Compex - האם באמת חודר ממ"דים כפי שהובטח? בדקתי את הנושא. - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

Compex - האם באמת חודר ממ"דים כפי שהובטח? בדקתי את הנושא.

SerpentMage

Recommended Posts

קצת רקע - למי שלא מכיר, לטענת Compex (או ליתר דיוק, היבואנים שלהם בארץ - ווסטיקום), החומרה שלהם שמשתמשת בצ'יפסט של Atheros מספקת עוצמת שידור ויכולת קליטה שמספקת עבודה טובה מאוד גם במכשולים של קירות בטון וממ"דים.

ובכן, אני לא מתמצא יותר מדי ברשתות אלחוטיות, ולא היתה לי חומרת אלחוטית לפני כן כדי להשוות, אבל אני מאוד מרוצה מהתוצאה.

ברשותי נתב Compex NP18A ("ממשיכו הרוחני" של ה NP28G, שכמו ה NP27G הפסיק להיות מיובא לארץ) שמותקן בתוך ממ"ד ועוצמת השידור שלו היא 20dBm, ו 3 כרטיסי רשת אלחוטיים Compex WLP54G שמחברים 3 מחשבים באותה הקומה. בנוסף, יש מחשב נייד בקומה למטה שמחובר עם כרטיס מובנה מעאפן ביותר.

המרחק בקו אוירי של כל מחשב מהנתב הוא: 5-6 מטרים לכל מחשב באותה הקומה, וכ 8 מטרים למחשב הנייד בקומה למטה.

לנתב יש אפשרות "בחירה חכמה" של ערוץ התקשורת, השארתי אותו נכון לעכשיו על ערוץ 1.

אז אחרי תהליך ההתקנה הקליל, הנה פירוט קטן של הקליטה:

המחשב שלי:

npsy3.jpg

שני המחשבים האחרים מציגים את אותה הקליטה שמתוארת כאן (צירפתי תמונה של אחד מהם):

np1on3.jpg

הנייד בקומה למטה - Inspiron 1520

np3wc6.jpg

כאן עוצמת השידור "סבירה" בלבד. אני מאמין שעם כרטיס טוב יותר התוצאות היו טובות בהרבה, אבל לצרכי גלישה באינטרנט זה מספיק בהחלט.

תעבורת הרשת האלחוטית באופן כללי מתבצעת רוב הזמן בין 20 ל 25 Mbps (למחשב הנייד בקומה למטה בסביבות 10 - 15), כשבמקרים קיצוניים (ונדירים) זה יכול לרדת ל 6 או לעלות ל 48.

ובכן, זה הסיכום. אני לא יודע עד כמה זה יעניין מישהו, אבל האחים הקטנים והמשתלמים יותר של הנתב שלי (NP27G, NP28G), שנחשבו למומלצים מאוד גם באתר הזה, כבר לא זמינים יותר בחנויות ולא מיובאים לארץ. אז אולי כדאי לעדכן את רשימת המומלצים ולהוסיף אותו, גם כי בנוסף ליכולות שידור וקליטה טובות יש לו את כל הפיצ'רים שהיו ל NP28G (וכמובן גם ל NP27G).

להלן ביקורות על הדגמים הקודמים (קרדיט ל netchief כמובן), שרלוונטיות לדגם החדש כמעט מכל הבחינות.

http://www.netcheif.com/Reviews/NP27G/NP27G.htm

http://www.netcheif.com/Reviews/NP28G/NP28G.htm

רק הבהרה: אין לי שום כוונת פרסום שהיא כאן, מה גם שאני בספק רב אם הנתב היקר הזה (600 ש"ח) יהיה משתלם למי שאין לו צורך בפיצ'רים המיוחדים לו כמו שרת מובנה. אחת הסיבות שהוא יקר כ"כ היא שהוא מתאים ל 108Mbps. אמור להיות לו דגם זול יותר (500 ש"ח) עבור 54Mbps (שזה מה שמתאים לי יותר), אבל הוא לא מיובא לארץ :-\

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני בדיוק מחפש פתרון לרשת האלחוטית בבית.

העניין הוא שהמודם כבלים והמחשב נמצאים בממ"ד ואני רוצה ליצור רשת אלחוטית עם מחשב בסלון וגם עם XBOX בחדר שינה.

המרחק בין הנקודת כבלים בממ"ד לבין המחשב בסלון הוא בערך 8-10 מטר דרך 2 קירות. והמרחק בין הנקודת כבלים בממ"ד לבין הXBOX בחדר שינה הוא בערך 6-8 מטר דרך קיר אחד.

האם הנתב שאתה ממליץ עליו פה יפתור לי את הבעיה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב שעדיף לך לכת על זול יותר, ולהשתמש בנוסף ב Access Points להגברת האות מחוץ לממ"ד. נראה לי שזה יעלה בערך אותו דבר. הנתב שלי יכול לתת מענה טוב, אבל אני חושב ששימוש בנקודות גישה ייתן מענה טוב יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הנתב הנ"ל בהחלט מומלץ ואיכותי, כמו קודמיו שלא זמינים יותר - וחבל. לnp28g היו 4 יציאות ולזה יש רק 2 דרך אגב.

באשר לבעיה שהועלתה כאן - שתי AP ים או הוצאה של מוקד השידור מתוך הממ"ד יהיו יעילים יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...