כ.קול עם יציאה אופטית. שווה להשקיע? - אודיו וקולנוע ביתי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

כ.קול עם יציאה אופטית. שווה להשקיע?

MonoMan

Recommended Posts

אהלן אנשים.

המטרה, שמיעת MP3 באיכות גבוהה (דיסקים שהומרו לקבצים)

פה ושם משחקים.(אולי גם , אבל בשביל זה יש לי DXR3)

הכרטיס מתחבר לרסיבר, בשביל זה אני רוצה להשתמש ביציאה הדיגיטלית אופטית (מה שנקרא TOSLINK)

האם הכרטיס של הרקולס פורטיסימו3 7.1 מוציא סטריאו ביציאה האופטית או שזה רק DD, DTS?

שווה להשקיע בכרטיס קול הזה ובTOSLINK? הכרטיס שיש לי עכשיו הוא אונבורד, מתחבר לרסיבר בSPDIF.

תכל'ס אני מחפשת איכות שמע גבוהה. (לא פיצ'רים ושאר ירקות)

אז מה דעתכם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה רוצה איכות שמע מקסימאלית וגבוה לך על ה SoundBlaster Audigy 2 Platinium EX יש לו כמובן מלא פיצ'רים וכן יציאת אופטית כמובן אתה צריך מתאימים עם מגבר בעל כניסה אופטית כמו למשל הרמקולים שלי יש TEAX PowerMax 1500.

לי אישית יש בבית את הדגם הישן יותר SoundBlaster Audigy Platinium Ex והוא חבל"ז.

כל שאר הכרטיסים הם סתם חרטא ולא כאלה טובים יותר מימה שיש לך על הלוח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אל תבלבל בין סטיראו וDD/DTS

הDD/DTS הם שיטות פיענוח

וסטיראו זה שמיעה בשני ערוצים

הפורטיסימו מוציא סטיראו וכל שאר ירקות אבל לא יודע לפענח DD/DTS...................

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דבר ראשון אין שום הבדל באיכות בין חיבור הSPDIF הקואקסלי שאתה משתמש לחיבור אופטי , אז חבל על הכסף , מה שכן שינוי לכרטיס קול איכותי יותר עשוי בהחלט לשפר את איכות הסאונד (ולדעתי אין שום סיבה לשלם יותר מ 500 שקל לכרטיס אם אתה מחפש רק יותר איכות ולא יותר קיצ'יות מיותרת) - אבל בלי שום קשר לחיבור : זה לא משנה אם תשתמש בסוף ב SPDIF או באופטי , אפילו שימוש באנלוגי עם כבל טוב לא יגרע יותר מדי.

מה שכן , כדאי שתציין איזה רסיבר יש לך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי רסיבר קנווד KRFV8030

100W לערוץ... ELTAX (אומנם בזמן הקרוב הרמקולים הקדמיים יוחלפו שמהו איכותי,בעתיד הרחוק גם הרסיבר יוחלף..)

אם כך, אשתמש בכרטיס קול אונבורד? הוא מוציא דיגיטלי רק אצטרך למצוא כבל איכותי (מסוכך..)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מבין שהכבל שלך עושה לך בעיות ... (כי שוב, אם לא והסאונד עובד חלק - אז אין גם סיבה להחליף כבל , בכל מקרה יש חברה זולה בשם TST עם כבלים זולים ומעולים )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אני מחבר את הכרטיס קול באנלוגי, ואת הממיר הדיגיטלי, נוצר זמזום מעצבן מההשראה של הTV בכבלים, אם אני אחבר את הכרטיס לכניסה הדיגיטלית ישמעו נקי, אבל כל כיבוי פלורסנט בחצי מהבית מפריע לסאונד (נעלם לשניה וחוזר)

הבעיה של הכרטיס קול שהיציאות שלו הם phone jack , ואני לא ממש יודע אם יש כבל כזה שהוא מסוכך...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כרגע הכרטיס מחובר באנלוגי עם כבל רגיל.

הכרטיס מאפשר להוציא מאותו החיבור גם דיגיטלי (כבל RCA-phono jack) מה שנקרא SPDIF

החיבור שבו הייתי מעוניין זה חיבור אופטי (TOSLINK)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עזוב אותך אופטי או קואקסלי זה לא משנה, מה שכן זה אם תקנה פורטיסימו האיכות תהיהי יותר גבוהה.

בינתיים תחבר את הממיר הדיגיטלי לרסיבר בחיבור אנלוגי ואת המחשב לרסיבר בחיבור דיגיטלי וכך תוכל להשתמש בפרו-לוגיק2 של הרסיבר (אתה לא יכול להשתמש בו בחיבור אנלוגי נכון?)

ואם אני לא טועה זה הקנווד החדש עם שש ערוצי הגברה... כמה קנית אותו?

והאלטקס? סטליטים, מדפיים אכפת לך לפרט קצת יותר זה יהיה נחמד ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני דווקא מעדיף חיבורים דיגיטליים כי שומעים בהם קצת יותר טוב. (ובשביל זה צריך כרטיס קול עם יציאות טובות)

לרסיבר אין פרולוג'יק 2 ... זה רסיבר קצת ישן של קנווד (בן שנה וחצי) Kenwood krfv8030 (אבל יש לו CS שמדמה 5.1)

הרמקולים הם אלטקס סטרלייט 5.1 , (סטלטיים) - זולים אבל חסרי איכות לגמרי...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התכוונתי שתחבר בחיבור דיגיטלי, רק את הממיר של הכבלים תחבר באנלוגי (זה האפשרות היחדיה של הממיר)

ואני מכיר את האלטקס :D

לחבר שלי יש אותם ודווקא הם נשמעו לי בסדר (טוב מה כבר שמעתי לפניהם..) וגם רציתי לקנות את הרמקולים האלה מהדיוטי פרי ב200$ אבל שבוע לפני שהגעתי לדיוטי פרי, החליפו אותם לסט פחות טוב.... אז בסוף לא קניתי..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...