מה יתן תמונה טובה יותר, CRT או LCD עם פאנל SIPS?? - מסכי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מה יתן תמונה טובה יותר, CRT או LCD עם פאנל SIPS??

Roy.T

Recommended Posts

הסיבה שאני שואל זה בגלל התלבטות בין 20"IPS ל22" TN כי המחשב נטו למשחקים וההבדל באינצ"ים משמעותי.

הקטע שיש לי מסך TN בבית של מאג והמסך מציג תמונה קצת פחות טובה ממסך 19" CRT של מאג שיש לי גם.

לא ייצא לי לבדוק את מסכי הISP ואני מאוד רוצה לדעת מה יתן תצונה טובה יותר CRT איכותי או IPS לצורך העניין נגיד .??

מה שיעזור לי להחליט....

מה אומרים??

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה מתלבט בין TN ל-, לא מבין למה דחפת CRT לעניין. הרי ברור ש-TN נחות משמעותית גם מזה וגם מזה.

בכל מקרה, אם נשווה בין ל-CRT, אפשר לומר של-CRT יהיה יתרון בעומק הצבעים (למרות ש- מעולה בזה), בזוויות הצפיה (ב- שחור עמוק הופך לסגול כשמתבוננים מהצד) וכן בקונטרסט (ה-CRT יציג שחור עמוק יותר). יש עוד עניין משמעותי - ה-CRT (להבדיל מכל LCD) לא מוגבל לרזולוציה אחת ויחידה שאותה הוא מציג בצורה טובה

ל-IPS (כמו לכל LCD דרך אגב) יהיה יתרון בבהירות (העניין הוא שזה לא כ"כ משמעותי, כי ממילא הבהירות הזו גבוהה מידי לעבודה שוטפת), וכמו כן בחדות (אף CRT לא ישתווה ל-LCD טוב ברזולוציה הטבעית שלו מבחינה זו), ואם תחבר אותו מחיבור דיגיטלי אז תימנע מכל מיני עיוותים של גאומטריה הנפוצים במסכי CRT.

לסיכומו של עניין - איכות תמונה פרופר - CRT טוב עדיין עדיף, למרות שה-IPS קרוב מאוד. חדות - LCD עדיף. יש לציין שאלמנט חשוב הוא הזדקנות המסך - ככל שעובר יותר זמן, מסכי CRT נוטים לאבד יותר מהחדות והדיוק של התמונה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רציתי לדעת פחות או יותר מה אני מפסיד...(המחשב רק למשחקים.)

אוקיי תודה. לפי מה שאני מבין מהתגובה שלך שבגדול אין הבדל משמעותי בין לCRT למשתמש הממוצע כל אחד עדיף מבחינה שונה אבל לא בצורה משמעותית.

האמת שבדקתי את הLCD מאג TN שיש לי בבית והשוותי עם הCRT מאג 996FS 19 שיש לי בבית ואין ספק שהCRT מציג תמונה יותר טובה.

השוותי במשחק HH2 EPISODE 2 ולמרות שיש הבדל בשבילי לפחות הוא לא היה ממש גדול...

אני חושב שאם אני ילך על הסאמסונג 22" אני יקבל תמונה יותר טובה מה מאג TN שיש לי בבית גם אני יהנה מ22" וגם אני יחסוך קצת כסף. אחריי הכל גם ככה אין כרגע במלאי את הDELL הרחב בכל מקרה, וגם הבנתי שיש הרבה בעיות עם פיקסלים שרופים.

אני גם אומר לעצמי שזה קצת טיפשי לעלות באינץ אחד ממה שיש לי ולהוציא על זה 2200 שקל.

לפחות ההבדל בין 19 ל22 הוא כבר משמעותי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בלי להעליב אבל אני לא חושב שמסך CRT של מאג 996FS הוא CRT איכותי להשוואה.

בשביל להבין הבדלים תשווה מול SAMSUNG 959NF או MITSUBISHI 930 ותבין כיצד CRT איכותי אמור להיראות ומולם לדעתי יש מעט מאוד מסכי LCD שיכולים להתחרות.

אבל מה לעשות, העולם מתקדם ונפרד מ CRT ...

אני במקומך הייתי מוסיף עוד 400 ולוקח 2007WFP/FP עם פאנל S- שיהיה עדיף בעשרות מונים על ה 226BW וגם יתאים למשחקים.

בהצלחה !

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אולי אני טועה.. אבל אתם לא חושבים אולי שפאנל PVA הוא "הטוב שבשני העולמות"?

הרי גם יש לו מהירות תגובה טובה יותר מ-, גם הצבע השחור אצלו עמוק כמו ב-CRT וגם זווית הצפייה נשמרת ללא גוון סגלגל. :s05:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הרי גם יש לו מהירות תגובה טובה יותר מ-,

לא נכון.

גם הצבע השחור אצלו עמוק כמו ב-CRT

לא בדיוק כמו ב-CRT, אבל יותר עמוק מ-.

וגם זווית הצפייה נשמרת ללא גוון סגלגל.

אבל יש שינויים גדולים יותר בכל הצבעים האחרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה מתלבט בין TN ל-, לא מבין למה דחפת CRT לעניין. הרי ברור ש-TN נחות משמעותית גם מזה וגם מזה.

בכל מקרה, אם נשווה בין ל-CRT, אפשר לומר של-CRT יהיה יתרון בעומק הצבעים (למרות ש- מעולה בזה), בזוויות הצפיה (ב- שחור עמוק הופך לסגול כשמתבוננים מהצד) וכן בקונטרסט (ה-CRT יציג שחור עמוק יותר). יש עוד עניין משמעותי - ה-CRT (להבדיל מכל LCD) לא מוגבל לרזולוציה אחת ויחידה שאותה הוא מציג בצורה טובה

ל-IPS (כמו לכל LCD דרך אגב) יהיה יתרון בבהירות (העניין הוא שזה לא כ"כ משמעותי, כי ממילא הבהירות הזו גבוהה מידי לעבודה שוטפת), וכמו כן בחדות (אף CRT לא ישתווה ל-LCD טוב ברזולוציה הטבעית שלו מבחינה זו), ואם תחבר אותו מחיבור דיגיטלי אז תימנע מכל מיני עיוותים של גאומטריה הנפוצים במסכי CRT.

לסיכומו של עניין - איכות תמונה פרופר - CRT טוב עדיין עדיף, למרות שה-IPS קרוב מאוד. חדות - LCD עדיף. יש לציין שאלמנט חשוב הוא הזדקנות המסך - ככל שעובר יותר זמן, מסכי CRT נוטים לאבד יותר מהחדות והדיוק של התמונה.

יש לך סימוכין לדברים אלו?

אני חושב שכיום, מסבכי העילית של LCD כבר משאירים מאחור את מסכי העילית של ה- CRT. ובדומה גם ברמת הביניים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי. למשחקים עדיף רחב או רגיל? ובכלל מה עדיף (לא לסרטים)

למרות שיש חוסר לרחב שווה וכדי לחכות?

תודה גבר :xyxthumbs:

אם לא לסרטים - עדיף הרגיל.

יש לך סימוכין לדברים אלו?

אני חושב שכיום, מסבכי העילית של LCD כבר משאירים מאחור את מסכי העילית של ה- CRT. ובדומה גם ברמת הביניים.

העניין של זויות הצפייה והשפעתן על הצבעים נובע ישירות מטכנולוגיית ה-LCD. עילית או לא עילית - יש רק 3 טכנולוגיות בשימוש כגע ואף אחת מהן אינה עולה על מה ש-CRT נותן. כנ"ל לגבי הקונטרסט.

מה שכן, יש מסכי LCD עם תאורת LED (לא CCFL) שנותנים ספקטרום צבעים רחב יותר, כך שבתאוריה הם יכולים להתעלות על עומק הצבעים של CRT, אבל הם מעטים, ובנוסף לכך ספקטרום רחב יותר אינו בהכרח יתרון: שצבעיהן הותאמו ידנית להצגה אופטימלית על מסך עם ספקטרום SRGB, ייראו לעיתים קרובות פחות טוב על מסך שמציג טווח רחב יותר, אפילו שהצבעים יותר "טהורים".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...