האם מרחק בין הבית למרכזייה פוגע בקו? - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם מרחק בין הבית למרכזייה פוגע בקו?

Born2Kill

Recommended Posts

שלום,

היה אצלי אתמול טכנאי מבזק שבא וסידר את הבעיה אצלי כאשר שידרגתי מ-2.5M ל-4M את האינטרנט ושם הופיע התקלה שהנורה של ה-DSL כל פעם מהבהבת (אין אינטרנט). והוא אמר לי שהבעיה נובעת בגלל שאני רחוק מהמרכזייה, ככל שאני יוריד את מהירות האינטרנט כך תהייה "קליטה" יותר טובה.

מדדתי את המרחק ויוצא 1.3 ק"מ מהמרכזייה.

השאלה שלי היא האם זה באמת נכון שזה פוגע בקו?

ואם כן, זה אומר שיותר אני לא אשדרג את מהירות האינטרנט?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ב DSL ככל שאתה יותר רחוק מהמרכזיה ככה "העבירות" של הקו היא יותר נמוכה

אפשר לדעת איך מדדת את המרחק ? :P

יש תנאים מינימליים לקיום תקשורת תקינה על הקו כמו יחס רעש לאות noise margin וקיבולת מול ניצול בפורט של dslam

את המחרחק אפשר למדוד מניחות באות attenuation

לכל חבילה יש תנאים מינימליים לקיום סדיר ומימדה והתנאים נמצעים על סף או חורגים יש הפרעות.

שוב לגבי מרחק מאוד יכול להיות שמצבך ישתנה גם בלי שתעבור דירה בגלל שדרוגים/קיצורי עניבה בתשתית והתקנת יחידות רחק באזור שלך.

יחידת רחק היא בעצם מתקן שמקבל מצד אחד חוטי נחושת של קווי טלפון ושולח מצד השני שלא מוגבל במרחק למרכזייה וכך מקצר את המרחק או בכלל מאפשר מתן שרות לאותו אזור/רובע.

התקנת ותכנון אותם יחידות רחק תלוי בהרבה גורמים ואתה יכול לפנות ל 199 כי לבדוק מה ההיתכנות.

(אם אתה כבר מחובר ליחידת רחק אז זה כבר סיפור אחר..).

לגבי חוסר סנכרון: יכול להיגרם מהרבה דברים וגם אבל לא רק בגלל הגדרת חבילה שחורגת ממה שהתשתית מאפשרת (ראה הסבר למעלה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא בדיוק .

קווי הנחושת של הם לא במקור לעמוד בתדרים איפנון גבוהים ..שדורש ה וADSL וזהע הסיבה שזה מוגבל יחסית

במקרה שלך אם אתה רוצה רוחב פס טוב יותר וסביר להניח יותר יציב ממה שיש לך עכשיו תעבור ל תשתית הכבלים.

יש לי סברה שהטכנאי טעה בקשר למרחק.זה יותר קשור לאיכות הקווים עצמם.הם אלה שלא עומדים בעומס.

בקשר לזה שענה שנייה לפני..

לא ניתן למדוד מרחק מהנחתה(החוט לא אחיד מהמרכזיה ועד ל משתמש קצה) ...הדרך הנכונה זה על ידי חישוב פאזות של גלים חוזרים

בנוסף השחקן המרכזי פה זה יחס אות לרעש כמו שציינתה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני עובד חצי שנה במוקד ADSL של וכבר מקיר את רוב נושאי התשתית דיי מקרוב.

אני לא מנסה פה לזלזל במה שאתה אומר ובטח לא ליצור פה תחרות של מי יודע יותר ;)

אבל צריך גם לבסס טענות על נסיון פרקטי ואני לא יודע עד כמה אתה מכיר את נושא הטליקומוניקציה בנסיון שלך של אותות וגלים אנאלוגיים...

זה נכון שכבלים קואקסיאליים יותר טובים מבחינה פיזית אבל בשטח המצב יכול להיות שונה לגמרי ואם יצא לך לעבוד גם בחברת כבלים (אני בזמנו עבדתי במה שהיה תבל) אז תוכל להבין למה אני מתכוון.

גלשנו קצת מהנושא אבל בקטנה :smile1:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מדדתי את המרחק עם:

http://map.walla.co.il/ts.cgi

הטכנאי אמר לי איפה נמצאת המרכזייה ואז מדדתי, רק צריך להזכיר שמדדתי ישירות ולא עם עיקופים...

הטכנאי אמר שגם ייבנו באזור לי מרכזייה, וגם הוא אמר שתמיד בונים עוד ועוד מרכזיות במיוחד אם הם הולכים לקבל מהירויות חדשות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה לא יודע באיזה אופן התשתית עוברת (היא מוחבת בגובים מתחת לאדמה אם אתה לא גר בת"א) כך שמדידה ישירה היא לא מדוייקת.

כמו שכתבתי כבר יש כל הזמן שידרוגי תשתיות וגם התקנות של יחידות רחק והדרך היחידה לדעת מה צפי השדרוג אצלך באזור זה לצלצל ל 199.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אממ(מבליג). טוב אבל לא מצויין !!!

בכל אופן זה אנא תראה לי איפה אני טועה .

אני ישמח שתעמיד אותי על טעותי...

מה שבסה"כ אני רוצה להגיד זה בתשתית הכבלים יש את אותם המחלות כמו בשתית הטלפוניה

ולדעתי זה לא המקום לדבר ולהרחיב על זה על זה (במיוחד שרוב הקוראים לא מבינים על מה אנחנו מדברים).

פול גאז: אם יש ברשותך מודם משולב תוכל לראות בתוך הממשק שלו את הפרטים שציינתי בלי להתקשר לבזק

לדוגמא: (יש לי aztech 600ew)

dslstatwi9.jpg

אתה רואה את קצב התקשורת עולה ויורד Us/Ds Rate (כאשר אומרים לך 1.5 בפועל אתה מקבל "ספאר")

את יחס הרעש לאות US/DS Margin כאשר 6 דציבל זה התנאי המינימלי לקיום תקשורת תקינה

מודוליציה שבא האות מועבר למרות שזה multimode בארץ משרד התקשורת אישר רק מודולציה שנרקאת g.dmt או ITU G.992.1

אחרי זה זה שגיעות בתקשורת

ומתחת לזה רמת הניחות (תחשוב על זה שכל 15 זה ~קילומטר)

path mode זה בעצם QoS שבשידור והוא יכול להיות גם על תנאים מחמירים (לדוגמא inter) ובכך לפגוע ב latency

דרך אגב יש לי ADSL מ2002 אבל התקינו אצלי בשכונה יחידת רחק רק באמצע 2005

שוב אני אומר שאם אתה רוצה לדעת יותר פרטים עודות הכל יש את 199/מוקד התמיכה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...