איך מזהים אם כרטיס רשת תומך ב 1Gbps ?(עוד מספר שאלות בנוגע לרשת ביתית) - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

איך מזהים אם כרטיס רשת תומך ב 1Gbps ?(עוד מספר שאלות בנוגע לרשת ביתית)

צפיד

Recommended Posts

היי,

אני רוצה לחבר שני מחשבים ברשת (פיזית ) כאשר יש כבר רשת אלחוטית על שניהם.

אני רוצה להתשמש בשני הכרטיסים רשת OB ולחבר כבל,הזמנתי כבל מוצלב CAT5 כפי שהומלץ לי כאן,הבנתי שאם אני רוצה לתמוך ב 1Gbps

אני צריך לבקש תצורת חיבור כזאת (8 גידים).

שאלותי:

1.איך אני מוודא שאכן הכרטיסים תומכים ב1Gbps ?

2.האם כל כבל 8 גידים יכול להתאים (יש לי כבל רשת CAT5 מסוכך של בזק)בתנאי שיוחבר בהצלבה הנכונה?האם הכבל המוכר של איכותי?

3.מהן ההרשאות שאני צריך לתת כאשר אני רוצה להעביר קבצים ממחשב למחשב?

4.מהי המהירות האמתית שאני אמור לצפות אם אחבר את המחשבים בתצורה 1Gbps ? האם זה אומר 128 MB בשניה?

תודה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי הכרטיסי רשת OB, יש כמה דרכים לדעת אם הם GB:

1. לבדוק בחוברת של הלוח אם.

2. להכנס למנהל ההתקנים ולראות אם רשום בשם של הכרטיס Gigabit.

3. לקחת את השם הדגם של הכרטיס ממנהל ההקנים ולחפש אותו בגוגל. לחילופין לחפש את דגם לוח האם.

לגבי הכבל. מעולם לא מכרו כבלי אז אני לא בטוח למה אתה מתכוון.

אם אתה מדבר על הכבל כזה שמגיע עם המודם או הנתב אז יכול להיות שהוא יעבוד אבל לא הייתי סומך עליו יותר מידי, למרות GBE יכול לעבוד על גבי CAT5 מלא.

אם תקנה כבל בחנות, כל עוד הוא לא ממש ממש זול, הוא יהיה CAT5e שכבר מותאם בספסיפיקציות שלו לעניין והוא יתאים לך טוב.

לגבי ההרשאות במחשב, זה כמו שיתוף רגיל של וינדוס, תפעיל אותו במחשבים ותקבע ספריות משותפות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי הכרטיסי רשת OB, יש כמה דרכים לדעת אם הם GB:

1. לבדוק בחוברת של הלוח אם.

2. להכנס למנהל ההתקנים ולראות אם רשום בשם של הכרטיס Gigabit.

3. לקחת את השם הדגם של הכרטיס ממנהל ההקנים ולחפש אותו בגוגל. לחילופין לחפש את דגם לוח האם.

לגבי הכבל. בזק מעולם לא מכרו כבלי רשת אז אני לא בטוח למה אתה מתכוון.

אם אתה מדבר על הכבל כזה שמגיע עם המודם או הנתב אז יכול להיות שהוא יעבוד אבל לא הייתי סומך עליו יותר מידי, למרות GBE יכול לעבוד על גבי CAT5 מלא.

אם תקנה כבל בחנות, כל עוד הוא לא ממש ממש זול, הוא יהיה CAT5e שכבר מותאם בספסיפיקציות שלו לעניין והוא יתאים לך טוב.

לגבי ההרשאות במחשב, זה כמו שיתוף רגיל של וינדוס, תפעיל אותו במחשבים ותקבע ספריות משותפות.

ראשית - תודה רבה,

לגבי הכבל - קניתי כבל עם סיכון כפול SUPERIOR CABLES SUPERLAN UTP 100 MHZ

כתוב CAT.5E

סיפור לא ממש זול ל 35 מטר...

בינתים הוא בתצורת כבל מוצלב שתומך ב 100 MPS היות ולא הייתי בטוח (עד שקראתי את התגובה שלך).

אני רוצה להמליץ לכולם על המאמר :

http://www.netcheif.com/Articles/Cabeling/cabeling.htm

על הכרטיסי אכן כתוב GIGABIT כך שעדיף לשנות את תצורת הכבל שיתמוך ב 1G.

היות וקיימת אלחוטית עם חיבור לאינטרנט משהו לא ברור לי,

איך בעצם שאני רוצה להעביר קובץ ,הוא יעבור ברשת השניה-> הפיזית עם הכבל ולא עם הראוטר ,אני שואל זאת כי אני לא רוצה לפגוע בתעבורת הקבצים שיורדים מהאינטרנט.

שוב המון תודה לך,אני לומד המון מהדברים שאתה כותב ועוזר לאחרים.

כל הפרגון!

א

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כלומר, הם מחוברים לרשת אלחוטית דרך ואתה בנוסף מחבר אותם ישירות עם כבל. ככה אני מבין.

הממ...

עבר קצת זמן מאז שעשיתי משחקים כאלו ברשת אז אני לא סגור ב100% שמה שאני אגיד נכון, אבל לא קשה לנסות.

בחיבור הקווי תגדיר כתובות מסדר אחר (למשל, אם הרשת שלך היא 192.168... אז תגדיר 10.0.0...)

ותכנס למחשב השני דרך הRUN - ולרשום "IP של המחשב השני\\" (בלי הגרשיים).

אם היית יכול לשים מתג בין המחשבים והמתג מחובר קווית לנתב אז זה היה נותן לך בטוח גם וגם העברת GB, אבל במחיר גבוהה יותר.

.....

שוב המון תודה לך,אני לומד המון מהדברים שאתה כותב ועוזר לאחרים.

כל הפרגון!

*מסמיק* :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבנת מצוייןך,לשני המחשבים כרטיס רשת אלחוטי וראוטר. היות והעברת הקבצים היא MUST היות ומחשב אחד הוא וניגון קבצי HD מהמחשב השני בלתי אפשריים אני מעוניין להעביר את הקבצים באמצעות כבל.

אני לא מתכוון לחבר זאת על בסיס קבוע אלא פעם בכמה ימים לעדכון התוכן על ה .

וVאמת...גם בשביל הניסיון...

ואכן... אחרי שבאמת שיניתי את סדר ה IP לסדר שונה מהראוטר...

זה עובד!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

קובץ של 5.5 GB עבר בערך ב 7 דקות( :yelclap: :yelclap: :yelclap:)

וברקע ה USENET טוחן במלוא רוחב הפס(ראה מצורפות)

השלב הבא לשנות את תצורת הכבל ל 1 GB ואני מאמין שזה יעבור אפילו מהר יותר.

מה שאני לא ממש מבין... איך זה שהרשת יודעת להעתיק את הקובץ באמצעות הרשת החוטית ולא האלחוטית....

הממ...

עבר קצת זמן מאז שעשיתי משחקים כאלו ברשת אז אני לא סגור ב100% שמה שאני אגיד נכון, אבל לא קשה לנסות.

בחיבור הקווי תגדיר כתובות מסדר אחר (למשל, אם הרשת שלך היא 192.168... אז תגדיר 10.0.0...)

ותכנס למחשב השני דרך הRUN - ולרשום "IP של המחשב השני\\" (בלי הגרשיים).

אם היית יכול לשים מתג בין המחשבים והמתג מחובר קווית לנתב אז זה היה נותן לך בטוח גם וגם העברת GB, אבל במחיר גבוהה יותר.

*מסמיק* :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...