איך אני מוסיף מאוורר של מעבד למארז? - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

איך אני מוסיף מאוורר של מעבד למארז?

LastForOne

Recommended Posts

בוקר טוב,

אתמול החלפתי את המאוורר של המעבד שלי ממעבד סטוק של אינטל.. למאוורר חדש של Cooling - Freezer 7 Pro

אז במקום לזרוק את המאוורר הישן לפח, חשבתי להוסיף אותו למארז שלי כדי לקרר טוב יותר את הצלעות של המעבד החדש.

אז זאת הדלת של המארז:

DSC00285.jpg

אני רוצה להוסיף את המאוורר הישן לחור העגול שבדלת, בגלל שהחור הזה נמצא בדיוק מעל הצלעות של המאוורר החדש...

ככה זה נראה מבפנים:

DSC00286.jpg

וכמו שאפשר לראות בתמונה הזאת, המאוורר בדיוק בגודל של החור במארז:

DSC00287.jpg

ועכשיו מה שאני רוצה לשאול..

1. האם זה אפשרי ונחוץ? איך אני עושה את זה?

2. לאיזה כיוון כדאי שהאוויר יזרום? שיזרים אוויר למארז או שיוציא אותו החוצה?

3. לאן אני מחבר את הכבל מתח שלו?

תודה לכל מי שעונה :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא מומלץ להוסיף מאוורר בנק' הזו. הוא יכול היה להועיל אם מתחתיו היה שנושב מטה על הלוח, אבל עם שנושב במקביל ללוח (כמו הפריזר) מאוורר שם יפריע יותר מאשר יועיל.

מה שכן, לא יזיק לשפצר אותו ככה שישוב על כ. המסך או שיינוק אויר מהכונן הקשיח אחורה. איך משפצרים? איך שיוצא. אזיקונים, וולקרו... הכל הולך.

הבעיה היחידה היא החיבור. המאוורר נועד לחיבור 4 פינים, כשברוב הלוחות יש רק אחד כזה - והוא תפוס ע"י הקירור של המעבד. אולי יש מתאמים שיאפשרו לחבר אותו לחיבור 3 פינים רגיל (יש כמה כאלה ברוב הלוחות), לא חקרתי לעומק את הנושא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכרטיס מסך שלי בקושי מתאמץ.. הדבר הגרפי הכי כבד שהוא מפעיל זה חלון שיחה של מסנג'ר..

ובכונן הקשיח הטמפרטורה נמוכה גם ככה.. [פחות מ30 מעלות].. הבעיה העיקרית שלי היא המעבד...

יש מישהו שיודע איך אני יכול לחבר את הכבל של המאוורר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מארז מוזר, חלקים של MSI

ניחוש פרוע שהמחשב של אייבורי.

אם תשים מאוור בנקודה הזאת יכול להיות שזה יגרום למערבולות סתם.

יש מצב שתשפר את הזרימת אויר ותעשה עוד המון רעש

במילים אחרות?

לא כדאי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבעיה היחידה היא החיבור. המאוורר נועד לחיבור 4 פינים, כשברוב הלוחות יש רק אחד כזה - והוא תפוס ע"י הקירור של המעבד. אולי יש מתאמים שיאפשרו לחבר אותו לחיבור 3 פינים רגיל (יש כמה כאלה ברוב הלוחות), לא חקרתי לעומק את הנושא.

חיברתי מאוור 4 פינים לחיבור 3 פינים, לא ראיתי בעייה מיוחדת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איפה החיבור 3 פינים? חפש אותו על לוח האם. לרוב יש כמה כאלה והם פזורים במקומות שונים. הוא נראה כמו חיבור 4 הפינים שחיברת אליו את המאוורר המעבד, רק עם 3 פינים.

עדיין לא מוצא? נסה להעזר בחוברת ההוראות של הלוח.

אבל כמו שאמרו פה כבר, אם אתה לא מעביד בפרך את כ. המסך והכוננים, אין טעם להוסיף סתם מאוורר. מעל המעבד הוא לא יועיל, קרוב לוודאי שאפילו ההיפך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי מצאתי...

אני לא מעביד את הכרטיס מסך ואת הכוננים... אבל את מעבד שלי אני טוחן לגמרי [תוכנות גרפיקה וסאונד כבדות] .. ככה שאני רוצה להוסיף לו ..

עשיתי ניסיון... הוספתי את המאוורר וחיברתי אותו... הטמפרטורה ירדה בטיפה...

אבל מה שהכי מעצבן... זה שבמקום שהמאוורר של המעבד יעבוד על 850 סיבובים והמאורר הישן יעבוד ביחד איתו...

כאשר צירפתי את המאוורר הישן המהירות של המאוורר שעל המעבד ירדה ל650...

כאילו "המאוורר ראה שיש מישהו אחר שעושה את העבודה בשבילו והחליט לנוח"

ובכללי... איך אני משנה את המהירות של המאוורר? אני רוצה להעלות אותה ל1500 RPM ... הורדתי SpeedFan אבל אני לא מצליח לשנות..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...