חזרתי לפורום אחרי באן של חודש - כמה מילים - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

חזרתי לפורום אחרי באן של חודש - כמה מילים

avidan28

Recommended Posts

טוב...

קודם כל אני רוצה להביע התנצלות בפני RK ואינטגרל על השפה הבוטה וגם תודה רבה על הריחוק שגרם לשבת ולחשוב המון על עצמי ולאיפה היגעתי.

ה"בידוד" גרם לי לחשוב היטב אולי אני לא בסדר ולא כל העולם ובהחלט השפיע על הרבה מתפיסות העולם שלי.אני חייב לציין שכל חילוקי הדעות שהיו לי

עם זוגתי על נושאי דת מסורות ועדות פשוט נעלמו ואמרתי לה שאני יותר לא רב איתה על הנושא והולך אחריה באש ובמים אחרי כל מה שתירצה.

אני רואה היום קצת אחרת דברים אם כי לא הכל השתנה אבל הרווח הוא בהחלט בחיים האישיים.

תודה על השינוי זה טוב וזה רווח עצום.סבלנות וסובלנות זה בהחלט רצוי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם זה המצב אז כל הכבוד. כולנו בתהליך מתמיד של התפתחות ולמידה מכל מה שסובב אותנו, ואני שמח שעשית דבר נדיר וחיובי כמו ההתבוננות פנימה, הבחינה העצמית, והחתירה לנסות לראות דברים מנקודות מבט של אנשים אחרים (או לפחות לכבד אותן). לצערי זה לא קורה מספיק בחברה שבה אנו חיים.

רק למה אתה עדיין כותב עם רווח בין שורה לשורה? ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שמח לשמוע שיש מישהו בפורום הזה שמצליח לצאת עם משהו מהדיונים / ויכוחים כאן, ולא סתם ממשיך לדבוק בדעתו באופן עיוור.

לגבי רווחים, זה לא נראה לי קריא ויפה יותר. שים רווחים רק בין פסקאות, לא בין שורות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אף אחד לא רוצה להיות מבודד מקהילה שהוא חש קשור ושייך.

אבל הבאן גרם לי להבין שאני יכול לשפר את הגישה שלי לחברה כלפי פנים וכלפי חוץ.קשה לקבל את השונה זה טבוע בכולנו אבל אפשר לתת סיכוי כמה

שזה קשה.אנחנו חברה מאד מגוונת וצריכים לקבל את השוני ואת הגוון החברתי אין מה לעשות.אני אישית מעדיף חברה שקטה ואחידה כמו מושב שכולם מכירים

את כולם ולא עיר מנוכרת אבל המציאות שונה.אם מתחילים משהו בקטן אפשר ליצור אידיליה אבל קשה להפיץ אותה בערים גדולות.החלום שלי לגור בעיר קטנה

ולהכיר את כל השכונה ולא כמו היום בעיר סנוביסטית שכולם אולי אומרים לך שלום במיקרה הטוב.הייתי פעם אדם כזה היום אני מזועזע מהגישה הזאת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חייב לציין שכל חילוקי הדעות שהיו לי עם זוגתי על נושאי דת מסורות ועדות פשוט נעלמו ואמרתי לה שאני יותר לא רב איתה על הנושא והולך אחריה באש ובמים אחרי כל מה שתירצה.

אל תשכח את עצמך בדרך , בקשר חשוב לשמור על האישיות - זה מה שהביא אותכם להיות ביחד מלכתחילה לא..? זה שאתה אתה והיא היא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא.לא שכחתי.אבל למדתי לכבד את האמונה שלה.כאחד שלא מאמין יותר קל לי לקבל את השגעונות שלה במובן מסויים כי אני בלי עקרונות דתיים.אם היינו באים

כל אחד מאיתנו מבית דתי אחר זה היה יוצר התנגשויות.אבל לי אין כל עקרונות דתיים וזה לא מעניין אותי.לה יש את הכשרות וקצת מסורת.אני אכבד אותה

כל עוד זה לא יפגע בחופש שלי והיא לא פוגעת בחופש שלי.זה מה שעושה את הקשר יפה.למרות שאני עובד על זה שהיא תטעם חזיר...ותצא מהאיסורים

שכביכול היא כל כך אוהבת לקבל על עצמה.אבל כל דבר בזמנו.אנחנו יודעים איפה הקווים האדומים וזה חשוב לכבד.

אני מוכן אפילו לעשות בשבילה קידוש בערב שבת ולא פעם שאלתי אותה אם היא רוצה והיא אמרה שלא.אז יש בהחלט קווים אדומים שאני מוכן לחצות בשבילה

אבל היא לא רוצה שאני אעשה משהו שאני לא מאמין בו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למרות שאני עובד על זה שהיא תטעם חזיר...ותצא מהאיסורים

אתה נוגד עכשיו את כל מה שאמרתה, אני לא רואה איך להאכיל את אישתך חזיר אשר נוגד את האמונה שלה יעזור לה, או לך.

אני רק יכול לחשוב על מגרעות ברעיון, אין זה זכותה לא לאכול חזיר? אין זה זכותה לחיות על פי אמונה שלה? למה לגרום לה לעשות משהו שהיא לא רוצה כאשר לא יהיה רווח ואפילו לא הכי קטן בזה שהיא תוכל חזיר?

בכל מקרה הייתי מציע לך לרדת מהרעיון, ולכבד ולאהוב אותה כמו שהיא.

בנוגע לבאן אני גם שמח שיש אנשים שלפעמים עוצרים וחושבים על מה שהם אמרו, אני מקווה שיהיו עוד אנשים שבשיגרה כל כך עמוסה כמו החיים היום יומיים שלנו ירשו לעצמם לפתוח רגשות נעולים ולחשוב.

ודבר אחרון, אני רוצה לשבח אותך על האומץ לבוא ולבקש סליחה, על הנכונות לעשות את זה והדרך הפתוחה שבה עשיתה את זה מול כל הקהילה, הלוואי וזה יגרום לעוד אנשים לחשבו ולבקש סליחה.

:yelclap: :yelclap: :yelclap: :yelclap: :yelclap: :yelclap: :yelclap: :yelclap: :yelclap: :yelclap:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא נוגד.אמרתי את זה בציניות בהומור... :smile1: ;D

אני אוהב אותה כמו שהיא ותבין איזה שינוי אדם כופר כמוני עבר אם אני מוכן ללכת אחריה עד לרבנות שזה "מוקצה" עבורי.

אבל שיש אהבה אמיתית אני מאמין שכל אחד עם הלב הכי קשה מתרכך ומבין שכדאי ללכת עבור בחורה שמביאה אושר לחיים אפילו אם זה נוגד את השקפת

חייו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ממש ממממששש לא.

אין סיכוי.אבל בהחלט שיניתי חלק מהדעות שלי.זה שינה הרבה.אני לא אדם מאמין האמונה במשהו שאינו קיים אינה מדברת אלי.אם אין הוכחות

אז אני לא נמשך לזה.אותי לא קונים במשפטי מחץ כמו "אלוהים אמר לנו" או "אלה הם חוקי התורה".ממש לא.כופר הייתי וכופר אשאר.אבל אכבד

את מי שאני אוהב אם זה עושה לה טוב.אתה יודע כמה רבנו על העניין של חתונה אזרחית בקפריסין או דתית בארץ.???

כמעט כל פעם וזה ממש העכיר את הקשר והיינו על סף פיצוץ.עד שיום אחד במיקלחת ממש כמו שקרה לממציא הגדול ארכימדס (שאני מעריץ אותו)

הבנתי !!!!.על מה לעזאזל אנחנו רבים???.ואמרתי לעצמי "זהו נגמר מהיום למען הקשר אני אתעלה על עצמי" באותו היום אמרתי לה "זה נגמר" ומהר ציינתי

שמדובר במריבות שלנו ולא בקשר עצמו.....וההרגשה היתה טובה.אמרתי לה שאני אלך אחריה כמו שהיא תרצה העיקר שאני לא אקח ממנה את האושר

שהיא מייחלת לעצמה להתחתן כדת וכדין.עם רב וחופה וקידושין.היא בכתה מהתרגשות וזה רק קירב אותנו יותר.

שמע יש לנו חבר קרוב משותף והוא אמר לי ללא ידיעתה שזה חלום שלה טקס דתי.הרבה דברים מגשימים יחד אז את זה אני בהחלט ארצה לעשות למענה.

היא אמרה לי שהגשמתי עבורה 2 חלומות : האחד זה הקשר שלנו שהוא מאד חזק והשני שקניתי לה פרח ועציץ (המחווה עצמה ).

אז למה לא להמשיך הלאה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אההה קל לך לומר..אני הייתי קיצוני שבקיצונים.בעיני רב זה ש"ס וכידוע ש"ס לא ממש צדיקים גמורים.אני לא ממש מסמפט את הרבנות האורטודוקסית

ומצאנו פשרה ברב שמקובל על הרבנות הראשית ועושה טקסים מאד מודרניים אבל כהלכה עם חופה וקידושין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...