מעבר ללינוקס, ותמיכתה ברשת ביתית עם WinXP ובמשחקים - לינוקס, Mac ומערכות הפעלה אחרות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מעבר ללינוקס, ותמיכתה ברשת ביתית עם WinXP ובמשחקים

mrsph666

Recommended Posts

שלום חבר'ה,

לאחרונה אני מתעניין במעבר ללינוקס, שלפי מה ששמעתי, זוללת הרבה פחות משאבים, מאובטחת יותר וכו'.

המטרה שלי בעצם היא להשתחרר כמה שאפשר ב"כבלי מיקרוסופט", לנצל את המחשב שלי יותר, תוך התחשבות בכך שאני משחק מדי פעם ב-Counter-Strike 1.6, והייתי רוצה שהמשחק ימשיך לעבוד ללא בעיות.

יש לי כמה שאלות:

1. איזו גרסא\מהדורה מומלצת בשבילי (אובונטו וכד')? אני בעיקר שומע מוזיקה, רואה סרטים במחשב, מדי פעם משחק, כפי שכבר ציינתי.

המפרט שלי כזה:

P-4 2.6GHz HT Northwood

512MB RAM

R9600XT 128MB

2. כרגע יש לי 2 מחשבים בבית. הראשון שלי, שמתחבר ישירות לאינטרנט ע"י חייגן (כבלים) דרך מודם שמחובר לכרטיס רשת אחד. לכרטיס הרשת השני אני מחבר את המחשב השני, של ההורים, עם כבל רשת מתאים. את החיבור המשותף אני מגדיר עם אשף מיוחד של . האם אוכל להגדיר רשת ביתית דומה אם במחשב שלי (הראשי, כאמור) תהיה מותקנת מערכת הפעלה Linux?

3. והשאלה האחרונה שלי היא לגבי המשחקים. מה שחשוב לי שיעבוד זה Counter-Strike v1.6 ו-Generals: Zero Hour. זה ריאלי?

4. האם יש מהדורות טובות בעברית? (לא חובה)

תודה רבה לעונים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה לעונים.

עוד מספר שאלות:

1. לי, כמשתמש שהשתמש בפלטפורמות Windows ספורות (95, 98, ME, XP - שכולן בעצם די דומות - ידידותיות למשתמש ממוצע), יהיה קל 'להתאקלם' ל-Linux Ubuntu? שמעתי שהכל נעשה שם עם פקודות ולא בעיקר עם עכבר, כמו ב-Windows. עלי לציין שאני משתמש די מנוסה, יודע מעט מעל הממוצע - אבל לא איזה גאון או משהו כזה... אני תמיד שמח ללמוד עוד, ולהעשיר את נסיוני.

2. שמעתי שהחודש יוצאת גרסאת 7.10 (שכרגע העדכנית ביותר היא 7.04). האם לחכות, או שאפשר לעדכן את המערכת בקלות (בדומה ל-Windows Update)?

3. האם ניתן להפעיל Windows Live Messenger גרסא 8 ומעלה?

4. אם אני מוחק לגמרי את Windows XP, האם הדיסק הזה (http://www.ubuntu.com/getubuntu/download) תומך ב-BOOT?

5. עוד דברים שעלי לדעת לפני התקנת אובונטו?.. למשל, בענייני - ישנו פיירוול מובנה, כמו ב-WinXP , או שעלי להתקין? לגבי אנטי-וירוס, שמעתי שאין ממש צורך בזה, ושלינוקס לא סובלת מבעיית רוגלות וכו'. מה דעתכם?

תודה רבה לכם, חברי פורום יקרים, שתורמים מזמנכם לעזור לי, ולרבים אחרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. בולשיט, עכשיו וינדוס כבר יותר קשה להתקין :smile1:

2. פשוט תוריד את הבאטה של 7.10

3. לא, למה לך?

4. כל הדיסקים תומכים

5. סטיקי

תודה רבה על התשובות.

לגבי 2 - ובכל זאת, ניתן לעדכן מ-7.04 ל-7.10 ללא התקנה מחדש?

ועוד דבר שמטריד אותי, למרות ששמעתי שלינוקס מצטיינת בזיהוי מצוין של רכיבי חומרה שמותקנים במחשב. באתר הרשמי של לוח-האם וכרטיס הקול שלי (PCI נפרד, לא און-בורד) לא מופיעים דרייברים ללינוקס - רק ל- 2000/XP בעיקר. מה דעתכם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי אתה נראה רציני אז יש לי בשבילך את השיטה הכי בטוחה להתחיל

קודם כול תקרא את *כול* המדריכים בסטיקי, אפילו דברים שאתה חושב שבחיים לא תצטרך לעשות

ובכלל לא קשורים למערכת שלך.

דבר שני תתקין vmware ותתקין את הבטא של ותשחק עם זה קצת, לא יותר מידי...

אה ושאתה מתקין על המחשב אל תמחוק את הווידוס עדיין, חכה שתהיה 100% בטוח בלינוקס בשביל זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^ טימטום (חוץ מלקרוא את הסטיקי, זה חשוב)

פשוט תוריד את הבאטה האחרונה של האובונטו, זה דיסק ליב סידי (הסבר כנראה קיים בסטיקי אם לא - גיל תוסיף) תשחק, תנסה להריץ קבצי קול (WAV כי בטח אין שם קודאקים) ותראה שהכל עובד, אחרי זה תתקין.

וכן, אפשר להתקין את האובונטו הישן ואחרי זה לשדרג אבל זה מטומטם ולא יעיל אם אתה הולך להתקין מערכת חדשה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לינוקס צריכה ללוח אם?

בדר"כ הדרייברים בלינוקס נכתבים כך שהם מתבססים על הרכיבים היותר נמוכים (צ'יפים) או על סטנדרטים.

למעט אלה שמחפשים צרות ואלה שמבינים מה הם עושים לא מורידים מחוץ למקורות ההפצה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...