מארז קר בעדיפות ראשונה שקט בעדיפות שניה עד 700-1200 - עמוד 4 - ספקים ומארזים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מארז קר בעדיפות ראשונה שקט בעדיפות שניה עד 700-1200

TeaTime

Recommended Posts

• תגובות 63
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

במקום למרוח דיון על 5 עמודים מה יותר טוב משניהם אני מציע לכם חלופה טובה יותר בסה"כ :570s

http://www.giga-byte.co.il/Products/Chassis/Products_Spec.aspx?ProductID=2602

פחות יקר לא פחות מאוורר ויש מקום להכול.

יש לי כזה בעבודה והוא שקט, מאוורר מאוד, קריר, נאה מאוד :-)

אני ממליץ לכולם בחום :-)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

@_@

מי חשב שמארזים זה דבר ככך מסובך...

שוב, קלות הרכבה לא מעניינת אותי, סיכוי יותר מסביר שלוח האם שיותקן בו ישאר בו עד הזבל, ככה שמצידי שההתקנה תדרוש רתכת.

בא נעשה ככה, נדרג את הקירור והשקט מ1 עד 10, ואז נפעל לפי הנוסחא (ציון קירור) ^2 כפול (ציון שקט)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה ממש לא עובד כך - יש TRADEOFF ברור בין קירור לשקט...

אם תשים 9 מאוררים (חרישיים ככל שיהיו) במארז שאינו מתוכנן לשקט עם מאוררים על חלונות המארז וחורים בכל מקום - ברור לכל אחד שתקבל מארז לא שקט!

ב-99.99% מהמקרים 2-3 מאוררי 120MM איכותיים ושקטים במארז מתוכנן היטב ו-HSF איכותי יקררו לך את המערכת באופן מושלם. כל תוספת מאוררים תהיה זניחה מבחינת קירור אבל משמעותית במחיר וברמת השקט (לרעה).

לכן לדעתי עדיף לקחת מארז כמו ה-P182 שמתוכנן בראש וראשונה לשקט ומחולק לאיזורים תרמיים כחלק מהתכנון הבסיס ולהחליף את המאווררים למאווררים חרישיים כדוגמת ה-S-FLEX. יש הרבה מאוד מאפיינים מיוחדים ב-P182 מבחינה תכנונית שנותנים לו יתרון משמעותי:

1. אין מסלולי רעש ישירים לאוזן מתוך המארז (אם כי מומלץ לאטום את המאורר העליון אם המארז יושב על הרצפה).

2. חומרי דיפון בולעי רעשים

3. הפרדה תרמית בין מקורות חום.

4. מאווררים שקטים מאוד ב-LOW

5. חומרים משככי ויברציות לכל הרכיבים

קרא פה ביתר פירוט: http://www.silentpcreview.com/article741-page1.html

שקט זה עניין יחסי וסובייקטיבי. יש הטוענים שמארזי HEC 6A19 שקטים דיים ועבורי הם רעשני פח איומים. מפרט שלי השקעתי מעל 2K בשקט ואני עדיין לא מרוצה ב-100%. נסה למקם את עצמך על הרצף ואז תדע היכן לשים את המארז בין מאוורר בטירוף ורועש יותר לשקט מאוד ומאוורר די צורכו.

מניסיוני אין כל הצדקה ליותר משניים, מקסימום 3 מאווררים חרישיים ב-P182 כדי לקבל תוצאה אופטימלית של ושקט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שקט הוא אוביקטיבי כל עוד השומע נשאר קבוע, ככה שבין שני שומע יחיד יוכל לאמר מי יותר שקט ולדרג. כמות המאוררים היא מה שבא עם המארז או במקרה של הפרשי מחירים בין שני , כמות המאוררים (או איכותם) שתשווה את המחיר.

אני חושב שתחת התנאים האלה (ואלה שנרשמו למעלה וקודם לכן) אפשר לקבוע מה יהיה המארז הכי טוב בשבילי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי

אני לא רוצה להתפרץ ככה לדיון אבל יש לי את ה Zero , ככה שאני יכול לומר דברים עליו אם צריך .

(דניס , בסוף קניתי אותו כי רציתי full tower, ה p182 וה eureka יגיעו עוד זמן מה לחנויות , חיכיתי המון זמן למפרט הזה אז בסוף התפשרתי על ה Zero)

יש במארז הזה 7 מאווררים של 120 , ביחד עם הספק והקירור למעבד - 9 (ומאוורר 80מ"מ קטן שמוציא אוויר למעלה) והוא דיי שקט .

אני אוסיף מידע בקשר לרעש / טמפרטורות מאוחר יותר , יש לי בעיה קטנה ולכן אני לא משתמש במחשב החדש כרגע , אבל החל מיום ראשון אני אוכל לתת ביקורת יותר מעמיקה בעניין , בין היתר - אבדוק מה רמת הרעש בלילה ("ה-מבחן" בשבילי) .

(בשלב יותר מאוחר יגיעו תוצאות אוברקלוק+טמפרטורות+רעש במאמץ ותמונות אולי)

נקודה אחת שהפריעה לי במארז הזה שהדופן (עם ארבעת המאווררים) נסגר קצת בלחץ עם גוף הקירור של ה U120 (הוא ארוך) , אבל זה לא נוגע באף אחד מהמאווררים .

חוץ מזה , לאוהבי הסדר במארז , צריכים להיות קצת יצירתיים איתו .. הוא אמנם גדול אבל מתוכנן קצת מוזר .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שקט הוא אוביקטיבי כל עוד השומע נשאר קבוע,

זו סתירה פנימית - סובייקטיביות מעצם הגדרתה היא בין אנשים ולא אצל שומע יחיד :P

הכוונה היתה שכל אחד מהממליצים פה יכול להגיד עד מחר ש"אין כל הבדל" או "ההבדל תהומי" ובלתי אפשרי לדעת מה נכון יותר עבורך.

SPCR (ואחרים) מבצעים מדידות אובייקטיביות לחלוטין של עוצמת רעש והן יכולות להיות בסיס להשוואה, אבל בעוד אחדים שומעים בבירור את ההבדל בין 30dB ל-36dB (פי שניים מבחינת עוצמת רעש) אחרים טוענים שזה זניח לחלוטין. בדיוק כמו שרבים כלל לא מבחינים בשמיעה בין ב-128K ו-FLAC או APE למשל (זה כמובן תלוי גם בציוד האודיו).

אין מצב שמארז עם 9 מאווררים בקונפיגורציה של ה-ZERO יהיה אובייקטיבית שקט כמו ה-P182 עם 2-3 מאוררים חרישיים באותה רמה. מצד שני, יתכן שרמת הרעש של המפרט שלך דומיננטית יותר ולכן ההבדל הנובע מהמארז בלבד נעשה גורם שולי יחסית. יתכן שעבורך ההבדל ברמת הרעש לא מורגש כמעט בעוד עבורי הוא יהיה בלתי נסבל. כל עוד לא מדובר במקרי קצה - קשה לדעת מה ה-TRADEOFF שמתאים לך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

את הNZXT אני לא מכירה, אז אני לא אחווה עליו דיעה,

הMOZART TX זה בכלל מארז .

אתה פאנבוי של TT אם עוד לא שמת לב, כדאי שתטפל בזה.

מחזק,יש פה יותר מידי המלצות שהם בבחינת ללכת "ראש בקיר"

אחרי שנותנים חלופות טובות מידי וזה חבל כי הפורום מתחיל ללכת

לכיוונים של חוסר אוביקטיביות - וכן דניס לשים חתימה של מארז מסוים באבטר

שלך בפורום שאותו אתה מנהל נראה לי התנהלות פסולה מאוד.. :nono:

לפותח אשכול - אני אוסיף ואחזק את דבריה של GIRL - לך

על האנטק P182 - יענה על כול הדרישות שלך בצורה טובה יותר מה-TT.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...