המחשב הישן נשרף - מה עם ההארדיסק? - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

המחשב הישן נשרף - מה עם ההארדיסק?

Nadav_Peretz

Recommended Posts

אהלן :)

לאחרונה נשרף לי המחשב, והוא פשוט סירב להידלק - אך זה לא הנושא שאני רוצה לדבר עליו.

לפני יומיים קניתי מחשב חדש, ויש לי את ההארד דיסק של המחשב הישן. ההארד דיסק בעקרון נקנה לפני חודשיים בסה"כ - Hitachi DeskStar HDS721616PLA380 160GB 8MB Buffer SATA2

השאלה שלי אם הוא תקול, ואני רוצה לברר את זה - אך הבעיה היא שאני לא מבין גדול בחומרה חחח

פתחתי את המארז של המחשב החדש וראיתי את ההארדיסק 250 ג'יגה של ווסטרן דיגיטל שהעובי שלו בערך פי 2 מההיטאצ'י שלי. בכל מקרה, גיליתי 4 חיבורי SATA על הלוח אם.

אז הנה כמה שאלות שאני רוצה לדעת :

* יש אפשרות שנגיד 2 מתוך כל ה4 האלה יהיו SATA2? והאם זה משפיע אם אני יחבר הארד דיסק של SATA לחיבור של SATA2? או להפך..

* אם אני יחבר הארד דיסק תקול למחשב תקין - האם יש סיכויים שההארד דיסק יגרום לתקלה במחשב ה"בריא"? (זה בעקרון הדבר הכי חשוב שאני רוצה לדעת)

* ו.. האם זה משנה איזה כבל חשמל אני מחבר להארד דיסק ה"ישן"?

אשמח לקבל קצת מידע, ואם יש גם מדריכים לחבר הארד דיסק.

תודה מראש ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה "לא כל כך מבין בחומרה" כדבריך, אז עדיף שתתן למישהו שכן מבין לבצע זאת, לא מציע לך לבצע "ניסויים" על המחשב החדש שלך.

בכל מקרה החיבור דיי פשוט, ועוד לא שמעתי על הרדיסק "חולה" שהדביק מחשב "בריא". ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה "לא כל כך מבין בחומרה" כדבריך, אז עדיף שתתן למישהו שכן מבין לבצע זאת, לא מציע לך לבצע "ניסויים" על המחשב החדש שלך.

בכל מקרה החיבור דיי פשוט, ועוד לא שמעתי על הרדיסק "חולה" שהדביק מחשב "בריא". ;)

חחח הכוונה שלי היא אם לא יקרה משהו לחומרה במחשב החדש..

לחבר זה לא הכי בעיה - 2 כבלים בסה"כ.. אחד של SATA ואחד של חשמל. הבעיה שאני לא יודע איזה כבל חשמל לחבר - יש כל כך הרבה כאלה חחחח

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שמע, כבר מגיל 3 רוכשים את החוש להתאמת צורות למקומן..

לא ניראה לי שתיהיה לו בעיה - פיסית, המחבר בכלל לא נכנס, והפינים של ה floppy "חבוים" מתחת לפלסטיק, ככה שהסיכוי שהם יגעו בשיניים של המולקס בטעות הוא אפסי :P

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי, ניסיתי לחבר כבל מתח לתוך הHD, אבל הכבל מתח לא מתאים. :kopfpatsch:

זאת אומרת, אני ממש צריך לשבור את ההארדיסק בשביל להכניס אחד מהכבלים של החשמל.

שמתי לב שבהארד דיסק השני שלי, יש חיבור שחור ודק. האם יש הבדל בין שתי החיבורים?

(מצטער על זה שאני אידיוט חחח)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה רואה למה התכוונתי ::)

חבוב, אתה עוד תהרוס משהו וחבל...תן למישהו שיודע, או לפחות תקרא איזה מדריך או שניים. It.

בכללי במחשב הקודם, זה שנשרף, לא הייתה לי בעיה לחבר. זה פשוט מחליק פנימה, ממש מתחבר בלי בעיה.

קראתי מדריכים בגוגל, ובעקרון הבנתי הכל. הבעיה זה הכבל מתח - מה אני עושה במקרה כזה שהכבל לא רוצה להכנס לתוך ההארדיסק?

בעקרון, מישהו שמבין אין לי. אם היה לי אחד כזה הייתי כבר פונה אליו ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפחות הוא לא שבר משהו..

אתה רואה? יש לו חוש התאמה של חלקים! :P

תשמע, תביא את הדגם המלא של ה HD שאתה רוצה לחבר את החשמל אליו, ונגיד לך מה לחבר אליו.

זה כתוב בהודעה הראשית:

לפני יומיים קניתי מחשב חדש, ויש לי את ההארד דיסק של המחשב הישן. ההארד דיסק בעקרון נקנה לפני חודשיים בסה"כ - Hitachi DeskStar HDS721616PLA380 160GB 8MB Buffer SATA2

או שאתה מתכוון לדגם של ההארדיסק הנוכחי?

כי אם כן, זה ההארדיסק הנוכחי:

WDC WD2500KS-00MJB0 250GB SATA2 7200RPM

תודה על התמיכה =]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האמת שדיברתי על "הישן".

טוב אז ככה, שניהם S-ATA,

ולשניהם יש את אותם החיבורים.

cefeULn4hMTfQ.jpg

הראשון מימין: חיבור חשמל (מולקס), צריך לחבר לשם את זה: 800px-Molex_female_connector.jpg

השני מימין, חיבור s-ata, צריך לחבר לשם את זה: SATA-Signal-Cable-1.jpg

הכל מחובר ביחד: hdd_sata_connected.jpg

החיבור השלישי מימין הוא חיבור מתח נוסף, הוא נקרא s-ata power וזה כבל שיוצא מהספק כח ומחובר ישירות ל HD.

הכבל הזה נמצא רק בספקים מ 300~ ש"ח ומעלה.

כל עוד חיברת את חיבור המתח הראשון, אסור לחבר את השלישי, כי אח"כ תשרוף את הכונן!

* תקף לשני הכוננים :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...