שאלה| בלוק קירור מים - עמוד 3 - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה| בלוק קירור מים

MightYaad

Recommended Posts

GGuyZ ofeky1 bezangeloo אל דאגה....

אם הייתם קוראים את מה שכתבתי הייתם מבינים ש:

הרדיאטור באמת מצ'וקמק וזה רק דגם ראשון אבל תתפלאו- הוא עובד!. ואמרתי שעל הרדיאטור יש 2 מאווררים פשוט השני לא כאן.

ולגבי הבלוק הוא לא גמור.

זה עובד אני בדקתי!

אתם לא רוצים - אל תאמינו.

מחר אני ממשיך לעבוד על זה.

תמונות כנראה מחר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 42
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

גם לשבת כל היום ולנפנף עם מניפה על המעבד יעבוד. השאלה היא איך ;)

קצת המלצות שלי על רגל אחת בכל זאת:

1. הבלוק צריך להיות עשוי מחומר שמוליך חום טוב(אלומיניום לפחות, או נחושת) וכמובן להיות במגע מצויין עם המעבד. כדאי לבנות תעלות קטנות ושיניים לפיזור טוב של המים ושל החום(תסתכל בתמונות באינטרנט).

2. היגיון פשוט(וקצת פיזיקה) יראו לך שהרבה יותר קל לפזר חום מגופים קטנים יותר. כלומר, הרדיאטור צריך להיות עם צינורות קטנים יחסית שיאפשרו פיזור חום מיטבי. כמו כן, צריך מבנה דמוי-סנפירים או משהו דומה אשר יפזר ביעילות את החום לאוויר.

3. לא לשכוח לבדוק נזילות על יבש לפני שמחברים באמת למחשב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני גם סקפטי, אבל מחזיק לך אצבעות.

היגיון פשוט(וקצת פיזיקה) יראו לך שהרבה יותר קל לפזר חום מגופים בעלי שטח פנים קטן. כלומר, הרדיאטור צריך להיות עם צינורות קטנים יחסית שיאפשרו פיזור חום מיטבי. כמו כן, צריך מבנה דמוי-סנפירים או משהו דומה אשר יפזר ביעילות את החום לאוויר.

לא מדויק. ככל שטח הפנים גדול יותר מתאפשרת העברה של יותר אנרגיית חום. המטרה של הסנפירים היא למעשה להגדיל את שטח הפנים של הרדיאטור (בדומה לתעלות/פינים בבלוק. על שטח המעבר להיות גדול ככל האפשר).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה לא הבנתי אותי כראוי. אני התכוונתי לנפח הכולל ולא לשטח הפנים, ומכאן נבע הבלבול.

הכוונה הייתה שככל ששטח פנים גדול יותר בא במגע עם האוויר, כך העברת החום יעילה יותר. תחשוב על קערת מרק רותחת למשל. אם תפרוש את כל התוכן שלה, העברת החום תהיה מיטבית ומהירה יותר. במילים אחרות המרק יתקרר מהר יותר.

כאשר המרק נמצא כגוש אחד בעל נפח גדול(בדומה למצב עם הצינור הבודד והלא יעיל שלו), ייקח לו הרבה יותר זמן להעביר את אנרגיית החום לאוויר(כלומר, להתקרר).

מבנה של רדיאטור טוב מדמה בדיוק את תהליך ה'פריסה', להבדיל מהצינור השמן שלו שמשול לקערת מרק רגילה ששטח הפנים שלה עם האוויר קטן יחסית.

----------------------------------------

אגב. ככה Home-Made בלוק(עם גישה קטנה לCNC ;) ) צריך להראות:

image00005ku6.jpg

image200001fx4.jpg

מקור:

http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?t=169182

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גישה לCNC כמו שלך אין סיכוי שיש לי...

אבל המערכת כמעט מוכנה...רק לעשות שיפורים אחרונים לרדיאטור.

וקניתי כבר משאבה.

ורק חסר מיכל.

וכמובן קודם אני מריץ מחוץ למחשב.

עריכה:

משאבה של 300 ליטר לשעה שיכולה להעלות מים לגובה חצי מטר זה טוב? קחו בחשבון שהצינור ממש דק

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני פשוט חייב להגיב לזה, זה ממש לא יפה הצורת התייחסות שלכם לבן אדם, לא נורא, כל אחד מתחיל איפה שהוא.

SSR אני בטוח שהמוד הראשון שלך לא היה חללית של , אז טיפה התחשבות בבקשה, למה לקטול.

ולפותח התראד, זה באמת מערכת הכי מאולתרת שראיתי, ואני אישית לא היתי מרכיב אותה על שום מחשב.

מציע לך לחקור טיפה את הנושא יותר ולנסות לבנות משהו באמת יותר אמין.

לא חייבים גישה לכלים ב אלפי שקלים בשביל זה, אני בניתי פעם בלוק רק עם דרמל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני פשוט חייב להגיב לזה, זה ממש לא יפה הצורת התייחסות שלכם לבן אדם, לא נורא, כל אחד מתחיל איפה שהוא.

SSR אני בטוח שהמוד הראשון שלך לא היה חללית של , אז טיפה התחשבות בבקשה, למה לקטול.

ולפותח התראד, זה באמת מערכת הכי מאולתרת שראיתי, ואני אישית לא היתי מרכיב אותה על שום מחשב.

מציע לך לחקור טיפה את הנושא יותר ולנסות לבנות משהו באמת יותר אמין.

לא חייבים גישה לכלים ב אלפי שקלים בשביל זה, אני בניתי פעם בלוק רק עם דרמל.

לקחתי לתשומת ליבי, סליחה :)

אריק אתה יודע טוב מאוד מה היה המוד הראשון שלי :). אומנם אני זה לא דוגמה כי באתי עם הניסיון והכלים הדרושים (גם אם בלי ידע במודינג). וגם אתה זה לא דוגמה. אני לא מספיק וותיק פה בשביל לדעת מה היה המוד הראשון שלך, אבל אני זוכר טוב מאוד את הבלוק שעשית ויחסית למשהו שנעשה בעבודה עם דרמל הוא היה יפה מאוד ועקב אחרי עקרונות בסיסיים של בניית בלוק .

במקרה הזה הבן אדם פשוט סירב לעשות מחקר באינטרנט על הנושא והחליט ללכת בדרך האילטורים המפוקפקת מה שיכול לגרום בעתיד לנזק גם לרכוש וגם לנפש.

אני מוכן לאזור לאנשים שמוכנים להקשיב ולעקוב אחרי ההוראות במידה וחסר להם ידע אבל במקרה הזה זה קצת קשה :nixweiss:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דימה אתה יכול להתרברב במוד הראשון שלך כי אתה מגיע מגן עד למודרים עם כל הכלים שלך וממה שהבנתי גם העבודה שלך מתבססת על מודלים של מזלטים או דברים שצריך להרכיב.

אני מאמין שפיתחת ידע לגבי חומרים שונים ושימוש בהם, יד יציבה ויצירתית.

המודר שלפנינו אומנם לא מקשיב לאף אחד ובסופו של דבר ילמד לקח, אבל לפחות הוא לא נותן לאחרים לדכא אותו :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...