פרוייקט חדש-מקרן המבוסס על פנל LCD קטן - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

פרוייקט חדש-מקרן המבוסס על פנל LCD קטן

miki26

Recommended Posts

R&D

שלום

הצטברו אצלי מס' מסכי LCD קטנים בגודל 5 אינצ' של PSONE והדבר המתבקש לעשות מאחד מהם זה .

העיקרון מאוד פשוט:מקור אור חזק(כמה שיותר כך אפשר לא להחשיך את החדר שצופים במקרן.)

המקור ממוקד לפנים שם הוא עובר דרך עדשת פרסנל ואז דרך ה LCD כאשר הLCD עבר חישוף שהשאיר את פנל המטריצה השקופה בלבד ואז בד"כ שוב דרך פרסנל שם קרני האור מתחילים להתכנס עד שהם מגיעים לעדשת ה - TRIPLET שם הם יוצאים בצורה הולכת וגודלת עד שהם פוגשים במסך או בקיר עליו משתקפת התמונה של המקרן בגדול.

התמונה הבאה נוצרה על בסיס שרטוט ומידע מהאתר - LUMENLAB.COM שם גם ניתן למצוא את כל החומר שרק אפשר לבקש על הנושא+פורום מקיף גדול ומקצועי מאוד.

52634129zq9.png

1. Point light source

2. Tempered glass isolation plate

3. (2 Fresnel lenses, a: 220mm FL collimator (condenser) and b: 330mm FL collector (field

4. LCD module)

5. Projection Lens

6. Screen

*A. reflector.

*B. Light path.

מדוע בכלל לבנות מקרן??

לראות סרט או מסך של 50 אינצ' זה חוויה רצינית אבל יקרה 3000-5000 ש"ח.

בנוסף מכיל רכיב דיי יקר - נורה- אותה יש צורך להחליף אחת לכמה שנים מעטות ואז זה תוספת תקציבית רצינית!

בניית פרוייקט כזה כמו שאני הולך להציג פה העלות שלו מסתכמת בעלות מסך הLCD בלבד!!! 250-400 ש"ח.ואת העלות של הנורה אפשר להזניח כי היא בעצם כמה שקלים בודדים.

בנוסף המקרן לא יהיה גדול ומגושם כי מסך הLCD שאני אשתמש הוא קטן מאוד יחסית לכן כל הפרוייקט יוכל להכנס בתוך מארז קטן וקומפקטי לכן גם שיקולי אסטטיקה נלקחו פה בחשבון.

כל שאר החלקים הוצאו ממקרנים של שקופיות או מטולי שקפים ישנים לכן אין פה ממש עלות!

pict0552iv0.jpg

בתמונה רואים שלצורך הפרוייקט פירקתי 2 מקרני שקופיות ישנים מאוד ומשם הוצאתי 2 עדשות PROJECTION ,מקור אור,כל המעגל והחיווט של מקור האור,מערכת עדשות.בנוסף גם מסך הLCD שישמש אותי וקופסה בשביל ההרכבה הראשונית.

עדכונים בהמשך...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 5 חודשים מאוחר יותר...

שלום עידכונים:

פירקתי את המסך והוצאתי את הפנל בלבד,בנוסף סידרתי את הכבילה של גוף התאורה וקצת שיפרתי אותו.

כרגע אני תקוע קצת כי אין לי דיסק חיתוך לדרמל ואני צריך ללכת לקנות, דרך אגב אם מישהו יודע היכן ניתן לקנות דיסקיות בודדות ולא קיטים שלמים בחיפה אני אשמח.

טוב תמונות:

PICT1164.JPG

PICT1165.JPG

PICT1167.JPG

PICT1168.JPG

PICT1169.JPG

PICT1171.JPG

PICT1172.JPG

PICT1116.JPG

PICT1117.JPG

PICT1119.JPG

ברגע שיהיו לי את הדיסקיות ועוד מספר רכיבים פשוטים וכשיהיה לי זמן אמשיך בפרוייקט שבעיקרון ברגע שכל הרכיבים זמינים זה לא יותר מחצי יום עבודה עד לסיום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

באמת בהצלחה עם הפרוייקט, אני אעקורב אחריו.

גם אני בתכנון לעשות משהו דומה.

אבל אני לא בקטע להשקיע כסף בכלל.

מאיפה השגת את עדשת הפרסנל? לא ראיתי אותה בתמונות.

מאיפה השגת את החלקים של מקרני שקופיות?

מה התכנון שלך לקייס וקרור?

בהצלחה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הפרסנל נלקח ממטול שקפים ישן וגדול ואני אחתוך את העדשות ברגע שיהיה לי דיסקיות לדרמל:

PICT1173.JPG

היו לי 2 מקרני שקופיות ישנות שלקחתי ממכרים שלא היו צריכים(הם נימכרים גם ב YAD2 במחירים של 100 ש"ח).

מארז המקרן יהיה מ MDF ובקשר לקירור יהיו 2 מאווררים 80 מ"מ מסביב לגוף התאורה שאחד יוציא אוויר והשני יכניס ולשניהם יהיו מחוברים שרוולים למחוץ לקייס.

על הפנל LCD יגינו מהחום והקרינה 2 זכוכיות חוסמות שהוצאתי מהמכשירים הישנים והם יעברו חיתוך אצל זגג.

אולי אוסיף למארז עצמו עוד מאוורר אבל כרגע לא בתכנון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היות והפנל הוא ממש קטן 5 אינצ' אז יספיק לי מקור האור שבא עם המקרן שקופיות הישן הוא עובד מעולה ומאוד עוצמתי והנורה שלו זולה להחלפה אחרי שהיא נשחקת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...