זקוק לעזרה - פרוייקט גמר כיתה י"ב - תכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

זקוק לעזרה - פרוייקט גמר כיתה י"ב

eyal1990

Recommended Posts

השנה אני צריך להגיש פרוייקט גמר ברמה של 5 יח"ל ב C#, ובחרתי לעשות משחק שש-בש שמשלב בתוכו .

הייתי רוצה לבקש עזרה, אם למישהו יש משחק שש-בש (עם או בלי בינה מלאכותית) על-מנת שאוכל ללמוד ממנו, כי אני מתקשה להתחיל.

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

AI? לכיתה יב?

לא יכלת לבחור משהו לשחקן יחיד? מה גם שש בש יותר מידי נדוש ופשוט(כמובן חוץ מהAI).

אני מאמין ששש-בש יכול להיות נחמד לתכנות, והבינה המלאכותית היא בגלל שכמו שאמרת, בלעדיה הרמה של הפרוייקט לא מגיעה ל 5 יח"ל - הכל נעשה עם המלצה של המורה.

העניין שהשש-בש נדוש דווקא יכול לעבוד בצורה טובה, כי אולי ככה יהיו יותר אנשים שיוכלו לעזור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא, נדוש אומר שאתה צריך לעשות אותה בצורה יותר ממושלמת כדי לקבל 100 וAI זה לא בשבילך. אני לא מאמין שיהיה לך סבלנות לזה.

יש דרישה ל3D? המורה עוזרת לכם עם איזה מנוע מוכן?

אני לא מתכוון לעשות תלת מימד. המורה אמר שזה לא יוסיף נקודות, והאינטיליגנציה המלאכותית תיקח ממנני מספיק זמן ומאמץ.

ביחד עם זאת, ה שלי יהיה ברמה "נמוכה" - לא תהיה למידה של המחשב (ממשחק למשחק הוא לא יהיה טוב יותר), ולכן זה יהיה פשוט יותר.

אני יותר מאשמח אם אנשים יעזרו לי וייתנו לי דוגמאות לפרוייקטים שלהם בשש בש(עם עדיפות ל C#), אם למישהו יש אתרים שיכולים לעזור לבינה מלאכותית ולשש בש באופן כללי אני אשמח אם תפנו אותי לזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

(ממשחק למשחק הוא לא יהיה טוב יותר),

זה ממש לא מה שהתכוונתי, גם לא נראה לי שיש הרבה מערכות בעולם שלומדות תמשתמש ויודעות להשתמש בזה...

בכל אופן הסיבה העיקרית שאני לא חושב שתוכל לבנות את זה הוא בגלל שאתה תצתרך אלגוריתמם לא קל שהוא רקורסיה(מילה שמשום מה פחידה כל מתכנת צעיר).

שלא נדבר על זה שעדין לא הבנת את משמעות הAI.

בכל אופן אני מציע תחליף נושא עכשיו במקום שתרצה להחליף אותו חודשים לפני.

אם אין דרישה ל3D אז לא חסר לך אפשרויות, אולי טטריס או שובר קירות בכל אופן יש לך מלא אפשרויות ולא נראה לי שעברת על כולם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלא נדבר על זה שעדין לא הבנת את משמעות הAI.

חבר, אני מאמין שאם מישהו בפורום הזה לא מבין את המשמעות של מושג כלשהו, ואתה לעומת זאת כן, יהיה טוב יותר להסביר לו זאת ולא לרמוס את הביטחון העצמי שלו ואת האמונה שהוא יכול לעשות משהו. לכל דבר יש דרך לעשות אותה, גם אם אתה צודק. דרך ארץ קדמה לתורה.

יחד עם זאת, הבנתי את מה שאתה אומר ואני מתנער בנושא זה מה ורוצה לקבל דוגמאות של שש-בש נגד המחשב, שש-בש כלשהו (ושוב, עם דגש על C#).

בלי קשר לתכנות, פרויקט גמר אמור להיות מוגש בכיתה י"ב והתחלתו אמורה להתחיל בכיתה י"א (שאלת מחקר, ראשי פרקים והיקף הפרוייקט), לא כן?

אצלנו בבית-הספר לא חשבו ככה, ויצא שרק השנה התחלנו ללמוד C#.

תודה לכל העוזרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבעיה הכי גדולה עם זה שאתה מגיע בשניות לסיבוכיות מטורפת. בעצם אתה צריך לתת למחשב לשחק נגד עצמו על הלוח שכבר יש כרגע X צעדים קדימה (ככה למשל אפשר לקבוע רמות קושי, יותר צעדים -> יותר קשה) ולתת לו לבחור את מה שיהיה לו הכי טוב ע"פ קריטריונים שאתה רוצה. אולי בשביל עדיף לעשות פרויקט בפרולוג כמו שאפשר לעשות אצלנו (כמו שכתבתי אני עושה בASP.NET, פרולוג זה יחסית קל ונחמד אבל לצערי אני לא מסתדר עם השפה הזו, היא לא שפה "קונבנציונאלית").

בכל מקרה, הפרויקט שלכם חייב להיות משחק מחשב כלשהו, או להכיל AI? אפשר למשל לעשותתוכנת ניהול לחברה, עם שימוש בSQL וXML. זה יכול להגיע להיקפים עצומים - שווה בדיקה לדעתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חבר, אני מאמין שאם מישהו בפורום הזה לא מבין את המשמעות של מושג כלשהו, ואתה לעומת זאת כן, יהיה טוב יותר להסביר לו זאת ולא לרמוס את הביטחון העצמי שלו ואת האמונה שהוא יכול לעשות משהו. לכל דבר יש דרך לעשות אותה, גם אם אתה צודק. דרך ארץ קדמה לתורה.

יחד עם זאת, הבנתי את מה שאתה אומר ואני מתנער בנושא זה מה ורוצה לקבל דוגמאות של שש-בש נגד המחשב, שש-בש כלשהו (ושוב, עם דגש על C#).

אצלנו בבית-הספר לא חשבו ככה, ויצא שרק השנה התחלנו ללמוד C#.

תודה לכל העוזרים.

אני ממש מצטער שאתה חושב ככה ולא ניסיתי לפגוע בכך בכל דרך שהיא..

אני רק מנסה לעזור לך מנסיוני האישי, ושוב אני מציע תחפש עוד נושאים ואל תינעל על הנושא הזה לפני שראית אחרים.

את רעיון הAI הסבירו לך בגדול בהודעה שלפני.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...