html או xhtml - תכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

html או xhtml

orninyo

Recommended Posts

האם יש טעם ללמוד html או שעדיף ללמוד xhtml למרות שהיא מעצבנת?

האם בגלל המעבר לxhtml יש מצב שבעתיד (גם הרחוק) הדפדפנים לא יתמכו באתרים שנבנו בhtml ?

ושאלה אחרונה

ASP או PHP ? רוב האנשים ששאלתי אומרים שעדיף ללמוד PHP בגלל שהיא יותר נגישה וידידותית ושוות ערך ובגלל שהפסיקו לפתח את ASP.

אך שמעתי גם קולות שאומרים שASP יותר חזק.

אז לפני שאני מתחיל ללמוד... מה עדיף?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

HTML זה הבסיס והיא מאוד קלה ללימוד

הפקודות פשוטות מאוד והמבנה מאוד פשוט

את XHTML אני לא מכיר אבל לדעתי תילמד קודם כל תבסיס שזה HTML ואז תיתקדם מעל

לילמוד להכין תדף הראשון בHTML לוקח בערך דקה (דף רק אם צבע רקע פשוט )

ואתה יכול להכין את זה אפילו בכתבן

כל הדברים האחרים זה ללמוד פקודות ואיפה שמים אותם וזה מאוד קל

לדוגמה (BR) =להוריד שורה או משהו כזה

ופקודות בסיגנון

בפקודות כמו תמונה או לינק צריך להכניס גם כתובת אבל זה מאוד קל וסוגרים פקודה אם קוו אלחסוני כזה בשם של הפקודה\ בסוף

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין שום סיבה לחשוב על ללמוד ASP (אני עכשיו עובד על מיני פרוייקט שמשלב רכיבי COM+ שאני כותב בVB, יחד עם ממשק למשתמש בASP).

אם כבר אז ASP.NET. היא יותר הגיונית, יותר נוחה, ופשוט dotNET.

יש לי ניסיון עם asp, וגם עם asp.net, ואני מוכן לחתום לך שמה שיקח לי יומיים של עבודה בasp, יקח לי חצי יום עבודה בasp.net.

אז אם כבר, תלמד c#, ביחד עם asp.net, שזה שילוב נוח, שנותן לך גם פתח לכל שאר העולם של שפות הdoNET.

את PHP אני לא מכיר, לא יצא לי לעבוד איתה.

בתכנות לאינטרנט יצא לי לעבוד רק עם j2ee (בעצם ג'אווה בסביבת האינטרנט), asp, וגם asp.net. מתוך שלושתן, אני אישית מעדיף את asp.net.

כי לצערי j2ee עדיין עובדת כמו asp, כמו שבasp היה צריך לכתוב רכיבים שיעבדו קוד שרץ על השרת מאחורה, אז פה צריך לכתוב servlets. זו עבודה איטית מאוד, ובסופו של דבר פחות טבעית ונחה מאשר לפתח בסביבה של dotNET.

בקשר לhtml וסוגיו... אין צורך להשקיע כ"כ. תדע את הבסיס של הhtml (זו שפה מבוססת תגיות, אין יותר מידי מה ללמוד), ואז אם תרצה דברים ספציפיים בxhtml, או dhtml, או השד-יודע-מה, חיפוש קל באינטרנט ימצא לך איך לעשות מה שאתה צריך.

קח בחשבון שאני את הפרוייקטים הרציניים שלי עושה בC#, ולכן אני מעדיף לפתח בסביבה של הdotNET. יש אנשים שמעדיפים לעבוד עם שפות אחרות. אז קח בחשבון שמה שכתבתי פה הוא הדיעה שלי, ולאו דווקא מה שבאמת הכי טוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב השאלה הראשונה דומה ל - האם כדאי ללמוד ערבית או עיראקית

קודם תלמד html

אחרי זה למד xml (והבסיס באמת לוקח רק כמה דקות)

אחרי שני הצעדים הראשונים כל שעליך לדעת לגבי xhtml הוא שזה html עם הכללים המחמירים של xml וזה הכל , אין מה ללמוד ב- xhtml

אם למשל ב- html יש תג מעבר שורה שאפשר היה לרשום אותו כך <br> ללא תג סוגר

כל שעליך לדעת לגבי xhtml שהתגים צריכים להסתיים עם התג הסוגר שלהם במקרה של <br> אז צריך להיות <br/> או <br></br>

דברים נוספים לגבי xhtml שזה בעצם הכללים הבסיסים של xml

- מקובל שכל התגים יהיו עם אותיות קטנות

- בכל מקרה פרוטוקול xhtml מבחין בין אותיות קטנות וגדולות

- כל תג חייב להסגר כאמור

- כל מאפיין של תג חייב להיות תחום בגרשיים

- למסמך xhtml חייב להיות תג שורש אחד ויחידי , בד"כ יהיה זה <html>

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בשביל ללמוד את השפה תפתח שרת מקומי על המחשב שלך.

אפשר להתקין את הIIS על כל .

אם אתה מתכוון להרים אתר רציני אז בכל אופן אתה תיהיה חייב לשלם לחברת אכסון טובה. אבל למה אתה בונה בניינים באוויר? קודם תלמד.

אני לא בדקתי, ואין לי מושג אם יש אתרים שאתה יכול להעלות אליהם בחינם דברים של PHP, או ASP.net. אבל אני מניח שכדי שהכל יפעל כמו שצריך (גישות לDB וכיוצא בזה, אתה באמת תיהיה חייב לשלם משהו, כי צריך עבודת תחזוקה כדי לטפל בשרתים)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...