OC לגשר הצפוני תאוריה ושאלות. - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

OC לגשר הצפוני תאוריה ושאלות.

nimrodim

Recommended Posts

כמו שכולנו יודעים ב OC אנו ממהירים את המעבד ולפעמים גם את הזכרונות.

אני רוצה לעלות את נושא המהרת הגשר הצפוני אשר קורה במקביל להמהרת המעבד.

התרד מבוסס על המאמר של TONY מ שנמצא כאן:

http://www.bleedinedge.com/forum/showthread.php?t=29757

והתרד הבא מ XS:

http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?t=106834

ע"מ לפשט את הנושא אני רוצה להתייחס לגשר הצפוני כמו אל מעבד - לומר שיש לגשר הצפוני מכפלה ותדר, וכן מגבלת תדר התלויה במתח שניתן לגשר הצפוני.

בוא נניח שהמהירות הנומינלית של הגשר הצפוני מוגדרת כ MHZ 400.

על מנת לקבוע את ערכי המכפלה ותדר הבסיס של הגשר הצפוני יש לבחון את ה - FSB STRAP.

תדר בסיס של ה-NB מכפלה FSB STRAP

533 3 133

800 2 200

1066 1.5 266

1333 1.2 333

היתרונות של שימוש ב FSB STRAP יותר נמוך הוא LATENCIES יותר קטנים של הציפסט, הבעיתיות היא שבעצם אנו משתמשים במכפלה יותר גבוה לגשר הצפוני וממהירים אותו יותר מהר לגבול היכולת שלו. *תדר הבסיס של הגשר צפוני עולה עם העלאת תדר המעבד.

בהרבה לוחות ה FSB STRAP אינו ניתן לבחירה או שינוי ונקבע ומשתנה ע"פ התדר של המעבד שנקבע בביוס.

יש צורך לברר לאיזה תדרים נקבע איזה FSB STRAP בכל לוח.

דוגמא ללוח כזה הוא ה שבו אני משתמש.

בלוחות אחרים ה FSB STRAP ניקבע ע"פ היחס\תדר העבודה שנבחר לזכרונות.

גם פה יש לברר בדיוק מה יצרן הלוח בחר לעשות.

ע"מ לסבך את הענינים אפילו יותר - ישנם יצרנים אשר בחרו להשתמש ב STRAP נמוך יותר ע"מ לקבל כביכול ביצועים טובים יותר במהירות סטוק בהשוואה ללוחות אחרים בשל ה LATENCIES הנמוכים יותר כאשר משתמשים ביחס 1:1 לזכרונות.

דוגמא לכך היא ה DS3 (עם ציפסט 965). ולכן הרבה אנשים נתקעים עם FSB WALL תוך שימוש ביחס של 1:1.

(xVertigo - אני מניח שזאת היתה הסיבה לכך שנתקעת ב 3.6 GHZ למעבד Q6600 על הלוח הזה ויתכן ואם אם היית יכול להשתמש ביחס אחר לזכרונות הבעיה היתה נפתרת. :silly:)

המעבר מ FSB STRAP אחד לשני יכול להיות הגורם המגביל ב OC ולכן אנו נקבל לפעמים FSB WALL\HOLE עד לתדר המעבד בו יש שינוי של ה STRAP ונוכל שוב להמהיר את המעבד והגשר הצפוני הלאה.

השאלות שאני רוצה להעלות:

1. TONY נתן את הערך 400 לצורך המאמר שהוא כתב - אך האם יש לכך תוקף?

2. במידה ויש לכך תוקף היכן ניתן למצוא עוד אינפורמציה על תדר הבסיס של ה-NB של הציפסט והאם הוא משתנה מציפסט לציפסט?

3. היש דרך לדעת איזה STRAP נמצא בשימוש בזמן נתון בשימוש במחשב מלבד נתוני היצרן לגבי הלוח?

נ.ב. - גם לי מותר לשאול מדי פעם. :silly:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...