ייצור עצמאי של PCB. - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ייצור עצמאי של PCB.

liornet

Recommended Posts

קראתי טיפה על הנושא ולפי מה שהבנתי צריך:

1.לוח נחושת

2.מדפסת ודפים של תמונות

3.איזה משהו כלורי כחול כזה :S

השאלה שלי היא איכן ניתן להשיג בישראל את הדברים האלה,ואשמח אם מישהו יוכל להפנות אותי למדריכים עבור זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא חשבתי שמישהו באמת יחשוב על לנסות....בכל אופן שכח מהעניין.... :screwy:

למה?

אני מייצר לוח של צד אחד,בלי שכבות,ובנוסף זה סה"כ לוח של 2X2 סנטימטר...

בכול מקרה אני יעדכן אם יצא לי משהו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה כולם ישר שוללים?

אבל נתחיל בכמה הערות לא עושים את זה עם ליזר ושקופית או שלא עושים את זה עם החומצה....

השיטה הנוחה ביותר נידמה לי היא שיטת השקופית : משתמשים בפלאטה שמכוסה בחומצה שאוכלת את הנחושת אבל החומצה רגישה לאור מה שאומר שהיא אוכלת רק כשיש אור מה שקורה כאן זה שאתה מדפיס ובחדר חשוך לחלוטין או תא חשוך שם את השקופית מעל הפלטה ואז מדליק אור לזמן שרשום היה על האריזה הפלטות לרוב מגיעות עם מייצב אבל שמעתי גם על כאלה שאפשר לשתוף פשוט עם מיים או כאלה שהיצוב מתבצע בעצמו אני אישית השתמשתי בכאלו שצריך להכין מראש תבנית עם מייצב ולהשרות את הפלטה לכמה זמן שהחומצה הזאת תרד ותשאר לך פלטה נקייה ומוכנה לעבודה :xyxthumbs: (מתוך מה שאני יודע זה לרוב הולך ביחד עם הפלטות לא צריך לקנות לבד וזה לא כחול... אבל אולי יש גם כאלה...) בכל מיקרה החסרונות היחידים של זה הם שהכל יוצא יקר וקצת בעיה לעשות הכל בחושך אבל מסתדרים אם צריך משהו מדוייק מאוד.

השיטה השניה היא פשוט עם טוש (הארליין) מציירים מה שצריך על הפלטה משרים אותה בברזל כלורי שותפים אותו ממנה והכל מוכן מה שנותן תוצאה פחות מדוייקת כי אחרי הכל הציור הוא נעשה ע"י ציור בטוש...

תהנה ובהצלחה

ד"א החומרים הם לא כל כך נדירים כבר למציאה עם טיול קטן בת"א תמצא את כל מה שאתה צריך :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ישנה עוד שיטה .. להדפיס את המעגל על שקופית עם מדפסת .. להצמיד את השקופית לצד המצופה נחושת .. לכסות בבד כלשו ולגהץ את זה עד שהטונר (הצבע) יעבור ללוח ... להשרות בחומצה (החומצה לא מאכלת את הטונר ומה שמתחתי .. טוב .. תלוי לכמה זמן תשים את זה .. היה מדריך של אליאנין באתר אם אני לא טועה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...