אני לא מצליח לעלות עם XP במחשב שמותקנים בו XP ו-Vista - Windows - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אני לא מצליח לעלות עם XP במחשב שמותקנים בו XP ו-Vista

3d7

Recommended Posts

התקנתי במחשב במחיצה הראשונה Windows XP Professional x64 SP2, ובמחיצה השנייה Windows Ultimate x64 (שתי המחיצות הן Primary Partition).

עד עכשיו, הכל היה בסדר. באמצעות ה-Boot Menu יכולתי להעלות גם את XP וגם את .

בימים האחרונים, לא נכנסתי בכלל ל-XP ועליתי רק עם . עכשיו ניסיתי לעלות עם XP, ואני מקבל מסך כחול ואתחול מיידי של המחשב ישר על ההתחלה (גם במצב רגיל וגם ב-Safe Mode).

אין לי מושג מה הבעיה. הדבר היחיד שאני יכול לחשוב עליו שאולי פגע במחיצה של XP זה שהיתה לי בעיה בויסטה, וביצעתי שיחזור של המחיצה של ויסטה באמצעות קובץ Image של Acronis True Image. אבל, הקובץ Image היה רק של המחיצה של ויסטה ואני שיחזרתי אותו למחיצה של ויסטה, כך ש-XP לא היה אמור להיפגע.

מצד שני, יכול להיות שזה בכלל לא קשור ומשהו אחר פגע ב-XP, אבל אין לי מושג מה. אחרי שסיימתי להתקין את XP עשיתי לו Image (רק למחיצה של XP), ומיד אחרי שהתקנתי ויסטה עליתי עם XP בלי בעיות כמה פעמים.

לפי מה שאני מבין, ה-Boot של נמצא במחיצה של , והוא בסדר (ויסטה עובד).

מה יכולה להיות הבעיה, ואיך אני יכול לתקן את זה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עם כל ההתעסקות שלך עם בסוף שברת משהו :P

שמע, מסך כחול זה בעיית או חומרה, אתה יודע את זה.

הפוסט שלך לא מובן בעליל, אם הבנתי נכון, לא נמצא במסך בוט שלך?

התוכנה easybcd תתקן את זה.

אם זאת לא הבעיה, תרגיש חופשי לכתוב בברור מה הבעיה, בלי להתקשקש יותר מידי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

החלון שלי נשבר. אני צריך חלון מזכוכית משוריינת. LOL :)

אני ממש מתוסכל, ובכ"ז הצחקת אותי.

העניין הוא כזה - כשהמחשב עולה מופיע תפריט:

Microsoft XP

Microsoft Vista

Vista עולה בתור ברירת-מחדל, אבל כשאני בוחר ב- אז מופיע לחצי שניה מסך הטעינה של , ואז מופיע לחצי שניה מסך כחול והמחשב מאותחל באופן אוטומאטי. אותו תרחיש קורה גם כשאני מעלה את ב-Normal Mode וגם כשאני מעלה אותו ב-Safe Mode.

יש לי Image של המחיצה של XP לפני ההתקנה של . האם אני יכול לשחזר את המחיצה של XP עם ה-Image הזה, ואח"כ להשתמש בדיסק התקנה של כדי לעשות Repair ל-Boot של שנמצא במחיצה של ולתפריט? נראה לך שזה יעבוד, או שיש לך הצעה אחרת?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב, דבר ראשון. תעלה את הXP ותלחץ F8.

יהיה לך שם do not restart on error (או משהו)

תפעיל עם זה ותרשום מה כתוב במסך הכחול פה.

בקשר לשחזור.

אני לא יודע בדיוק איך התקנת את המחשב אבל:

לא אמורה להיות בעיה.

תשחזר את , אם ויסטה עולה אז תתקין את easyBCD ותשחזר את ההפעלה של .

אם לא עולה, תעשה תיקון עם הדיסק של ואז תתקין easybcd.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תראה, אין לי מושג מה קרה...

אני מעלה את XP עם F8 כמו שאמרת ומכין את המצלמה הדיגיטאלית כדי לצלם את המסך הכחול, ו... אין מסך כחול. XP עולה בלי תקלות. אני מאתחל שוב את המחשב, עולה שוב עם XP והוא עולה כאילו לא קרה כלום. אני מאתחל את המחשב ועולה עם Vista, וגם Vista עולה. מאתחל שוב את המחשב ועולה עם XP. בקיצור, XP עולה, Vista עולה. נראה שהכל בסדר.

אני לא התקנתי שום חומרה חדשה, אבל מאז שראיתי ש-XP לא עלה, כיביתי את המחשב (אני אף פעם לא מכבה את המחשבים שלי, למעט תחזוקה). יכול להיות שהוא עובד בסדר כי הוא פשוט התקרר? יש לו בעיה של יציבות (לא עשיתי למחשב אוברקלוק)? בעצם, לכרטיס מסך שלי יש אוברקלוק מהמפעל (Palit 8800GT Sonic).

יש לי בעיה אחרת, אבל היא היתה מההתחלה. לפעמים אחרי מסך הטעינה של יש לי מסך שחור (המסך עובר למצב Standby), ואני צריך ללחוץ על Reset. לפעמים זה שוב קורה, אבל בד"כ אחרי Reset המחשב עולה בסדר. מה יכולה להיות הבעיה? אולי הכרטיס מסך שלי לא יציב?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא יודע מה הטמפרטורה של הכרטיס מסך, אבל חוץ מ-Aero לא הרצתי עדיין שום דבר גרפי, כך שהוא לא אמור להתאמץ יותר מדי.

בביוס הטמפרטורה של המעבד היא 24-25 מעלות, והטמפרטורה של הלוח-אם היא 26-27 מעלות.

יכול להיות אולי שהבעיה היא בזכרונות?

המפרט שלי הוא כזה:

AMD X2 5000+ Black Edition @2.8GHz

ASUS M2N-E

OCZ Platinum -800MHz 2GB X2 4-4-4-15

הזכרונות שלי הם ה-Dual Channel. הם נמצאים בשני הסלוטים הצהובים בלוח-אם. לפי הספר, זה Dual Channel. בביוס כל ההגדרות של הזכרונות הם על Auto, ולמטה כתוב:

Current DRAM Timing 800MHz-6-6-6-18-2T

אני לא יודע למה הוא מזהה את הזכרונות ב-Auto כ-2T אם הם ב-Dual Channel. אני אמור לשנות את זה ידנית ל-1T?

מה לגבי שאר התזמונים? אני יכול פשוט לשנות אותם לפי מה שכתוב על הזכרונות, או שזה יותר מורכב מכך?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רצוי מאד לברר מה השגיאה ויש להניח שהיא נרשמת במציג האירועים

הקובץ הוא SysEvent.Evt שנמצא ב WINDOWS\system32\config

איך לפתוח אותו ? על מחשב אחר עם דרך מציג האירועים.

עדין לא ניסיתי אם הוא יפתח הגיונית גם בויסטה.

אם ניתן מבחינת הגודל שלו העלה אותו לפורום.

גם את ה MINIDUMP אם נוצר ב ניתו לנתח על מחשב אחר ולשלוח לפורום.

הרץ מהויסטה בדיקת שגיאות עם תיקונן על המחיצה של ה .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הרצתי Memtest86+ v1.70. היה כתוב בו שהמהירות של הזיכרון שלי היא 803MHz, התזמונים שלו הם 6-6-6-18 והרוחב פס שלו 128Bit.

128Bit זה אומר Dual Channel, נכון? אם כך, אני יכול לשנות את התזמונים של הזיכרון מ-2T ל-1T ללא חשש? מה לגבי שאר התזמונים, אני יכול פשוט לשנות אותם ל-4-4-4-15 בלי שיהיו בעיות?

ראיתי שהבדיקה זיכרון מאוד איטית ולוקחת הרבה זמן, אז יצאתי וחזרתי אחרי כמה שעות. Memtest עדיין רץ. היה כתוב שעברו 4:15 שעות, הוא סיים 3 לופים ומצא 0 שגיאות, אז לחצתי על Esc.

העליתי את הקובץ "SysEvent.Evt" של x64. אין לי מושג איך לפתוח אותו. מה זה מציג האירועים?

מה זה MiniDump?

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ה שלך מחורבש לחלוטין עם הרבה שגיאות של שרותים שלא עולים.

כאמור סרוק המחיצה לתיקון שגיאות ונסה.

הפתרון הוא לבצע התקנת תיקון של ה . לאחר זאת יהיה עליך לבצע תיקון לויסטה כדי שתוכל

לאתחל גם את הויסטה. זה תיקון פשוט מהיר שנמצא באתחול מתקליטור הויסטה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה בטוח לגבי הדיאגנוזה? הדיסק קשיח חדש. בנוסף לכך, גם XP וגם מותקנים על אותו דיסק קשיח (במחיצות נפרדות). מה עשוי לגרום לבעיה (היא לא מתרחשת תמיד, אלא בתדירות לא גבוהה)?

במידה וזה הפתרון היחיד, אז אני מעדיף ליישם אותו אחרי שאני אסיים להתקין את ואצור Image לכל הדיסק הקשיח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הסריקה והתקון הם בעיקרם לוגיים. זה מתקן טעויות במבנה הקבצים ולא תקלות חומרה.

מה יש לך להפסיד ?

ואך תשכח לבטל שיחזור מערכת על כוננים צולבים. שהXP לא ישחזרר את כונן הויסטה - ולהפך אחרת לא יהיה לך

שחזור בר בצוע לא ל ולא לויסטה !

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...