האם יש פה מישהו טכנאי סאונד ? יש לי כמה שאלות בנושא הקלטה - אודיו וקולנוע ביתי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם יש פה מישהו טכנאי סאונד ? יש לי כמה שאלות בנושא הקלטה

marlboro

Recommended Posts

תודה רבה על הרצון לעזור

יש לי כמה שאלות קשורות לאותו נושא

א. נגיד שאני מקליט מישהו ע"י מיקרופון מאוד מאוד איכותי, אבל במקום יש כבר מיקרופון משלהם שמחובר למערכת הגברה לא טובה.

ככה שכל פעם שאני מקליט הצליל נהרס לי,האם יש איזה שהוא פתרון לנושא?, כי הצליל ממערכת הגברה ממש גרוע.

ב. אם אני אשים את המיקרופון שלי מאוד קרוב אל הדובר זה ישפר את איכות הקול ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השאלות שלך הן מאוד כלליות:

1. מה זה מיקרופון טוב? RODE K2 ? מה זה מיקרופון גרוע בשבילך ? SM 58?

ההגברה לא יכולה להרוס את הצליל, רק מכשיר ההקלטה והמיקסר. אם שמעת את התוצאה במוניטורים ולא אהבת, תשמע באזניות רק לשם תחושה.

2. תלוי איזה מיקרופון. קונדנסר יש להרחיק (ולכל אחד יש את מרחק האופטימלי שלו) ומיקרופון במה דוגמת השור 57/58 יש לקרב.

הכי טוב שתיתן את רשימת ציוד ויתאימו לך את האופטימלי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

http://www.edirol.net/products/en/R-09/

אני משתמש במכשיר הזה, איפה אני אמור להציב אותו

2 . נראה לי שלא הבנת אותי, אני התכוונתי שיש במקום מערכת הגברה ומיקרופון משלהם, אני מציב את המיקרופון שלי

לא קשור אליהם, מה שאני מקליט זה גם הצליל שמגיע ממערכת ההגברה שבמקום שהיא לא טובה, וממש פוגעת בצליל.

(מערכת ההגברה במקום זה מערכת סטיראו ישנה שחיברו לה מיקרופון פשוט מאוד מאוד)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האדירול R-09 זה מכשיר הקלטה דיגיטלי (באיכות מאוד גבוהה) אבל לא מיקרופון...

כמו שנאמר פה, הגברה לא יכולה להרוס את מקור הצליל, עצם ההקלטה והעיבוד יכולים להרוס אותו (לא בדיוק להרוס, אלא ליצור אותו באיכות ירודה)...אז אם כבר מערכת ההקלטה במקום ההוא גרועה (מיקסר, כרטיס קול, פרה אמפ, מעבדי צלילים חיווט וכו...)...

ובקצרה מערכת הקלטה זה בדיוק כמו מחשב, כל הרכיבים צריכים לנצל אחד את השני בצורה טובה...

אם יהיה לך מיקרופון ב 5000 ש"ח והצליל שלו עובר דרך חיווט זול ומיקסר/מעבד צליל גרוע המיקרופון לא ינוצל כלל ויהיה מיותר...

זה אומר שאין פתרון לבעיה שלך...אולי הפקה איכותית של הצליל רק יכולה לעזור...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה,

לגבי השאלה השניה.

לא נראה לי שהמיקרופונים שלו הם קונדנסר, למרות שנראה לי שקראתי איפה שהוא שהם כן?

במידה והם לא, אז כדאי שהמכשיר יהיה כמה שיותר קרוב אל הדובר, כי כרגע הוא נמצא מערך 40 סנטמטר ממנו

ונראה לי שזה גם פוגע בצליל,

נראה לי שאם אני אשים אותו ממש קרוב אני אוכל לקלוט יותר את הבן אדם שאני מקליט למרות המערכת הגברה,

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל המכשיר מאוד מאוד איכותי וכן הוא בעל שני קונדנסרים זעירים...אבל אין מה לעשות זה לא מכשיר להקלטה אולפנית זה למוזיקאים בדרכים ומנהלים שממש רוצים להשקיע בטייפ מנהלים שלהם...

ובקשר למרחק..זה אינדיבדואלי לכל מצב, תלוי בהמון פרמטרים: הטון של האדם המוקלט, המצב האקוסטי באזור, סוג השירה וכו...פשוט תבדוק כמה מרחקים ותראה מה יוצא הכי טוב...

למרות שיש סטנדרטים של מרחקים, במכשיר הקלטה כזה אני לא מאמין שהם תקפים עליו...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...