XP 32bit או Vista 64bit למחשב חדש שמיועד למשחקים? - עמוד 2 - Windows - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

XP 32bit או Vista 64bit למחשב חדש שמיועד למשחקים?

hundreAd

Recommended Posts

אם תשנה את יחס החלוקה /3g אתה תתקל בהרבה בעיות עם שחושבים שעדיין יש להם 2 גיגה ופתאום יש להם רק 1 ואז הם מתאבדים.

זה פתרון רק למערכות שרתים שכל הדרייברים שם איכותיים ביותר.

מה?

או קיי, אז ככה:

המגבלה היא על היישום ולא על המערכת.

חלונות אקס פי תתן קודם כל עדיפות ליישום ולא לbackground processes (מוגדר בסיסטם פרופרטייס תחת performance ).

כלומר יש לך 3 גיגה . המערכת המערכת תתעדף את היישום שרץ בforeground כלומר application לפני שהיא תתן לדרייברים, לקרנל, לidle tasks. מאחר פעולות הרקע האלה לא מורגשות למשתמש אז זה לא משנה אם הן לוקחות את הזכרון שלהן מהזכרון הוירטואלי.

ככה גם ליישום יש 2 גיגה וגם לחלונות למרות שלמערכת יש רק 3 גיגה ראם.

עכשיו, אם תוסיף עוד גיגה אז יהיה גם למערכת 2 וגם ליישום 2 אבל לא תרגיש שיפור בביצועי היישום (לא מולטי טאסקינג) כי השיפור יהיה ברקע ובלתי נראה למשתמש.

אני רואה שאתה מבין בנושא, אני אשמח אם תציץ בסטיקי 32 מול 64 ביט ותראה אם יש לך מה לתרום שם.

תודה :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ממליץ לקרוא את:

http://www.anandtech.com/gadgets/showdoc.aspx?i=3034

http://www.anandtech.com/cpuchipsets/showdoc.aspx?i=3044

http://www.anandtech.com/systems/showdoc.aspx?i=3060

נראה שמשתמשי צריכים להתקין את ה hotfix מהמאמר האחרון בשביל להציג צריכת זכרון שפויה יותר במשחקים.

אתה גם נראה לי מתבלבל, האופציה שאתה מדבר עליה היא חלוקת זמן מעבד ולא . בחלוקת אפשר לקבוע לתת עדיפות לתוכניות או לזכרון מטמון של מערכת ההפעלה...

הגיונית נראה לי שדריברים וקרנל (מערכת הפעלה) מקבלים תמיד עדיפות על פני הכל.

כל הדברים, גם מערכת ההפעלה וגם הישומיים פועלים בזיכרון וירטואלי. פשוט ברגע שהם ציריכים חלק מהזכרון, הוא עולה לזכרון הראשי ומשם הם משתמשים בו, וכשלא צריך אותו / יש עומס אז מפנים אותו חזרה לדיסק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא התבלבלתי.

יש 2 אפשרויות performance

אחד למעבד ואחד לזכרונות:

How to manually optimize the memory usage

You can optimize your computer's memory usage. If you use your computer primarily as a workstation instead of as a server, you can devote more memory to your programs. Your programs will work faster and your system cache size will remain the default size that came with XP. You can also set aside more computer memory for a larger system cache if your computer is used primarily as a server, or if you use programs that require a larger cache.

1. Click Start, click Run, and then type sysdm.cpl in the Open box.

2. Click the Advanced tab, and then click Settings under Performance.

3. Click the Advanced tab, and then use one of the following methods under Memory usage:

Click Programs if you use your computer primarily as a workstation instead of as a server. This option allocates more memory to your programs.

Click System cache if your computer is used primarily as a server or if you use programs that use a larger cache.

בקשר לעדיפות.

אם הדרייברים שלך והקרנל היו מקבלים עדיפות על התוכנות שלך, הביצועים של האפליקציות היו על הפנים!

קח משהו כמו scandsk תן לו עדיפות מקסימלית ותראה אם אתה מצליח להזיז משהו במחשב.

אני חוזר. העדיפות לזכרון פיזי הולך ליישומים כי ככה אקס פי מוגדרת. מערכת אחרת, למשל Server 2003 מוגדרת לתעדף פעולות קרנל כי כל מה שהיא עושה זה מעביר מידע מצד לצד כמו שוטר וכל הפעולות האלה מתבצעות כחלק ממנה ולא שכבה מעליה.

אני מכיר את המאמרים האלה של אנאנד. ההוט פיקס לא פוטר את הבעיה של צריכת יותר מ2 גיגה הוא רק מסדר את הבעיה שגרמה לתוכנות לבקש מעל 2 גיגה מלכתחילה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל פה הבחירה היא בין programs ל system cache, זה לא קשור ל background process שדיברת עליו מקודם (זה יותר קשור לעדיפות זמן מעבד).

אם כבר מדברים על היחס בין Programs ל System cache זה מדבר על החלוקה של הזיכרון האמיתי שיש לך במחשב ולא הוירטואלי. זה קובע כמה ממנו יוקצה בעצם לזכרון מטמון למערכת ההפעלה (ככל שתתן לו יותר מטמון ויהיה לחץ של דרישות זיכרון מתוכניות אחרות זה יכול לגרום לפגיעה בביצועי המערכת כי כל התוכניות יריבו ביניהם על כמות קטנה יותר של זיכרון אמיתי סה"כ).

בנושא השני, אם תתן לאפליקציה אחת עדיפות מקסימלית, זה מן הסתם יגרום לה לקבל עדיפות על כל אחרת שרצה (ואז אם היא צריכה את כל יכולות המעבד, היא תיקח אותם). אבל בלי קשר לזה, אם מערכת ההפעלה צריכה לבצע משהו עכשיו (בעקבות קריאת מערכת של תוכנה ו/או בגלל פסיקה) אז היא ישר תבצע חלקים מסוימים ממה שנדרש ואת השאר היא תעשה על חשבון זמן של .

ולגבי ה hotfix הוא עדיין עוזר אם לא פותר את הבעיה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז באותה הזדמנות גם אפשר להזכיר את userva/ שמאפשר לשנות את הקצאות הזיכרון של השימוש ב-3GB/ ב-boot.ini כך שה-kernel יקבל קצת יותר זיכרון (http://support.microsoft.com/?kbid=316739).

בכל מקרה, במעבר מ-3 ל-4 ג'יגה צריך לזכור שאצלי זה גם אומר מעבר מ-XP 32 ל-Vista 64, שדרישות הזיכרון שלה יאכלו לי חלק מהג'יגה הנוסף (וזה רק ברמת מערכת ההפעלה, משחקים בויסטה דורשים הרבה יותר זיכרון כפי שצויין במאמר http://www.anandtech.com/systems/showdoc.aspx?i=3060, גם לאחר ה-hotfix).

עקב כך, וכן בגלל העלות של רכישת הג'יגה הנוספת אני מתחיל להשתכנע שעדיף XP עם 2x1GB + 2x512MB... מה שגם חוסך את התענוג המפוקפק של 64.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...