קרטוע בעת צפיה בסרט המקודד לאיכות 720p (תחת אובונטו) - לינוקס, Mac ומערכות הפעלה אחרות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

קרטוע בעת צפיה בסרט המקודד לאיכות 720p (תחת אובונטו)

OfirN73

Recommended Posts

שלום,

ברשותי המפרט הנ"ל:

AMD 64 3000+ Venice Core

Gigabyte K8NSC-939 3 250Gb

4 *256MB 400Mhz

Western Digital 80GB 7200RPM 8MB P-ATA

Western Digital 160GB 7200RPM P-ATA

Western Digital 250GB 7200RPM 16MB S-ATA

PALIT 6800GS AGP 256MB 128bit

Creative SoundBlaster Live! 5.1

על המערכת מותקנות שתי מערכות הפעלה ב-Dual Boot - הראשונה Ubuntu Feisty Fawn 7.04 והשניה Media Center 2005.

יש ברשותי סרט המקודד ל-720p ו-x264 (ככה כתוב), אותו אני רואה ללא דופי תחת חלונות. תחת אני רואה את הסרט בהילוך איטי והמערכת לא יציבה, ואני נאלץ לסגור את הסרט (הרצתי את הסרט גם ב-Totem וגם ב-VideoLAN).

אני מאמין שמדובר בענין של מקודדים או בהאצת חומרה, אולם התקנתי בזמנו מקודדים (לא זוכר כיצד נקראת החבילה, בסגנון של ugly משהו, והדרייבר של גם כן מעודכן ומופעל).

אשמח לשמוע כל הארה והצעה לעזרה.

תודה מראש :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כדאי שתשנה את הכותרת, היא לא מתאימה לאופי הבעייה ומבלבלת אנשים שרוצים לעזור (כמוני).

ולמיקרה שלא היתי ברור - לציין שמדובר בבעיה תחת לינוקס\יוניקס או מה שלא יהיה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צודק, קבל את התנצלותי הכנה. הגעתי לתרד דרך העמוד הראשי, SORRY.

בכל מיקרה כותרת כזו ממקדת יותר ותתפוס יותר את העין של מי שמסוגל לעזור ומעיין בעמוד הראשי, ככה שאני מקווה שבסופו של דבר לא ניגרם נזק מדברי אלא להפך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בכול כרטיס מסך מודרני יש חלק שנקרא Video blitter כשהדריוור של הכרטיס מסך מספק אליו גישה

בדיוק כמו למנוע ה 3D בכרטיס המסך.

XV זה X video, זאת אומרת זה ה API של X לתקשור עם ה Video blitter.

בעזרת ה video blitter כרטיס המסך שלך יכול להציג ווידאו בצורה מהירה מאוד.

ישנם עוד כמה סוגי יציאות ווידאו שרוב הנגנים תומכים בהם לדוגמה X11 שהיא יציאה לא מואצת ע"י כרטיס המסך

ולכן תוכן ברזולוציה גבוהה כמו 720p יעבוד לאט.

עוד יציאה היא GL שמשתמשת במנוע ה OpenGL של כרטיס המסך כדי להציג ווידאו.

עוד יציאה חשובה היא XVMC שמסוגלת לקודד ווידאו על כרטיס המסך עצמו ולא רק להציג אותו, דבר זה יכול לאפשר לראות תכנים

ברזולוציה גבוהה אפילו עם מעבד חלש יחסית.

הדריוור של נווידה בלינוקס תומך ב XVMC רק לתוכן מסוג mpeg2 ולא mpeg4 או H264 ולכן קצת חסר טעם כי כול מעבד שנמכר כיום יכול להציג mpeg2 ללא בעיה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...