כתבה על הלב הלב "שייצרו" באוניברסיטת מיסיסיפי - מדע וטכנולוגיה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

כתבה על הלב הלב "שייצרו" באוניברסיטת מיסיסיפי

Mesatla

Recommended Posts

יותר התפתחות מאשר מהפכה - evolution, not revolution. הם גם לא ממש "ייצרו" לב, לב שלם מורכב ממגוון של תאים שעברו התמיינות לתפקידים השונים ולא רק רקמה מתכווצת.

כבר לפני שנים ראיתי הדגמה של תאי שריר לב פועמים שגודלו על "פיגומים" של מטריצה ביולוגית, זה נראה אמנם מרתק, אבל למעשה פעולת תאי הלב פשוטה יחסית - תן להם מקור אנרגיה ומצע גידול מתאים ובאופן ספונטני יופיע מוקד קיצוב והרקמה תתחיל לפעום. אני לא מעורה בתחום תאי הגזע אבל נראה לי שההתקדמות הפעם היא שימוש בלב שלם "כפיגום". בכל מקרה - הרעיון של גידול "טלאים" ללבבות לאחר אוטם כבר בן מספר שנים, אם הדבר יגיעה ליישום קליני מדובר בבשורה אמיתית לרבים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יותר התפתחות מאשר מהפכה - evolution, not revolution. הם גם לא ממש "ייצרו" לב, לב שלם מורכב ממגוון של תאים שעברו התמיינות לתפקידים השונים ולא רק רקמה מתכווצת.

אני בטוח שהרוב שלמדו יודעים את הפרטים האלו... ושמתי את יצרו במרכאות אם לא שמת לב ולא צריך לפרט יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה לא כותב תגובות לטובת אלו שלמדו את הנושא. ברור לי שמי שיודע מעט פיזיולוגיה וביולוגיה מולק' מבין שלא מדובר בתגלית המאה, אבל מרבית האוכלוסיה לא ממש מכירים את הנושא (כמו לדוגמא שהלב בנוי ממספר רקמות שונות ותאי שריר הלב עוברים התמיינות משנית למערכת ההולכה ועל קיומם של קוצבים שונים בלב).

ראיתי לנכון להרחיב מעט בנושא ולא צריך להעלב. אני משער שאתה בקיא בתחום, אולי יותר ממני (שהכשרתי הפורמלית בתחום מדעי החיים יותר בכיוון מיקרוביולוגיה ופחות בפיזיולוגיה), אבל המרכאות עשויות להעיד הן על הערה סרקסטית והן על שימוש במילה בהשאלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...