GA-P3S. מה ההבדלים בין DS3P, DS3R, DS3T ומה מתאים ל- HTPC בלי גיימינג - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

GA-P3S. מה ההבדלים בין DS3P, DS3R, DS3T ומה מתאים ל- HTPC בלי גיימינג

ssib

Recommended Posts

היי לכולם

אני בונה מחשב למולטי טסקינג כבד ול- על בסיס doul co 6550/6750 אבל בלי משחקים כלל!

1. קראתי כאן שבשביל המעבדים האלה כדי ללכת על לוח על בסיס P35. האם הדבר נכון או שאוכל ללכת גם על לוחות אחרי שאולי יתנו לי דברים נוספים בפחות כסף.

2. מה ההבדלים בין DS3P, DS3R, DS3T ומה מתוכם אני צריכה? (לא רוצה לשלם כסף מיותר ומצד שני לא רוצה להזדקק לשידרוג בקרוב!)

אגב, חוץ מלג'גבייט למי יש עוד לוחות מבוססי P3S ומה שווה לפחות כמו שלה (וקיים בארץ 8) )

ותודה

:gorgeous:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 31
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

בשביל לעשות השוואה יש את זה:

http://www.giga-byte.com.tw/Products/Motherboard/Products_ComparisonSheet.aspx

תבחרי את הסוקט זה יתן את הלוחות התואמים לו, הP35ים נמצאים כמעט בסוף הרשימה לחצי על אחד כדי להסויף אותו, וכי להוריד אותו מהרשימה תלחצי עליו ב Model :

לרוב החברות היום יש P35, אסוס , אביט, וכו.

אם את מחפשת להוריד עלויות קחי את ה P35SL

אה, וזה שבזאפ אין תחת קטגורית P35 לוחות אחרים חוץ משל ג'יגבייט זה לא אומר שהם לא קימים :silly:

http://www1.zap.co.il/models.asp?Sog=C-MotherBoard&keyword=P35&orderby=price

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בראל, ראשית תודה על שני הקישורים :)

ההיתי באתר של ג'גבייט (אפילו הורדתי את הטבלה לאקסל) ובהחלט אשתמש בקישורית לזאפ.

אבל לצערי אני לא מבינה שם את הכל ואשמח לכמה הסברים בשפה של "בני אדם"

בנוסף אני תוהה

1. אם הלוחות שלה הם באמת הי טובים באותו מחיר או שניתן לקנות לוח טוב מבוסס על אותם שבבים מחברות חרות?

2. ובכלל האם כדאי ללכת על לוח מבוסס P35 או שבאותו מחיר פחות או יותר אוכל לקבל לוח מבוסס אחר שיתן לי תמורה טובה יותלר / לוח שיתן תמורה זהה במחיר נמוך יותר

3. אגב, הלוחות שהזכרתי מגיעים עם יציאת DVI לחיבור המסך, נוסף על יציאת ה-VGA המיושנת? ואם לא, איזה לוח שמתאים לי ועולה לא מעל הסכומים האלה כן מגיע איתם?

SSIB

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תשובות:

1. בטח שניתן , ואביט מיצרות לוחות P35 מעולים , לדעת רבים אפילו יותר טובים משל ג'יגבייט. (את יכולה לראות את הכתבה על החוסר בדיקות איכות שג'יגבייט לא עשו ללוחות שלהם לדוגמה.. זה לא נתון שמעיד על משהו אבל...)

2.אם זה לHTPC יכול להיות שגם P31 יספיק לך.

3.הלוחות שהזכרת מבוססים ערכת השבבים P35 ללא כרטיס מסך מובנה בכלל , אז אין לא DVI ולא VGA....

אם את מחפשת לוח עם כרטיס מסך מובנה זה ערכת השבבים G33....

עריכה:

את לא צריכה , אז DS3R יורד, את לא צריכה שני חריצי PCI-E אז DS3P יורד, ואין DS3T אז - גם הוא יורד. :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רק הערה קלה:

גם אני חקרתי לאחרונה את ההבדל בין הדגמים השונים של Gigabyte בנסיון להבין פשר כל אות (ולא, השוואה פשוטה באתר של gigabyte דווקא לא חושפת את כל ההבדלים).

דווקא ההבדל בין S3L ל-DS3L, שהינו עשרות שקלים בודדים, הוא גם הכי משמעותי: ה-D מציין Durable, ומאחורי השם מסתתרים קבלים איכותיים ואמינים יותר מאשר אלה בגרסת הS3L. לפיכך, דגם DS3L יעשה עבורך את העבודה.

לידע כללי, דגם DS3 מכיל גם תמיכה ב-RAID ודגמי P35C מכילים גם תמיכה ב- (בשאר הדגמים יש רק DDR2), אם זה רלוונטי עבורך. השינויים בשאר הדגמים הם פחות מהותיים.

תהני.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רק הערה קלה:

גם אני חקרתי לאחרונה את ההבדל בין הדגמים השונים של Gigabyte בנסיון להבין פשר כל אות (ולא, השוואה פשוטה באתר של gigabyte דווקא לא חושפת את כל ההבדלים). מה יותר פשוט מזה? כותבים לך לדוגמא RAID - 0,1 ובדגם אחר RAID 0,1,5,10 איך אי אפשר להבין את ההבדל..? הדבר היחידי שהם לא מציינים זה את הקבלים העמידים יותר

דווקא ההבדל בין S3L ל-DS3L, שהינו עשרות שקלים בודדים, הוא גם הכי משמעותי: ה-D מציין Durable, ומאחורי השם מסתתרים קבלים איכותיים ואמינים יותר מאשר אלה בגרסת הS3L. לפיכך, דגם DS3L יעשה עבורך את העבודה. הקבלים העמידים יותר מכוונים לאוברקלוקרים, הם מציגים מתח יותר יציב ויותר עמידות תחת עומס - ולכן אני חושב שלמשתמש הרגיל הם לא כאלה חשובים.

לידע כללי, דגם DS3 מכיל גם תמיכה ב-RAID ודגמי P35C מכילים גם תמיכה ב- (בשאר הדגמים יש רק DDR2), אם זה רלוונטי עבורך. השינויים בשאר הדגמים הם פחות מהותיים.

טכנולגית הDDR3 לא בשלה בלוחות האלה עדין, והמחירים בשמיים - רק עוד שנה אולי טיפה לפני להערכתי יהיה שווה לעבור לDDR3.

על RAID אני מוכן להגיד שזה אפשרות מעניינת. השאלה היא אם היא רוצה אותו או לא, גם ככה RAID 0,1 יש ברוב הלוחות.

תהני.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בראל, כמה דברים:

1. היה לי נדמה שראיתי ש- DS3R תומך ב- ?(לעתיד) או שאני טועה?

2. נדמה לי ש- DS3L אינו תומך ב- FIREWIFE ורק מ- DS3R, תומך. האם זה נכון והאם לא כדאי שיהיה את זה או שזה סתם מיותר עבורי

3. הזהירו אותי טוב מפני RIAD O שעליו דווא חשבתי, כך שכנראה שזה לא הייה רלוונטי.

4. מה לגבי Audio: ראיתי ש- ב-DS3L : HD Audio (Realtek ALC888)

בעוד שמ-DS3R והלאה: HD Audio (Realtek ALC889A. מה זה והאם זה משמעותי לי למחשב שאמור לשמש כמזרים מדיה?

5. מה באשר ליציאת DVI לחיבור המסך, נוסף על יציאת ה-VGA המיושנת. האם מישהו מהם מגיע איתה?

6. מה לגבי כרטיסים מחברות מתחרות על בסיס P35 האם יש משהו שווה יותר בחברות אחרות שכדאי לחשוב עליו?

ושוב תודה :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. תומך גם וגם. עדין מיותר , כולל גם תמיכה במערכי רייד 5,10..

2.פיירוויר, תלוי בך - אם יש לך מה לעשות איתו או לא, בעיקרון אם בעתיד יחסר לך החיבור הזה את תמיד יכולה להוסיף כרטיס PCI פיירוייר שיתן אותו.

לפעמים אפילו יותר זול לקנות את הכרטיס ולוח שלא כולל אותו מאשר לוח שכן כולל בלבד.

3. אני לא מומחה במערכי רייד , מה שאני כן יודע זה שרייד 0 הוא לביצועים כי הוא מחלק את הנתונים לשני דיסקים קשיחים על חשבון השרידות - אחד הולך הכל הולך.

רייד 1 מגביר את השרידות אבל מנצל רק כמות של כונן אחד, מה שנכתב באחד נכתב בשניהם וככה אם אחד כושל המערכת עדין קיימת.

4.לא רלוונטי, כולם מאוד מאוד מאוד דומים , השאלה היא האם את צריכה יציאה קואקסלית? (סראונד בכבל אחד...במקום לחבר 5.1 בכבל לכל שני ערוצים)

האם במגבר אליו המערכת הולכת להתחבר קיים החיבור הזה? זה נראה ככה:

hCoaxialDigitalJack.jpg

*לפעמים זה בצבע טיפה שונה.

5. כמו שאמרתי, כל ערכת השבבים הזאת, P35 היא ללא כרטיס מסך מובנה, ובכלל לHTPC מומולץ לרכוש כרטיס מסך נפרד שיתן ביצועים עדיפים בהרבה.

אפשר לקנות 8500 ב 450 ש"ח שיתעלה על כל כרטיס מסך מובנה, + בגלל המבנה החדש של סדרה 8X00 הוא גם מוריד מהעומס מהמעבד כשהוא לוקח את העיבוד של הוידיאו אליו.. ככה הוא מקל על המעבד ומשפר ביצועים (אני מכיר את זה תאורטית, כמה זה באמת עוזר אני לא יודע, אין לי 8X00)

6.כרגע, אם תקחי את GA-P35-S3L + 8500 זה יעלה בערך 1000 ש"ח , שזה הלוח P35 הכי זול שיש כרגע אבל בשילוב על 8500 לדעתי יתעלה על כל לוח-אם עם כרטיס מסך מובנה בהרבה. (+ זה יתן לך יציאה קואקסלית),

וכמו שאמרתי - אם תצטרכי FIREWIRE תוכלי תמיד לקנות כרטיס הרחבה (עולה 100-120 ש"ח בערך..)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

smalul סחתן על ההשקעה :xyxthumbs:

אתה מסכים עם מסקנה 6 שלי? :)

6.כרגע, אם תקחי את GA-P35-S3L + 8500 זה יעלה בערך 1000 ש"ח , שזה הלוח P35 הכי זול שיש כרגע אבל בשילוב על 8500 לדעתי יתעלה על כל לוח-אם עם כרטיס מסך מובנה בהרבה. (+ זה יתן לך יציאה קואקסלית),

וכמו שאמרתי - אם תצטרכי FIREWIRE תוכלי תמיד לקנות כרטיס הרחבה (עולה 100-120 ש"ח בערך..)

אני צריך חיזוק לגבי זה, אף פעם לא בניתי ....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צהריים..

ראשית תודה בראל וגם שמואל שהטבלה שלו נתנה הבנה נוספת

1. תומך גם וגם. עדין מיותר , כולל גם תמיכה במערכי רייד 5,10..

אוקי... סביר להניח שהזכרונות שלי לא יוחלפו בשנה וחצי הקרובה לפחות

וכנראה שאין טעם לתכנן שדרוג מעתה לאז אם זה אומר תוספת כסף רצינית..

2.פיירוויר, תלוי בך - אם יש לך מה לעשות איתו או לא, בעיקרון אם בעתיד יחסר לך החיבור הזה את תמיד יכולה להוסיף כרטיס PCI פיירוייר שיתן אותו.

לפעמים אפילו יותר זול לקנות את הכרטיס ולוח שלא כולל אותו מאשר לוח שכן כולל בלבד.

האמת שכרגע אין לי צורך מיידי בהתקן, אולם בהמשך ייתכן ואצטרך אותו אם לגבי מצלמות אם התקנים אחרים.

בכל מקרה זה לא יהרג ובל יעבור ואם בגלל זה אצטרך להוסיף עוד סכום נכבד זה ישאר בחוץ.

3. אני לא מומחה במערכי רייד , מה שאני כן יודע זה שרייד 0 הוא לביצועים כי הוא מחלק את הנתונים לשני דיסקים קשיחים על חשבון השרידות - אחד הולך הכל הולך.

רייד 1 מגביר את השרידות אבל מנצל רק כמות של כונן אחד, מה שנכתב באחד נכתב בשניהם וככה אם אחד כושל המערכת עדין קיימת.

כן, רייד 1 זה מיותר מבחינתי ו- 0 זה סיכון שהזהירו אותי לא לקחת. נראה לי שאוותר.

4.לא רלוונטי, כולם מאוד מאוד מאוד דומים , השאלה היא האם את צריכה יציאה קואקסלית? (סראונד בכבל אחד...במקום לחבר 5.1 בכבל לכל שני ערוצים)

האם במגבר אליו המערכת הולכת להתחבר קיים החיבור הזה? זה נראה ככה:

האמת שכרגע המערכת שלי ישנה כך שאני בספק אם יש בה משהו כזה.

מעריכה שאקנה זה יהיה משהו טוב אבלזה לא יהיה בקרוב (עוד לא סיימתי את המחשב:) כך שנראה...

5. כמו שאמרתי, כל ערכת השבבים הזאת, P35 היא ללא כרטיס מסך מובנה, ובכלל לHTPC מומולץ לרכוש כרטיס מסך נפרד שיתן ביצועים עדיפים בהרבה.

אפשר לקנות 8500 ב 450 ש"ח שיתעלה על כל כרטיס מסך מובנה, + בגלל המבנה החדש של סדרה 8X00 הוא גם מוריד מהעומס מהמעבד כשהוא לוקח את העיבוד של הוידיאו אליו.. ככה הוא מקל על המעבד ומשפר ביצועים (אני מכיר את זה תאורטית, כמה זה באמת עוזר אני לא יודע, אין לי 8X00)

כרגע, אם תקחי את GA-P35-S3L + 8500 זה יעלה בערך 1000 ש"ח , שזה הלוח P35 הכי זול שיש כרגע אבל בשילוב על 8500 לדעתי יתעלה על כל לוח-אם עם כרטיס מסך מובנה בהרבה. (+ זה יתן לך יציאה קואקסלית),

המליצו לי פה לקנות כרטיס מסך HD2400/2600. האם הם לא עדיפים על פני ה- 85000 לסרטים ה- HD אייכותי בלבד(אך ללא גיימינג כלל). אגב, ה- HD2600 PRO רק מתחיל מ- 500 וזה ללא קרור פאסיבי, אבל הבנתי שהוא עדיף לסרטים בגלל המקודדים החדשים שהוא תומך בהם.

- ואגב, כמובן שאקנה כרטיס :) רק שעדיין לא בטוח אם ערכת PVR 150 או ערכת M785.

ועדיין לא אמרת לי לגבי לוחות אם מתחרים (לא צריכה כרטיס מובנה, - אלה אם יתמכו, במה שתומך לפחות ה-HD2400 שיחסית אינו יקר .

הזכרת את ואביט. יש לך (או למישהו אחר) מושג אם יש להםם לוחות אם מחתרים שיכולים להיות עדיפים עבוריי?

וסופשבוע נהדר

:gorgeous:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה מסכים עם מסקנה 6 שלי? :)

1. תמיד עדיף לקנות כרטיס מסך נפרד, שתומך בכל התקנים הרצויים ונותן את כל היציאות הרצויות, במקום כרטיס מסך מובנה.

2. בקשר ל HTPC - אם המחשב לא מיועד להמהרה, אני לא רואה סיבה שהוא לא יכול להיות מבוסס גם על מערכת של (בד"כ שילוב של מעבד ולוח מבוסס לרמות הנמוכות יהיה יותר זול משילוב מבוסס אינטל).

3. באופן כללי, שילוב של P35-DS3L עם 8500 הוא שילוב מצויין למחשבים שלא מיועדים למשחקים. למעשה, הלוח הזה מתאים לרוב המחשבים, ולא רק למחשבים "בסיסיים" או מחשבי .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שמואל..

1. תמיד עדיף לקנות כרטיס מסך נפרד, שתומך בכל התקנים הרצויים ונותן את כל היציאות הרצויות, במקום כרטיס מסך מובנה.

וזה מה שיהיה:) אגב כאשר ביקשתי לוח של חברה אחרת לא רמזתי לכרטיס מובנה, ממה לא. רק ליחס עלות תמורה יותר טוב

מה דעתך, יש משהו טוב יותר בחברה אחרת (בראל הזכיר פה את ואביט)...

2. בקשר ל HTPC - אם המחשב לא מיועד להמהרה, אני לא רואה סיבה שהוא לא יכול להיות מבוסס גם על מערכת של (בד"כ שילוב של מעבד ולוח מבוסס לרמות הנמוכות יהיה יותר זול משילוב מבוסס אינטל).

אני צריכה אותו למולטי טסקינג ולכן זה יהיה הדואל קו- השאלה אם 6550 או 6750. מה אתה אומר, שווה להוסיף עוד 100 ש"ח בשבילו?

3. באופן כללי, שילוב של P35-DS3L עם 8500 הוא שילוב מצויין למחשבים שלא מיועדים למשחקים. למעשה, הלוח הזה מתאים לרוב המחשבים, ולא רק למחשבים "בסיסיים" או מחשבי .

כתבו לי פה:

"אני ההיתי לוקח כרטיס מבוסס ATI HD2400PRO או HD2400XT, יש כאלה גם עם פאסיבי ומחיר דומה.

יש לכרטיסים של ATI פריסה בחומרה לכל סוגי הפורמטים שקיימים היום. ל8500GT יש פריסה בחומרה רק ל-H264 (ולא ל-VC1)."

http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=292372.msg2569659#msg2569659

אתה לא חושב שהם צודקים ?

ותודה :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...