כיצד ניתן להצפין קבצים בצורה שלא יהיה גישה אליהם לכל אחד רק אני יוכל? - תוכנה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

כיצד ניתן להצפין קבצים בצורה שלא יהיה גישה אליהם לכל אחד רק אני יוכל?

The One 1 1 1

Recommended Posts

יש תוכנה שנקראת Folder Guard, שיכולה להצפין קבצים ותיקיות.

אך אני מזהיר: לא לגעת בשום דבר שאתה לא יודע מה הוא עושה שם! אם כתבת סיסמא ושכחת אותה, היא מגנה כ"כ טוב שאח"כ לא תוכל להוריד אותה. מומלץ מאוד לקרוא את כל הטיפים שהתוכנה מביאה, ולא סתם ללחוץ על Next כמו שתמיד עושים. ולהבין טוב טוב מה אתה עושה לפני שאתה נוגע בזה. יש שם הרבה סיסמאות גיבוי, וכדאי שתבין מה זה כל שלב שם.

אבל בכלליות, זאת תוכנה די נוחה ויחסית קלה לשימוש. עושה את העבודה מצויין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש גם אפשרות למנוע גישה מקבצים או תקיות אם אתה האדמניסטרטור היחיד במערכת מבוססת NT ואתה משתמש במערכת קבצים NTFS.

אבל אז הקבצים יהיו רק חסומים אבל עדיין יהיה אפשר לראות אותם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה משתמש ב-2000/XP ובמערכת קבצים NTFS, יש לך את האפשרות של הרשאות NTFS ליוזר שלך בלבד ובנוסף את ה-EFS.

האפשרות של לתת רק לעצמך הרשאות על קבצים מסוימים היא הטובה ביותר. החסרון הוא שכל administrator על המחשב יכול (בתנאי שהוא יודע איך) לקחת ownership על הקבצים ולתת לעצמו הרשאות.

שימוש ב-EFS יכול להבטיח שאף אחד לא יוכל לגשת לקבצים שלך, אבל יכול להיות גם הרסני כי אם נדפקת המערכת הפעלה או היוזר שלך, לא תהיה לך דרך לגשת לקבצים.

אם אין לך tab של security כשאתה נכנס למאפיינים של קובץ/ תיקיה (על כונן NTFS!), לך ל- Tools -> Folder Options, גש ל- View והורד למטה את הסימון מ- Use Simple file sharing.

כדי להשתמש ב-EFS (בזהירות!), במאפייני הקובץ/ תיקיה, לחץ על Advanced.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...