מדוע אנשים ממשיכים לקנות FLOPY 1.44 ? - עמוד 2 - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מדוע אנשים ממשיכים לקנות FLOPY 1.44 ?

bilbo

Recommended Posts

• תגובות 38
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

שמעתם על diskOnKey?

או email?

או ZIP DRIVE?

הרי ה FLOPPY לא ממש אמין.

כשהייתי צריך להעביר מסמך חשוב הייתי 3 עותקים על 3 דיסיקים שונים.

כמה פעמים העתקתם קובץ וגילתם בה 1.44 דפוק כשהגעתם ליעד שלכם?

זמנו עבר ....

אני העפתי אותו כבר לפני 3 שנים (כניראה הקדמתי את זמני) ;)

והחלפתי אותו ב ZIP ...

המרתי שאנשים יעברו אליו.

אז אנשים לא עברו אליו ובאמת ה DOK כניראה יחליף אותו...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני כבר ממזמן הפסקתי להשתמש בו ואני מתעצבן כל פעם מחדש שאני צריך לחפש דיסקט תקין מכל הדיסקטים הישנים שהיו לי פעם. :bash:

בכל אופן התקנתי כבר עשרות מערכות הפעלה מחשב שלי ובמחשבים אחרים ובאף אחד מהמקרים לא עשיתי את זה עם דיסקט.. :nono:

לוקח יותר זמן לחכות שהדוס יעלה מדיסקט מאשר להגדיר בBIOS לאתחל מהסידי ולהכניס אחד מתוך עשרות הדיסקים שיש לי בהם BOOT.

בכלל אפילו תוכנות כמו ghost או partition magic שעובדות מדוס מורצות אצלי דרך דיסק אתחול (האמת שהתוכנה המקורית בדיסק מגיעה עם BOOT). לכן אני אישית לא מוצא כל סיבה לאתחל את המחשב עם דיסקט.

בנוסף אני תמיד מעדיף להעביר קבצים ואפילו קטנים ביותר דרך דיסק RW, לצרוב דיסק שכזה עם מגה נתונים לוקח פחות מדקה, ולהעתיק דיסקט לפעמים לוקח יותר זמן... אז כבר עדיף לצרוב בRW קצת יותר נתונים מ1.4M בפחות זמן. מה גם שלהתחיל להעתיק לדיסקט זה יכול להיות עסק ביש כי דיסקטים הרבה פחות אמינים מדיסקים, ולך תדע אם מה שרצית להעביר בהם באמת יעבוד.

למרות הכל אני מאלה שהשאירו את פלופי עדיין מחובר למחשב בגלל מקרים מעטים כמו אלה שצינו פה:

בהתקנה של על דיסקים עם בקרי SCSI וכד' צריך פלופי כדי להוסיף את הדריבר לבקר (ויש לי בקר IDE שמצריך את זה)

לעיתים אתה רוצה להעביר משהו למישהו עם מחשב ישן בלי סידירום ואז אתה משתמש בשיטה הישנה של דיסקטים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המסקנה המבקשת היא...

פשוט מאוד כולנו חובבי נוסטלגיה או סתם אוהבים להגיד שיש לנו דברים במחשב

ומחזיקים ת'פלופי...

גם שלי לא פועל לא יודע למה

קיבלתי ת'מחשב החדש חיברתי הכל ונורה כל הזמן דולקת

יענו משהו לא טוב..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קיבלתי ת'מחשב החדש חיברתי הכל ונורה כל הזמן דולקת

יענו משהו לא טוב..

חחחחח..

אפילו הטכנאי שהרכיב לך את המחשב התעצל לשנות את הכיוון של הכבל (שזה מה שגורם לנורה לדלוק כל הזמן).

כנראה שהטכנאי ידע מראש שלא יהיה לך שימוש בכונן בכלל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני שמעתי שבארצות הברית נפוץ כונן שמשתמש במדיות של MD , מה רע ? קטן , מהיר , ויש 140MB

מצטער לאכזב אותך - אבל שמעת את זה בעיתון שרשם שבוש, קלינטון ומוניקה לוינסקי משחקים מחבואים בבית הלבן.

אמנם היתה כוונה של בעבר להנחיל דבר כזה , אבל זה אפילו לא המריא ממסלול הטיסה.

עכשיו למה כדאי לקנות פלופי ? - פשוט כי יש אותו בכל מחשב בעולם (טוב נו 99.9%) והוא זול, והוא המכנה המשותף הנפוץ ביותר בין מחשבים - אז אין לך פלופי ויש לך קארד אבל כשדודה שלך תבוא אם דיסקט שעליו שמאוד רצתה להראות למשפחה - זה לא שווה את ההתקמצנות על 45 -50 שקל - או יותר נכון סכום זה שווה את ה"ביטוח" שבדבר.

והפלופי הזה באמת מדהים - באחד המחשבים שלי שעובר שידרוגים עם הזמן בלי סוף - הכונן שרד עוד מהצורה המקורית של המחשב הראשון שנקנה (למעשה זה הרכיב היחידי שעדיין קיים ממנו) ומדובר ב 486 במהירות 66 מגההרטז (נראה לי מ 93) - 10 שנים והדבר עדיין חי לאחר נפילות קטלניות שלקחו רכיבים רבים וטובים , באמת מדהים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

10 שנים והדבר עדיין חי לאחר נפילות קטלניות שלקחו רכיבים רבים וטובים , באמת מדהים.

אכן, אני מסכים איתך, העמידות של הכוננים האלה מאוד גבוהה, ואני יכול להעיד שלא מזמן יצא לי לפרק איזה גרוטאה שנקראת 486 ושני הדברים יחידים שהצלחתי להוציא ממנה והיו שווים כמה שקלים (חוץ מהבורגים) היו כמובן הפלופי הישן (שעובד מצויין בפנטיום 3 אחר שהתקנתי בו אותו) והמאוורר של הספק כוח שעובד מצויין במארז החדש שלי (חחח, מצחיק שהוצאתי מספק את המאוור הא? מה לעשות הספק ישן כל כך שאפילו לחבר אליו משהו לא שווה, אבל המאוורר הוא סטנדרטי אז הוא שווה משהו)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פשוט כי יש אותו בכל מחשב בעולם (טוב נו 99.9%)

:lol: אז אני מה0.1 שאין להם :lol:

אני מתפלא שאף אחד לא ציין את הדיסקים הקטנים והחמודים שנכנסים בעיגול הקטן של מגש הRW.

הם בגודל 100 MB ואני לא חושב שמישהו אי פעם הצליח למלא אותם במסמכים ;D חוץ מזה שהם קלים לנשיאה, עמידים, ותמיד מעוררים השתאות שמוציאים אותם מהכיס. ממש סמל סטטוס ;D

אני אישית העדפתי לחסוך את ה140 שקל האלו בשביל לקנות מקלדת ועכבר יפייפים (כי אני חושב שצריך שיהיה גם כיף וגם יפה לעין לגשת למחשב). מעולם לא הצטרכתי ולא הצטערתי על כך. כבר הספקתי לשכוח שהדברים האלו היו קיימים...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבעיה בדיסקים הקטנים של ה140 MB, שהם לא שימושיים בכל מקום, וזה עדיין לא פותר את בעיית המהירות והנגישות.

בבתי ספר, למרות שמשלמים המון כסף בתמורה למזגנים שלא עובדים בחורף ובקיץ עובדים רק על חום, אין צורבים, ולכן אתה לא יכול לקחת לשם דיסק ולצרוב. וגם, להעביר מסמך לדיסקט, הרבה יותר מהיר מלצרוב, וגם לא צריך להיות גאון בתוכנות צריבה כדיי לעשות זאת.

לסיכום,

הווידאו והפלופי לא הולכים להעלם מהשטח בזמן הקרוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מתפלא שאף אחד לא ציין את הדיסקים הקטנים והחמודים שנכנסים בעיגול הקטן של מגש הRW.

איפה קונים דיסקים שכאלה ?

יש לי דיסקים של 2.5 אינץ אבל הם לא לצריבה הם דיסקים מקוריים. היתי באמת רוצה לדעת איפה ניתן לקנות דיסקים קטנים שכאלה לצריבה ?

אני אישית העדפתי לחסוך את ה140 שקל האלו ...

140 שקל :o

מי הגניב שניסה לצמכור לך כונן שכזה במחיר כזה יקר ?

הבעיה בדיסקים הקטנים של ה140 MB, שהם לא שימושיים בכל מקום, וזה עדיין לא פותר את בעיית המהירות והנגישות.

דיסקים שכאלה אפשר לקרוא בכל כונן דיסקים רגיל, אמנם לא פשוט למצוא צורב לצרוב עליהם בכל מקום אבל עדיין יש להם יתרונות במהירות על פני דיסקטים.

כמו כן..

וגם, להעביר מסמך לדיסקט, הרבה יותר מהיר מלצרוב, וגם לא צריך להיות גאון בתוכנות צריבה כדיי לעשות זאת.

זה לא מדוייק כי לצרוב דיסק עם קובץ וורד פשוט בצורב סביר לוקח חצי דקה בדיוק.

אין אי אפשר להגיד שזה יותר איטי מלהעתיק לדיסקט.

הווידאו והפלופי לא הולכים להעלם מהשטח בזמן הקרוב.

אני מסכים איתך לחלוטין, יש להם צרכים חיוניים כמו שכבר צינו פה, אבל הם כבר לא חיוניים כמו פעם ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צרבתי איזה עשר עשרים דיסקים קטנים כאלה - יש בהם עד 200 מגה (185 רישמי) וזה אותו (סלחו לי על הביטוי) חרא בשינוי אדרת , רוב מה שיש בארץ זה מחברות גרועות - זה רק יותר קטן זה הכל אני אישית לא מצאתי את זה יותר שימושי - בעיקר מכיוון שזה הרבה יותר יקר, אולי דיסק לכתיבה מחדש כזה הוא אכן יותר שימושי - אבל לא מצאתי כאן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נסו רק לעדכן ביוס בלי כונן פלופי.

זה לא בלתי אפשרי, אבל לצרוב Boot Image ואת הביוס על דיסק, יותר פשוט על פלופי.

בכל מקרה, יש לי 3 מחשבים, רק ב1 מהם יש פלופי עובד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...