איך מתקינים כונן קשיח?? - עמוד 2 - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

איך מתקינים כונן קשיח??

scribey

Recommended Posts

אם אתה יודע איך לעשות דרך FDISK אז תשתמש בו.

עכשיו, כמה כוננים יש לך {כולל CDROM} ואיך הם מסודרים {ראשי, משני..}

יאיר

איך אני יודע?!?

יש לי צורב אחד וכונן די וי די אחד

והארד דיסק אחד

לפי התגובה של WizMaster הארד דיסק שלי הוא מאסטר (ראשי?)

ודבר אחד אחרון איך אני מג'מפר?

יש לי כונן ישן (לא מה שאני מתכונן להתקין) ויש לו את החיבור לספק וחיבור ללוח אם ובאמצע יש משהו שניראה כמו חיבור בעל 6 פינים

זה זה? ואם כן מה אני עושה איתם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תוכל לדעת לפי המסך הראשי שהמחשב עולה(או מסך בדיקת הזכרון).

בד"כ שם הוא בוק אילו כוננים מותקנים ואיך הם מג'ומפרים, אם אתה לא מבין, תעתיק את זה ותרשום את מה שהיה כתוב כאן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בין הכבל של החשמל לבין הכבל העבה שמתחבר ללוח יש כ6-8 פינים , נכון?

ושני פינים מחוברים עי חתיכת פלסטיק , נכון?

אז אתה מעביר את הפלסטיק {ששמו ג'מפר} בין הפינים האחרים {לא סתם כך, אלא על מה שרשום לך על ההרדיסק (מן מדבקה כזו)}

יאיר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו שכבר אמרו לך לג'מפר זה אומר שאתה מתאים את כיוונן הפעולה של הדיסק להיות דיסק ראשי או משני, לפעמים גם כדיסק יחידי.

כשאתה מפעיל דיסק אחד על כבל אחד ניתן להגדיר לג'מפר אותו כsingle או כmaster. וכאשר אתה מחבר שני דיסקים על כבל אחד אתה צריך להגדיר אחד מהם כmaster ואת השני כslave. כמו כן את הדיסק שג'ימפרת כmaster תחבר לקצה הכבל (החלק הרחוק מחיבור ללוח האם) ואת הדיסק שג'ימפרת כslave לאמצע הכבל.

את הג'ימפור בפועל תעשה לפי ההוראות שרשומות לך על גבי הדיסק הקשיח. על כל דיסק יש הסבר באיזה צורה לחבר את הג'מפר, כדי שהכונן יעבוד בכל אחד מהמצבים שהזכרתי (שם לב שבד"כ master=MA slave=SL. ויש גם את האופציה SC שזה cable select שאמורה לכוונן אוטומאטית את הגימפור בהתאם למיקום בכבל אבל אל תתעסק איתה כי היא עושה הרבה בעיות)

לאחר הג'ימפור תפעיל את המחשב תכנס לBIOS ותוודא שבהגדרות של התקני הIDE הם מוגדרים במצב AUTO ואז תוכל לראות במסך הקצר שמופיע לפני ההעלאה של המערכת את זיהוי הכוננים שמחוברים למחשב.

שלב אחרון הינו הכנת הדיסק לעבודה, שזה שלב יצירת המחיצות ופירמוט הדיסק.

בשלב זה יש כמה אפשרויות כמו שכבר אמרו, אחת מהם הינה חלוקה בעזרת FDISK שהיא פעולה ישנה ויש לה כבר אלטרנטיבות עדיפות ומהירות יותר. אחת מהם היא התקנה של המערכת ולאחר תהליך הBOOT המערכת תיצור מחיצה בדיסק לבד ותפרמט אותה, אם אתה מעדיף לחלק את הדיסק בצורה מיוחדת תוכל להשתמש בעזרים כמו diskpart שזה התחליף לFDISK של או לחלופין להשתמש בדיסק אתחול של התוכנה PartitionMagic, כמובן שיש אפשרות גם לבצע חלוקה ופירמוט עם FDISK וformat אבל זה יותר איטי פחות נוח וגם לא מאפשר לך להשתמש במחיצות NTFS.

במקרה שלך מכיוון שאתה לא מתכוון להתקין על הדיסק החדש תוכל לבצע את החלוקה והפירמוט בצורה הנוחה והמהירה ביותר ע"י שימוש בכלי שנקרא disk managments שהוא חלק בלתי נפרד מXP.

פשוט תפעיל את המערכת כשהכונן מחובר למערכת, קליק ימני על המחשב שלי ואז תבחר בניהול. שם תבחר בניהול דיסקים ותוכל בצורה דומה מאוד לתוכנה PartitionMagic לבצע חלוקה ופירמוט מהיר של כוננים ומחיצות ללא צורך בהפעלה מחדש של המחשב.

אם יש עדיין משהו שלא מובן תשאל.

בהצלחה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי כבר כונן אחד שעליו יש לי XP

כך שעל החדש אני לא יתקין XP

לפי מה שהבנתי:

יש כונן חדש אני מחבר אותו ליציאה השניה בכבל שהארד דיסק הנוכי מחובר

מג'מפר או איך שלא תיקראו לזה

מדליק את המחשב עם דיסקט הצלה

עושה מחיצות (אני יעשה עם F דיסק - הכי פשוט ומה שאני מכיר)

וזהו?!?!

כבל אתה מתכוון רק לIDE? אם כן אל תשכח כמו שאמרו לחבר גם לחשמל (4 פינים)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...