צורב מהיר שצורב לאט - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

צורב מהיר שצורב לאט

Kidney_stonE

Recommended Posts

קניתי לפני שלושה חודשים צורב 40X12X40 , כשאני צורב מההרדיסק לדיסק, זה אמור לקחת (לפי אנשים אחרים בעלי אותו צורב ) - משהו כמו 3-4 דקות לדיסק מלא, לי זה לוקח קרוב ל 8 דקות ! - מה יכולה להיות הסיבה ?

(יש לי הרדיסק מהיר, 80 ג'יגה, עם 8 CASH של WD, ממש מעולה, אני לא חושב שהבעיה נובעת ממהירות קריאת החומר מההרדיסק..) :AR15:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פנטיום 3, 550

לוח אם - לא ברור לי איזה יש לי, אבל הוא לוח אם ממש טוב - המחשב שלי מהיר מאוד, וראיתי מחשבים עם מעבד זהה, שרצו ממש לאט, הכל נפתח לי ממש מהר, ממש טס, פוטושופ 7 כנ"ל, ומשחקים כבדים גרפית, עולים נטענים ורצים בשיא המהירות (למשל טומב ריידר 5..)

ברור לי שלא עניתי על השאלה "איזה לוח אם יש לך" אבל, בכל מקרה - לוח אם נהדר..

128 מגה , לא ידוע לי איזה סוג (נראה לי ש SDRAM)

בכל אופן, לא ידוע לי כלום על המחשב הזה, כי קיבלתי אותו מהבוס שלי בעבודה... וגם הוא לא יודע בדיוק...

אחרי זה הוספתי לו כרטיס גרפי ישן (VOODO 2 ) צורב, והרדיסק גדול (80).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא מסומנת איפה ?

מה זה אומר SIMULATION ?

(אני יודע מה התרגום, אבל מה האופציה הזו עושה ?)

אם הכוונה לוידוא מידע שנכתב על דיסק

(נגיד - ב NERO זה נכתב : VERIFY WRITEN DATA)

אז לא - זה לא מסומן אצלי... זה ברור לי שזה גורם לתוספת זמן משמעותית....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני שאני סתם אסיק מסקנות לשווא ואף אולי גם מאוד לא נכונות, וודא באמת, כפי שBenor אמר, כי בתוית האחרונה של הצריבה בה אתה בוחר את מהירות הצריבה (ככה זה לפחות בNero מבית Ahead), כי אופציית ה-Simulation לא מסומנת ב-V.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תבדוק שהצורב עובד על dma mode ולא על pio במידה והוא כן תדאג להעביר אותו ל-dma ב-win9x גש ל-device manager

תחת cdroms יופיע הצורב שלך ללחץ פעמים סמן בוי את תיבת הסימון dma ובצע איתחול ב-2000/xp גש ל-device manager

ל-ide ata/atapi controllers תחת secondary ide contollers גש ל-advanced ולחץ על dma if avalible אם היה pio

הוא אמור להשתנות ל-udma mode 2 או ל-multi word dma .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תבדוק שהצורב עובד על dma mode ולא על pio במידה והוא כן תדאג להעביר אותו ל-dma ב-win9x גש ל-device manager

תחת cdroms יופיע הצורב שלך ללחץ פעמים סמן בוי את תיבת הסימון dma ובצע איתחול ב-2000/xp גש ל-device manager

ל-ide ata/atapi controllers תחת secondary ide contollers גש ל-advanced ולחץ על dma if avalible אם היה pio

הוא אמור להשתנות ל-udma mode 2 או ל-multi word dma .

אם העברת המצב לא עוברת והצורב עדיין נשאר בpio

אז תעשה uninstall להתקן עליו הצורב נמצא secondery או primery, ותפעיל את המחשב מחדש

זה יפתור לך את הבעיה מאה אחוז

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי, אז קודם כל - תודה רבה לכולם, הבעיה נפתרה, אכן - הייתי צריך להעביר ל DMA

(לא שיש לי מושג מה זה אומר, אבל אני בטוח שהיו כאן 1000 דיונים בנושא הזה)

העברתי גם את הסידירום וגם את הצורב לDMA , עכשיו זה צורב מהיר, צרבתי דיסק מלא - 650 מ"ב , ב 3 דקות.

SIMULATION לא היה מסומן אצלי, והמהירות הייתה תמיד על המקסימום שהתוכנה נתנה לי.

שמתי לב שיש לי אופציה לסמן DMA גם להרדיסק שלי, ועשיתי את זה, האם זה יעזור למהירות שלו ? (לא שאני מתלונן, הוא בסדר גמור, אבל האם הוא יהיה מהיר יותר עם DMA ?)

מעניין אותי לדעת אילו פיצ'רים נוספים של המחשב שלי אני מחמיץ, יש עוד טיפים כאלה טובים ?

האם מישהו יודע איפה אפשר להוריד תוכנת איבחון טובה, כללית, אבל בעיקר שתתן לי נתונים על המהירות שבה ההרדיסקים שלי עובדים ?

שוב, תודה לכולם -

אריק

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Direct Memory Access. פשוטו כמשמעו. גישה ישירה לזיכרון אשר מקצרת בתהליכים מיותרים וחוסכת בזמן, ובכך- מעלה את רמת הביצועים. אכן, זה יעזור גם לביצועי הכונן-הקשיח אשר ברשותך. בקשר לתוכנת בנצ'מארק לכוננים-קשיחים, הטובה ביותר היא HD Tach, לדעתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...