מונה חשמל של חברת החשמל. מישהו יכול לתת לי כמה הסברים? - מדע וטכנולוגיה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מונה חשמל של חברת החשמל. מישהו יכול לתת לי כמה הסברים?

moshikoko

Recommended Posts

איך הוא עובד? איך אני יכול לדעת כמה אני אשלם וכמה שילמתי עד כה? נניח שהמספר היה 100 ועכשיו הוא 120. כמה זה בשח?

ממה עשויה הדיסקה?

מי קורא את מה שכתוב שם? כל פעם בא מישהו מחברת החשמל?

תודה לעונים.

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בעיקרון זהו מונה ( כלומר "סופר ") את מס' הקילוואטים שהמנוי צורך , המספרים שעל השעון מציגים את כמות הקילוואטים אשר עברו בקו

-אתה משלם עבור הקילוואטים אשר עברו מזמן צריכה עד זמן צריכה ( ראה את חשבון החשמל שלך - זה יהיה מצויין במילים " קריאה אחרונה " ו"קריאה נוכחית")

אתה משלם את ההפרש בין שתי הקריאות כפול מחיר קילוואט ועוד דמי חיבור / מנוי ( מחיר הקילוואט מצויין באותה שורה באגורות )

(הצריכה היא לפי קילוואט שעה )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בוא נגיד ככה, זה לא חוקי להצמיד מגנט רב עוצמה לקופסת המונה כדי לצמצם את קריאת המונה ע"י האטה של סיבוב הדיסקית ,

קריאה נעשת על ידי מודדים של חברת חשמל אשר באים ,סוקרים / קוראים ועוברים מונה מונה כול חודשיים ( אם תרצה לדעת באיזה יום האזור שלך נסקר גם זה כתוב בחושבונית שהם שולחים )

נכון לחשבון האחרון קילוואט/ שעה עולה 40 אגורות כמובן שהמחירים נכון להיום בערך 45 אגורות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכל מתקזז בסוף.

ישנה אפשרות לדווח עצמאית (אני יודע שישנם פתקים מיוחדים עבור זה).

וכך רק לאחר פרק זמן ארוך (נניח פעם בחצי שנה) באים ובודקים אצלך את המונה.

זה כמו הערכה אבל שנעשית על ידך, ולכן יותר מדוייקת ובלי הפתעות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש דירות ישנות שהמונים ביכלל בתוך הדירה אז יש לך אפשרות להתקשר אל חברת חשמל ולדווח להם מה המונה מראה ואז הם מחייבים אותך לפי הקריאה שלך וכמו שאמרתם ^^^ פעם ב....הם צריכים לוודא עם איש שלהם את נכונות הקריאה .

מה שמאוד חשוב לציין : ואם הקריאות שמתקבלות אצלהם לא נראות להם סבירות ( צריכה נמוכה ) הם שולחים טכנאי שבודק לעומק

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^

צודק, ואותו טכנאי מגיע ללא התראה מוקדמת על מנת לבדוק אם עצרת את המונה בצורה כלשהי.

קרה לאמא שלי פעם ;D היא חשבה שהיא חכמה והיא עצרה את המונה ע"י סיכה והמונה פשוט נעצר (המונה נמצא בתוך הבית, הבית הוא פרטי) ואז במקום לקבל חשבון נפוח של כ-500 שקלים כמו בד"כ היא הייתה מקבלת 100 שקלים בערך (היא הייתה מוציאה את הסיכה מידי פעם) וביום בהיר אחד היא שכחה להוציא את הסיכה ותקתק טכנאי של חברת החשמל בדלת ותפס אותה לא מוכנה עם הסיכה בפנים, לבסוף היא קיבלה קנס כלשהו של 1000 שקלים בערך.

היום חברת החשמל מתקינה מונים דיגיטלים על מנת להקשות על הזיוף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חישוב קטן שעשעיתי

משהו פה לא הגיוני:

כמו שאמרת 1 קילו ואט = 52 אגורות

מה שאומר

עשיתי

600*0.52

----------- = 0.312 שח

1000

600w זה המחשב + מסך + .

1000w = שח0.52

600w = שח0.312

נניח שהמחשב דלוק 24/7

אז זה יוצא 0.312 *24 *30

=

224.64 שח

זה די לא הגיוני.

אז איפה טעיתי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שמעטים המחשבים שיגיעו לצריכה מקסימלית של 600W

ועוד יותר מעטים ישמרו על צריכה כזאת לאורך זמן

בפועל מחשב חדש ייקח לך ברוב שעות היממה עד 200W (והנה מדברים על סכומים יותר הגיוניים של בערך 75 ש"ח)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...