עזרה בהכרעה בין שלושה מפרטים (3500 ש"ח), התיסכול גובר... - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עזרה בהכרעה בין שלושה מפרטים (3500 ש"ח), התיסכול גובר...

barakhil

Recommended Posts

צהריים טובים וחג שמח

;)

ידיד שלי רוצה לקנות מחשב חדש, בעל החלקים האלה בלבד:

- מעבד, , , ספק ומארז

ובעקרון גם כרטיס מסך. יש לו 2 mx, והוא אז כדאי גם להוסיף כרטיס מסך חדש.

ההתבלטות הגדולה היא בין מערכת מבוססת לבין . התקציב עומד על 3500 ש"ח כולל הכל (בלי לעבור את התקציב).

המערכת היא בעיקר לאינטרנט, משחקים ותיכנות, מבחינתו אפשר לעשות OC אם זה ישפר לו את המערכת (לא בשביל הכיף).

מפרט מבוסס AMD:

ABIT NF7 (nforce2) Dual 400, SOUND, USB2, LAN, AGPx8

AMD 1700+

256MB TwinMos PC3200/400 * 2 (Dual DDR) = 512MB

SAPPHIRE 9500Pro ATLANTIS PRO - 128MB DDR

-------------------------------------------------------------

2815.04

מפרט מבוסס INTEL:

Intel IV 2.4GHz 512K 533MHz Socket 478 CPU BOX

Gigabyte GA-8SQ800 SIS 655(HT,DualDDR,AGPx8,Firewire, ATA133,5.1 Sound, 2.0)

DDR- 256MB 2700 Winbond

ATI 9500 PRO 128MB DVI Retail Video Card

3273.98

או:

Intel IV 2.53GHz 512K 533MHz Socket 478 CPU BOX   

(Gigabyte GA-8SQ800 SIS 655 Motherboard (HT,DualDDR,AGPx8,Firewire, ATA133,5.1 Sound, 2.0

DDR- 256MB 2700 Winbond Memory    *2

Sapphire Atlantis Radeon 9100LE 128MB DVI Video Card   

3061.27

לשלושתם צריך להוסיף עוד מארז, וספק.

איזה מפרט עדיף? מה הייתם משנים?

כל תגובה\שינוי יתקבלו בברכה, אתם מוזמנים להרכיב מפרט חדש משלכם באותו תקציב.

תודה,

הילה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ה OC במפרט הראשון מתבקש (לאיזור ה 2 GHz לערך), ולכן הוא העדיף.

אם OC לחלוטין (בדגש על הלחלוטין) לא אפשר (על אף שמתבקש) המפרט השני היחידי שנותר..., מאחר ומפרט א' מתבסס אך ורק על OC (שכאמור מתבקש...).

אם כן המלצתי היא מפרט ראשון + OC.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מפרט מבוסס AMD:

ABIT NF7 (nforce2) Dual DDR 400, SOUND, USB2, LAN, AGPx8

AMD XP 1700+

256MB TwinMos PC3200/400 * 2 (Dual DDR) = 512MB

SAPPHIRE RADEON 9500Pro ATLANTIS PRO - 128MB DDR

2815.04

המפרט הראשון הוא הטוב ביותר ולכן הוא זה שיקבל את השיפוצים שלי. מעבד> AXP2100+ בעל סטפינג AIUHB, אם זה אפשרי. לוח-אם> EP-8RGA+. זיכרון> מודול בודד ולא שניים, כאמור, PC3200. כרטיס מסך> הכרטיס הזה יקר יחסית, כמדומני, והייתי מציע לחפש משהו זול יותר- הזול ביותר שתמצאי יהיה הטוב ביותר. המחיר הכולל יוצא 3300ש"ח- מפרט עילאי לאוברקלוקינג ויציג ביצועים עכשויים טובים גם בלי .

אני לא יודע אם המארז נכלל בתקציב של ה3500שקלים, אבל אם מתוכנן OC, המארז של Compucase לא יהיה בחירה טובה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא. אני מתכוון לR9500P הזול ביותר שימצא, שהרי המון חברות מספקות בארץ את הכרטיס הזה (Connect3D, , Hercules גם ATi ואף עוד). המארז לא טוב לOC מסיבה פשוטה מאוד. הוא פשוט לא מקורר בצורה מספקת. FS710 או DX-01SLD יהיו טובים יותר. ואל תשכחי שדרוש בשביל המעבד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המפרט הראשון הוא הטוב ביותר ולכן הוא זה שיקבל את השיפוצים שלי. מעבד> AXP2100+ בעל סטפינג AIUHB, אם זה אפשרי. לוח-אם> Epox EP-8RGA+. זיכרון> מודול בודד ולא שניים, כאמור, PC3200. כרטיס מסך> הכרטיס הזה יקר יחסית, כמדומני, והייתי מציע לחפש משהו זול יותר- הזול ביותר שתמצאי יהיה הטוב ביותר. המחיר הכולל יוצא 3300ש"ח- מפרט עילאי לאוברקלוקינג ויציג ביצועים עכשויים טובים גם בלי אוברקלוק.

אני לא יודע אם המארז נכלל בתקציב של ה3500שקלים, אבל אם מתוכנן OC, המארז של Compucase לא יהיה בחירה טובה.

אהלן,

אני הידיד המדובר ויש לי כמה שאלות, אם אפשר.

1. מה זה סטיפינג?

2. אחרי השינויים שלך, ולפני מארז ומאורר (שראיתי שצריך), זה יצא 3100. יש לך הצעות בלי שזה יחרוג מהתקציב בצורה משמעותית (גם ככה חרגתי ממה שהתכוונתי..) אבל עדיין יהיה סביר?

3. חיפשתי כרטיס אחר מאותו הסוג (R9500) אבל זה היה הכי זול. בסוף שמתי ATI במפרט (יצא עוד 20 שקל או משהו). באמת שווה להישאר עם הסוג הזה ולא להוריד פה למשהו קצת יותר זול? זה באמת כרטיס כל כך מוצלח?

4. ראיתי שאוטומטית הלכת על המעבד של ולא של אינטל, למה זה? האם המעבדים של באמת משמעותית טובים מהמעבדים של אינטל? האם לא היה שווה לקנות משהו שיחסית דומה לקונפגרציה השנייה או השלישית?

בעקרון לא התכוונתי בכלל OC אבל אם זה יכול לתת משהו (ובאמת, כמה זה כבר יכול לשפר?) אז למה לא.

תודה רבה וחג שמח,

זהר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

[1] סטפינג הוא גרסאת המעבד. לאותו מעבד ישנם המון סטפינגים כשחלק יהיו טובים יותר לOC וחלקם פחות טובים. איך אחד יכול להיות טוב יותר? הוא מתחמם פחות. דבר המאפשר להגיע למהירות גבוהה יותר בכך שהמעבד יתחמם באותה צורה כמו מעבד אחר, מעבד פחות טוב לOC. הAIUHB מומלץ בשביל הAXP2100+, אבל אני אמשיך עם הAXP1700+ עם סטפינג JIUHB.

[2] אם לא 3500ש"ח, אז מהו התקציב שלך? קח AXP1700+, כפי שציינתי, בעל סטפינג JIUHB ויחסכו עוד 250שקלים.

[3] היית אמור לקחת את הזול יותר ולא את היקר יותר. אמרתי לך שהביצועים זהים.

[4] המפרט השני נכשל בגלל כמות הזיכרון המעטה כשעם OC פשוט תוכל לעבור את ביצועיו עם המפרט הראשון. יש לזה עוד צדדים שכמו רוחב פס הזיכרון והDualChannel שבלוח האם, אבל זהו העיקרון. המפרט האחרון לעומת זאת, טוב יותר, אך יציג ביצועים פחותים במשחקים, כשזאת רק בשכל הR9100LE. בעיקרון, מעבדי Intel לרוב מתעלים על מקביליהם מתוצרת , אבל תוספת הביצועים שלהם לא שווה את תוספת המחיר. בלי קשר לOC.

[5] OC יכול לתת המון. עם הOC הפשוט שציינתי בסעיף4 תוכל להעלות את הביצועים של הAXP1700+ ב30%, ממש בלי לדבר הרבה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...