ששכחתי אבל בהמשך בינתיים מה שכתבתי הוא הכי דחוף.

מחכה לתשובות!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי 3.

זה נכון שקבל אוגר מתח ( יותר נכון להגיד אוגר אנרגיה )

אבל השיחרור של האנרגיה מאוד מהיר,

השימושים שלו הם בעיקר לייצב מתחים ( כלומר אם יש לך מתח שעולה ויורד ותשים קבל אז העליות והירידות יתמתנו, כמובן תלוי בגודל הקבל ובגודל השינוי במתח )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. לא הבנתי את השאלה שלך, אבל קיימים מתגים קטנים (מפסקי גבול \ מיקרוסוויטישים) שצריכים לעשות את העבודה

2.מאוורר הוא רכיב לא לינארי (בניגוד לפוטנציומטר), ועדיף לבנות מעגל שלם עם טרנזיסטור, כדי שהכל יתפקד כראוי

כמו כן, על המתח ה"עודף" (מתוך ה12, שלא נופל על המאוורר), ייפול על הנגד המשתנה ויחמם אותו (יש מקרים שהנגד ישרף מהחום)

לשיקולך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי

בלינק הבא תוכל ללמוד על שליטה על מאווררים - כל סוגי הבקרה החל מנגד משתנה ועד להסבר על בניית מערכת מבוססת מיקרובקר על עקרון DUTY CYCLE משתנה

http://www.bit-tech.net/modding/2001/12/03/pwm_fan_controller/1

אם יהיו לך שאלות, אנסה לענות, רק תזכור כי כדאי מאוד להכיר נושאים באלקטרוניקה כדי להבין על מה מדובר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב מכיוון שאני לא מבין באלקטרוניקה לא ממש הבנתי מה כתוב שם...מה שכן הבנתי שפוטנציומטר פשוט לא יעשה את העבודה כל כך.

אתה יכול לתת לי הצעה למערכת פשוטה עם הסבר...ככה אולי אני אבין...

תודה מראש!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי

תראה אני ממש לא נגד שיטה של נגד משתנה. נכון שיש לה חסרונות, אבל בהחלט יש לה מקום כמו ש-ZALMAN ו- מוכיחים :lol: . אני אפנה אותך לדרך שהפנו אותי פעם בנושא אחר, אבל הדרך הזאת עזרה לי. מקווה שגם לך היא תעזור ( אני בטח נשמע עכשיו כמו איזה מורה בבית ספר, אבל אין מה לעשות, לפעמים הם צודקים ;D )

מצ"ב לינק שמפרט כמעט את כל השיטות של בקרת המאווררים וגם הכי חשוב, הצעות לבניה של מעגלים אלה

http://www.cpemma.co.uk

אהה כן, גם יכול לעזור לא מעט ;D

לא דרוש כאן ידע מתקדם באלקטרוניקה, אנגלית דווקא כן 8)

ושיהיה בהצלחה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב קראתי את כל השיטות באתר...לא את כולן הבנתי אבל הבנתי את רובן.

לדעתי הכי פשוט אחרי הכל פשוט לשים את הפוטנציומטרים יחד עם אוורור קטן וזה הכי פשוט...

תודה על כל העזרה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...