רכשתי DELL 228 כמה שאלות - מסכי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

רכשתי DELL 228 כמה שאלות

avidan28

Recommended Posts

שלום הזמנתי את המסך אחרי חודש כמעט בלי מחשב (המסך CRT שלי נשרף)

ידוע לי שהוא TN שכל כך אוהבים להשמיץ ובחרתי בו אחרי התייעצות עם חבר שיש לו את הסמסונג 226BW שאמר לי שאם אני לא הולך לשרטט וכדומה

אין לי כל הצדקה ללכת על ה 2007FP עם ה בעל תגובה של 16 לעומת 5 של ה TN.ונוסף על כך גם קצת יותר גדול.

האם זו היתה החלטה נבונה??

ראיתי אצלו את ה TN והוא ממש חד ויפה לעין.אינני מבין מה הרעש סביב ה (וכן ראיתי את ההבדלים בתמונות בדיונים פה לפני חצי שעה עשיתי סיור)

אבל מלבד זה - זה מצדיק כזה הפרש??.קצת בהירות תמונה שאפשר לכוון בכיוונים ידניים??

המסך שאני הזמנתי עולה 1620 ואילו מה שרציתי עולה 2250

דל 228 פנל TN במחיר של 1620 שח מהירות 5 MS

דל 2007FP פנל SIPS במחיר 2250 שח מהירות 16 MS

חשוב לציין שIPS הוא בעל מהירות תגובה גבוהה מה שלא טוב לגיימרים אז מה כל ההמולה סביבו??

אם אני לא טועה ככל שזה יותר נמוך ככה זה יותר טוב.

בברכה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המהירות תגובה בשני המסכים נמדדת אחרת, לא משנה...

יש לי גם את המסך הזה והוא מעולה. כשאני יושב מולו אני חושב שיכלתי לחסוך עוד טיפה (הרבה) ולקנות 24"....

הדבר היחיד שמעצבן הוא הזויות צפיה אבל זה זניח.

תתחדש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

"התרעננתי" היטב.

וקראתי לא מעט ביקורות ממשתמשים שחברים בפורום ומוחים על על ההילה שיש סביב ה וכמה שה TN גרוע.היתה השוואה של אחד מהם של הדל מול סמסונג

זהה ושניהם בעלי פנל TN.ראיתי את ההבדלים והם דיי מינוריים בתמונות בחושך.מבלבד זה יש עוד משהו ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל מלבד זה - זה מצדיק כזה הפרש??.קצת בהירות תמונה שאפשר לכוון בכיוונים ידניים??

חשוב לציין שIPS הוא בעל מהירות תגובה גבוהה מה שלא טוב לגיימרים אז מה כל ההמולה סביבו??

קודם כל, ה 2007WFP מהיר מאוד ומציג את היכולות הטובות ביותר של מסכי TN מהירים גם מבחינת זמן התגובה, וגם מבחינת RTC. ההבדל היחיד הוא אולי ב input lag, אבל בגדלים כאלה זה זניח מאוד לדעתי.

ולמה ההפרש במחיר מוצדק? אולי כי ה 2007WFP פשוט טוב יותר מכל הבחינות מלבד הגודל?

- זויות צפייה (אין בכלל מה להשוות), שיאפשרו לך לצפות בסרטים כמו בנאדם ולא תצטרך לסבול את השינויים הדרסטיים בתמונה כל פעם שאתה מזיז את הראש

- רפרודוקציית צבע נורמלית, ולא מוגבלת בגלל 6 ביט צבעים ועודף רוויה - מה שמאפשר לך באמת לכוון את המסך באופן שיתאים לעיניים שלך, בלי שפתאום תראה פגיעה בגוונים אחרים

- ארגונומיה טובה בהרבה, התאמת גובה/סיבוב/הטיה/pivot ולא מוגבלת להטייה בלבד

אם אתה לא רואה סרטים, לא נוהג לכוון את המסך למצב אופטימלי לעיניים שלך ולסביבת העבודה שלך, ולא נוהג להזיז את המסך בכלל - אז אין לך צורך ביותר מ TN.

אבל על איכות אמיתית אתה משלם. גם אם אתה אישית לא שם לב שמדובר באיכות טובה בהרבה, ההבדל עדיין באמת קיים.

זו לא חכמה להשוות כמה תמונות של דסקטופ ולהחליט, זה שקול להתרשמות של מסך בתצוגה בחנות. את ההבדלים באיכות אתה מרגיש אחרי שימוש שוטף במסך. אם אתה, או לצורך העניין אותם האנשים שזועקים מרה על "השנאה שלנו ל TN", הייתם משאילים מסך TN ליום שלם, מחזירים אותו ואח"כ משאילים מסך IPS לא פחות מהיר (כמו ה 2007WFP) ליום שלם, לא הייתם יכולים להתכחש להבדלים באיכות.

הדבר היחיד שהיה מושך אתכם במקרה הזה ל TN הוא הגודל והמחיר בלבד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שמתי לב שאם מסתכלים מלמעלה אז הוא ניהיה אפרפר

אבל מבט מולו או מהצדדים הוא ניראה בסדר גמור.מה זה גוסטיג?

בסדר בסדר אתה צודק

המחיר בהחלט שיקול.אבל למה אין 22 במחיר טוב??

על זה צריך לשלם הפרש של כמעט 600 שקל?.אני לא מזלזל בטכנולוגיה ואולי אני רק נגרר אחרי דיונים פה (לכן העדפתי מלכתחילה לרכוש CRT חדש

במחיר זהה 1300 שקל כי לא רציתי ליפול על משהו לא הכי טוב ) אבל תקציב מוגבל ורצון לגודל בכהחלט מביא לפשרה אין מה לעשות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם תסתכל למטה הוא גם אפרפר.

גוסטינג זה מין מריחות כאלה, כאילו התמונה שמוצגת זזה מהר מדי ואתה רואה עדיין חלק מהתמונה במקום שהיא הייתה קודם.

כמו שאתה מזיז את היד שלך מהר אתה רואה אותה בכמה מקומות במקביל, זה פחות או יותר מה שקורה במסך.

אני כמעט ולא שמתי לב לזה, רק בGTA SA שמתי לב לזה כשנסעתי מהר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המחיר בהחלט שיקול.אבל למה אין 22 IPS במחיר טוב??

על זה צריך לשלם הפרש של כמעט 600 שקל?.אני לא מזלזל בטכנולוגיה ואולי אני רק נגרר אחרי דיונים פה (לכן העדפתי מלכתחילה לרכוש CRT חדש

במחיר זהה 1300 שקל כי לא רציתי ליפול על משהו לא הכי טוב ) אבל תקציב מוגבל ורצון לגודל בכהחלט מביא לפשרה אין מה לעשות.

הלוואי והיה IPS 22 במחיר טוב.

הטכנולוגיה הזו, שבין היתר מאפשרת את אותן זויות הצפייה המעולות (תכונה לא טריויאלית בכלל ל LCD), באמת יקרה - אין מה לעשות. אתה צודק ב 100% לגבי תקציב מוגבל ורצון לגודל שמביאים לפשרה, וברור שאנחנו תמיד מתחשבים בכך בהמלצות שלנו למסכים. תמיד יש את ה tradeoff הזה, ולכן מילת המפתח היא "שימושים".

לאנשים שיסתפקו ב TN, שבפירוש יעדיפו את הפשרה הזו, יומלץ על TN. אמרתי את זה מזמן בעבר - אנחנו לא נכריח אנשים לקנות מסך IPS קטן יותר ויקר יותר ב 600 ש"ח, אם אין באמת צורך בכך.

דרך אגב, אם היתה ל 2007WFP ארגונומיקה מוגבלת כמו למסכי ה 22 הפופולאריים, כלומר שהיית משלם על הטכנולוגיה בלבד ולא גם על הארגונומיקה, המחיר בהחלט היה קרוב בהרבה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בארגונומיקה אני מתכוון לאינטראקציה הפיזית של המשתמש, ההיבט של הנדסת המוצר מבחינת הגורם האנושי. במסכים זה בא לידי ביטוי ב OSD, בחיבורים וקישוריות, וביכולת התאמת המסך מבחינת הזזה/סיבוב וכו'.

מה שאתה מגדיר כ"נוחות" מהווה חלק חשוב כאן, ותסכים איתי שמגוון כזה של אפשרויות להתאים את הפוזיציה של המסך הוא ללא ספק אחד מהדברים שמייקרים אותו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...