שאלה בקשר להתקנת ווינדוס ב-HD חדש בלוח אם חדש וחיבור 2 HD שיתפקדו ככוננים משניים - Windows - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה בקשר להתקנת ווינדוס ב-HD חדש בלוח אם חדש וחיבור 2 HD שיתפקדו ככוננים משניים

nore0

Recommended Posts

אני רוצה להתקין את הווינדוס ב-HD חדש של 250GB SATA על חדש

ויש לי 2 HD של 80GB בחיבור IDE (על אחד מהם מותקן הוונידוס)

האם לאחר התקנת הווינדוס על ה-250 ניתן לחבר את ה-80 שיתפקדו ככוננים משניים

או שחייבים למחוק את הויונדוס שב-80 ?

וצריך לעשות משהו עם הג'מפר ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אפשר להשאיר את הווינדוס אתה רק צריך לשנות את הג'אמפרים ואולי גם את החיבורים (לפעמים זה משנה גם)

בעיקרון, הכונן שמתפקד כPrimary צריך להיות מוחלף עם ה-250GB וזהו ה-250GB צריך לעלות ראשון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין MASTER/SLAVE בכונני SATA,חיבור SATA תומך רק בכונן אחד בניגוד לIDE שתומך עד 2

בעקרון אין לך שום צורך לג"מפר שום דבר בצורה שונה ,רק להגדיר בביוס שהSATA יבוא בעדיפות לפני ה IDE

וגם שהדיסק קשיח החדש יהיה ראשון בסדר העדיפיות של הבוט

עריכה: אולי לא הבנתי אותך נכון,האם שני הדיסקים קשיחים האחרים מחוברים כרגע או שלא?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עדיין לא חיברתי אותם (2 80GB )

אני רוצה לשמור על החומר שיש לי בהם

להתקין את הווינדוס על ה-250 ולחבר את ה-80 שיתפקדו ככוננים משניים

אז רק להגדיר בביוס שה-250 יהיה Primary והאחרים secondary ואז הם יופיעו במחשב שלי ?

או שצריך ליצור מחיצות ?

והאם ביצירת מחיצות החומר נמחק ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן צריך רק לחבר ולהגדיר את סדר הבוט בהתאם בביוס והכול יזוהה (אבל אתה עלול להתקל בבעיה של גישה נדחית עקב הרשאות גישה של NTFS,יש דרכים לסדר את זה) , כיוון שעל אחד הקשיחים האלה יש מערכת הפעלה

אני ממליץ לגבות מה שחשוב ולפרמט אותו (אפילו למחוק את המחיצות שלו וליצור מחדש,אם היה מחולק למספר מחיצות)

עכשיו הסבר על כבלי IDE וMASTER/SLAVE

נניח שזה כבל IDE:

3---2--1

כל מספר מייצג חיבור בכבל..

1 (כחול) מתחבר ללוח אם

2 (אפור,אמצעי) מתחבר לכונן הSLAVE

3 (שחור) מתחבר לכונן הMASTER

(צבעים אלה מייצגים רק כבלי IDE של 80 חוטים,בכבלי IDE ישנים של 40 חוטים כל החיבורים שחורים,לא מומלץ להשתמש בכאלה)

אבל זה לא כזה קל, למרות שחשוב לחבר את הכבל IDE בהתאם,הוא לא קובע איזה כונן MASTER ואיזה SLAVE

זה כבר תלוי בג"מפרים של הכוננים,בדרך כלל יש מדבקה או איור מודפס המראה את תנוחות הג"מפר השונות

כדי שתדע איפה לשים בשביל שיהיה מסטר או סלייב ,מן הסתם שני כוננים המחוברים על אותו כבל לא יכולים להיות

שניהם מוגדרים על אותו דבר,אז חייבים להגדיר אחד כמסטר ואחד כסלייב,תשתמש בפינצטה (ידוע גם כמלקחיים) כדי להוציא

ולהכניס תג"מפר במקרה הצורך ,בנוסף מסיבות של ביצועים לא מומלץ לחבר כונן אופטי ודיסק קשיח על אותו כבל IDE

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במידה ואתה כל כך מודאג

פשוט תחבר את ה 250 החדש למחשב תפרמט אותו תיצור מחיצה לWIN החדש

תעתיק את כל המידע שאתה רוצה מה HD הישן

ואז תתקין WIN למחיצה שהכנת ב HD החדש

מצד שני במידה ואתה לא רוצה להתקין מחדש אתה יכול פשוט "לשכפל" את ה HD של ה80 ל250 ואז יהיה לך העתק זהה

בHD החדש ותוכל לפרמט את הישן

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...